29 Kasım 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
18 Kasım 12:35
1 Yorum
1327
%11’lik Hak Sahiplerine Müjde!

%11’lik Hak Sahiplerine Müjde!

Büyük Birlik Partisi Dörtyol İlçe Başkanı Yunus Orhan İSDEMİR özelleştirmesi esnasında %11’lik hisse payı ile ilgili yazılı açıklama yaptı ve hak sahiplerine müjdeyi verdi.

Yunus Orhan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Bilindiği üzere 2001 yılında İSDEMİR’in özelleşmesi esnasında %11’lik kısmın çalışanlarına verilmesi imza altına alınarak hükme bağlanmıştı. Üzerinden 12 yıl gibi ciddi bir zaman geçmesine rağmen hak sahiplerinin hakları verilmemiştir. 2011 yılında Vakıf Başkanı Sayın Bayram Altun Bey ve çalışma arkadaşlarının özverili çalışmaları sonucu ciddi mesafe alınmış ancak ne hikmetse bir sonuca varılamamıştı.

 

 

BBP olarak Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici’nin de konuyu bizzat Başbakan Erdoğan’a ileterek hak sahiplerinin kazanılmış haklarının verilmesi için söz almıştı. Bunun dışında geçtiğimiz aylarda greve giden İSDEMİR işçilerine destek vermek için iştirak eden Genel Başkan Yardımcımız Kaptan Kartal Bey’in ziyaretinde konu tekrar gündeme gelmiş olup, konunun yakın takipçisi olacağımızın sözünü verdik.

 

Sonuç olarak; 13 Kasım 2013 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK) yöneticileri ile görüşmelerimiz neticesinde %11’lik hisse hak sahiplerinin en geç 2 hafta içerisinde yönetim kurulu kararı alınıp İSDEMİR ve Vakıf yetkililerine kararın tebliğ edileceği bilgisini almış bulunmaktayız.

 

BBP olarak %11’lik hak sahiplerinin haklı davalarında her zaman yanlarında olmaya devam edeceğimizi, ayrıca bu konunun yaklaşan yerel seçimlerde seçim malzemesi yapılmaması hususunda hassasiyetimizin diğer siyasi partilerden de beklediğimizin altını çizmek isteriz.

 

Son olarak merhum Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nun “Bir saniyesine bile hâkim olamadığımız, hükmedemediğimiz bir hayat, bir dünya için; Fırıldak olmanın bir anlamı yok!” diyoruz.

 

Kamuoyuna saygılarımızla…

 

yuzde-11lik-hak-sahiplerine-mujde

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Emre
    20 Kasım 2013 21:57

    Helal olsun 27 kasımı heyecanla bekliyoruz..

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: