18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
18 Kasım 12:35
1 Yorum
1253
%11’lik Hak Sahiplerine Müjde!

%11’lik Hak Sahiplerine Müjde!

Büyük Birlik Partisi Dörtyol İlçe Başkanı Yunus Orhan İSDEMİR özelleştirmesi esnasında %11’lik hisse payı ile ilgili yazılı açıklama yaptı ve hak sahiplerine müjdeyi verdi.

Yunus Orhan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Bilindiği üzere 2001 yılında İSDEMİR’in özelleşmesi esnasında %11’lik kısmın çalışanlarına verilmesi imza altına alınarak hükme bağlanmıştı. Üzerinden 12 yıl gibi ciddi bir zaman geçmesine rağmen hak sahiplerinin hakları verilmemiştir. 2011 yılında Vakıf Başkanı Sayın Bayram Altun Bey ve çalışma arkadaşlarının özverili çalışmaları sonucu ciddi mesafe alınmış ancak ne hikmetse bir sonuca varılamamıştı.

 

 

BBP olarak Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici’nin de konuyu bizzat Başbakan Erdoğan’a ileterek hak sahiplerinin kazanılmış haklarının verilmesi için söz almıştı. Bunun dışında geçtiğimiz aylarda greve giden İSDEMİR işçilerine destek vermek için iştirak eden Genel Başkan Yardımcımız Kaptan Kartal Bey’in ziyaretinde konu tekrar gündeme gelmiş olup, konunun yakın takipçisi olacağımızın sözünü verdik.

 

Sonuç olarak; 13 Kasım 2013 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK) yöneticileri ile görüşmelerimiz neticesinde %11’lik hisse hak sahiplerinin en geç 2 hafta içerisinde yönetim kurulu kararı alınıp İSDEMİR ve Vakıf yetkililerine kararın tebliğ edileceği bilgisini almış bulunmaktayız.

 

BBP olarak %11’lik hak sahiplerinin haklı davalarında her zaman yanlarında olmaya devam edeceğimizi, ayrıca bu konunun yaklaşan yerel seçimlerde seçim malzemesi yapılmaması hususunda hassasiyetimizin diğer siyasi partilerden de beklediğimizin altını çizmek isteriz.

 

Son olarak merhum Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nun “Bir saniyesine bile hâkim olamadığımız, hükmedemediğimiz bir hayat, bir dünya için; Fırıldak olmanın bir anlamı yok!” diyoruz.

 

Kamuoyuna saygılarımızla…

 

yuzde-11lik-hak-sahiplerine-mujde

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Emre
    20 Kasım 2013 21:57

    Helal olsun 27 kasımı heyecanla bekliyoruz..

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: