03 Aralık 2020 Perşembe
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
6 Kasım 02:12
Yorum Yok
393
100’ den Geriye 7’şer 7’şer…

100’ den Geriye 7’şer 7’şer…

Adli Tıp Kurumu’ nun talebi üzerine, alkol muayene raporlarına standart getirilmesi için Sağlık Bakanlığınca yeni formlar düzenlendi.

Sürücülerin 1 promilin üstünde veya 0,3 promilin altında alkollü olması durumunda sorun yaşanmadığına dikkat çeken Adli Tıp Kurumu Başkanlığı, vakaların önemli bir bölümünde alkol düzeyi bu aralıkta bulunduğu için ek veriye ihtiyaç duyulduğunu bildirdi. Adli Tıp Kurumu’ nun talebi üzerine, sağlık bakanlığı da yeni formlar düzenledi. Buna göre, güvenli araç kullanıp kullanamayacağının belirlenmesinde ek göstergeye ihtiyaç duyulanlara düşünme, algı ve dil gibi beyinsel faaliyetlerin yerinde olup olmadığının tespiti için şu yöntemler uygulanacak:

– 100’den geriye 7’şer saydırma (eğitim durumu gözetilerek kolaylaştırılabilecek),
– Parmak-burun testi,
– Gözler açık ve kapalıyken düz çizgide yürüme ve dönme,
– Gözler kapalıyken ayakta dik durma testleri.

Bu testler için “yapamadı”, “zorlanarak yaptı”, “yapabildi”, “değerlendirilemedi” şeklinde puanlamaya gidilecek.ufleme

Bir Yorum Yazın

Diğer “MANŞET ” Haberleri

Bağışıklığınızı Güçlü Tutun

KIŞ MEVSİMİNDE METABOLİZMA VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÖNERİLERArtan duygusal yeme atakları, kendini sürekli yorgun hissetme durumu, azalan hareketsizlik ve beraberinde gelen... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’A BİR ÖDÜL DAHA

BAŞKAN SAVAŞ “YILIN BÜYÜKŞEHIR BELEDİYE BAŞKANI” SEÇİLDİ“HATAY’IN NERESİNE DOKUNURSANIZ TARİH FIŞKIRIR”Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Özelkalem Dergisi tarafından bu... Devamı..

Güven’den “Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, engellilerin haklarını elde etmeleri, sosyal hayata iştirak... Devamı..

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: