HBB İLAÇLAMA EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI KARARLILIKLA SÜRDÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan sivrisinek ve haşereyle mücadele çalışmaları etkin bir şekilde devam ediyor.
Şubat ayından itibaren Hatay genelinde başlatılan mücadele çalışmalarının iki ayrı etapta gerçekleşeceğini belirten HBB Çevre Koruma Daire Başkanlığı yetkilileri, ilk etapta İlaçlama Birimi ekiplerinin larva (üreme), ikinci etapta ise uçkun (uçan ve gezen) mücadelesini aralıksız sürdüreceklerini ifade ettiler.
Hatay genelinde 66 bin noktada başlatılan çalışmaların İskenderun ilçesinde 48 mahallede 6 bin 500 noktayı kapsadığına dikkat çeken yetkililer, su birikintilerinin olduğu her bölgenin mücadele alanı olduğunu ve özellikle feyezan kanalı ile çevresinin hedef seçildiğini kaydettiler.
İskenderun ilçe kapsamında 3 araç ve 15 ekiple çalışmaların aralıksız sürdüğünü ve Kasım ayına kadar larva, uçkun ve haşereyle mücadelenin devam edeceğini belirten HBB Çevre Koruma Daire Başkanlığı yetkilileri amaçlarının vatandaşlara sivrisineksiz bir yaz mevsimi yaşatmak olduğunu belirttiler. Hatay’da kış aylarının mevsim normalleri altında geçtiğine ve soğuk havaların sivrisineği ve haşereyi kırmadığına dikkat çeken yetkililer bu durumun olumsuzluk yarattığını ancak Şubat ayında başlayan larva mücadelesi sonrasında; Mayıs ayından itibaren uçkun mücadelesine başlayacaklarını ifade ettiler.