18 Mart ve RTE

Çanakkale’ yi okumayanımız yoktur. Varsa da bu yazımı zaten varsın okumasın!
Hiç bir millet yoktur ki kendi cenaze namazını kılsın! Başka söze gerek var mı?
Yıl: 1915 yine tüm dünya devletleri bize karşı bir olmuş topyekun saldırıyor.
Kurşunların havada çarpıştığı, mermilerin taşındığı, birlik ve beraberliğin, inancın, ilahi kudretin nasıl tecelli ettiğini söylemeye gerek yok.
Çanakkale Savaşı ile sadece gurur duymak, övünmek, ağlamak yetmez, her daim düşünmeli ve derste çıkarmalıyız.
Nasıl Abdülhamid Han’a hep birden saldırdılar ise ülkeyi düşmanlardan kurtarmaya çalışan Atatürk önderliğinde Anadolu’ ya saldırdılar, şimdi Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’sine saldırıyorlar…
O zaman bin türlü coğrafi cepheden saldıranlar bu gün başta Avrupa ülkeleri saldırıyordu, eskiden top, mermi süngü ile ülke işgal edilirdi şimdi siyasi ahlaksızlıklar, dış mihrak oyunları ve içerideki maddi manevi ve inanç teşkilatlarıyla işgal etmeye çalışıyorlar.
Yani topun yerini muhbirler, merminin yerini ajanlar, süngü’ nün yerini de gazete manşetleri aldı!
“Allah bir daha İstiklal marşı yazdırmasın!” derken gavurun ve gavura hizmet eden içerideki maşaların yalan algı manşetlerine inananlar var.
Kurtuluş savaşı, Çanakkale savaşı, Abdülhamid’ in ve en son Recep Tayyip Erdoğan’ ın ülke bekası için, daha söz sahibi, daha ferah bir ülke için ve koca bir Türkiye’ yi 3-5 milyar dolara, yağa, suya, ilaca muhtaç ettirmemek içindir telaşı ve edindiği gündemdeki düşmanlıkları…
Bizimle ne alakası var Almanya’ nın, Hollanda’ nın İsrail’ in, İngiltere’ nin, onun bunun çocuğunun? demeyin. Tarih boyunca ileriyi gören bu baron ülkeler Türkiye’ nin 100 yıllık projelerini ileride kendi torunlarını nasıl zor durumda bırakacağının paniği içerisindeler.
Unutmayın; 16 Nisan sadece Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli ve onların tarafının değil, koskoca aslanı kuş kafesine koydurmak istemeyenlerin milli mücadelesidir bu referandum!
Bir daha Çanakkale’ yi, Bir daha 15 Temmuz’ u, bir daha Suriye sınırında onbinlerce bekleyen İşıd’ ı, bebeleri kundakta öldüren Pkk’ yı canlandırmamak için iyi düşünün.
ATM’ lerden paralarını çekip, benzin istasyonundan deposunu dolduranlara sesleniyorum. ATM’ de ne kadar paranız olursa olsun, istasyon isterse sizin olsun bu tekne su aldı mı onların hiçbiri işinize yaramaz. Bakınız Suriye’ nin en zenginlerine? Neredeler? Kim dinliyor? Kim seviyor? Kim sahip çıkıyor?
Allah bir daha bu ülkeye ve millete Kurtuluş savaşını, Çanakkale savaşını, 15 Temmuz ihanetini kısacası tekrardan istiklal marşı yazılmasına fırsat vermesin.
Çanakkale’ den, Malazgirt Savaşı’ na, İstanbul’un Fethi’nden Çaldıran Savaşı’ na, Kurtuluş Savaşı’ndan 15 Temmuz Kalkışmasına kadar geçirdiğimiz zor süreçte şehit olan tüm kahramanlarımıza Allah’ tan rahmet diliyorum.
Bu günleri unutma, yeni nesillere unutturma!