17 Haziran 2019 Pazartesi
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
11 Nisan 10:34
Yorum Yok
228
Tosyalı İle İlk Meclis Toplandı

Tosyalı İle İlk Meclis Toplandı

İSKENDERUN BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI
GERÇEKLEŞTİRDİ

İskenderun Belediye Meclisi 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı Başkanlığında toplanan mecliste gündemde bulunan maddeler görüşüldü.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Başkan Fatih
Tosyalı ve yeni meclis üyeleri anıt alanında düzenlenen çelenk sunma
programına katıldı. Ardından Başkan Fatih Tosyalı ve yeni meclis üyeleri
şehitlik ziyaretinde bulundular.
Yeni dönemin ilk meclis toplantısında konuşan Başkan Fatih Tosyalı
“İskenderun için hizmet edecek yeni bir meclis oluştu. Oluşan bu meclis ile
birlikte şehrimize yakışır hizmetleri ortak karar alarak buradan çıkmasını ve bundan sonrasında uyumlu ve başarılı bir meclis olacağımızı temenni
ediyorum. Güzel olan İskenderun’umuzu daha güzel bir şehre dönüştürmek için gece gündüz demeden her mahalleye eşit hizmet götüreceğiz. Şeffaflık ve sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hareket edeceğiz. Rabbim yar ve yardımız olsun. Hayırlı uğurlu olsun. Rabbim güzel hizmetler yapmayı nasip etsin” şeklinde konuştu.
Partilerin gurup başkan vekilleri de yapmış oldukları konuşmalarda yeni
dönemin hayırlı uğurlu olmasını dilediler.
Yapılan konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi.

Gündemde bulunan;
1- Belediye Meclis Divan Katipliğine 2 adet asil, 2 adet yedek üyenin gizli oylama
yapmak sureti ile seçilmesi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda
yapılan oylamada Asil üye olarak Gül Nalcı ve Mikail Yıldırım oy çokluğu seçildi.
2- Meclis Başkan Vekilliği görevini yürütmek üzere Meclis 1. Başkan Vekili ve Meclis 2.
Başkan Vekilinin gizli oylama yapmak sureti ile seçilmesi hakkındaki Yazı İşleri
Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada 1Başkan Vekili olarak Beyazıt
Bestami Bilgili,Meclis 2.Başkan Vekilliğine İbrahim Yavuz oy çokluğu seçildi.
3- Belediye Encümeninde görev yapmak üzere 3 adet üyenin gizli oylama yapmak sureti
ile seçilmesi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada

Mehmet Ali Dokuzoğlu,Emir Selim Yazar ve Tayfun Boda oy çokluğu ile karar verildi.
4- Plan ve Bütçe Komisyonu üye sayısının tespiti ve üye seçimi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada Muharrem Dingil,Seçkin Yıldırım Öz ve Murat Kayış oy birliği ile seçildi.
5- İmar Komisyonu üye sayısının tespiti ve üye seçimi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi,sonucunda yapılan oylamada Erdem Ünlü Çetinkaya, Mehmet Ünüvar ve İlhan Cengiz Gürpınar oy birliği ile seçildi.
6- İskenderun Körfez Katı Birliği Meclisinde görev yapmak üzere 1 adet asil, 1 adet yedek üyenin seçilmesi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada Asil üye olarak Adnan Mursaloğlu yedek üye olarak da Halil Aygan oy çokluğu ile seçildi.
7- Gayrimenkul Satış Komisyonunda görev yapmak üzere 1 adet asil, 1 adet yedek üyenin seçilmesi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada Asil Üye Osman Günay Yedek üye olarakda Erdal Keleş oy çokluğu ile seçildi.
8- Meclisin Tatil ayının belirlenmesi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda meclisin Haziran ayında tatil yapması oy birliği ile karar verildi.
1- Belediye Başkanlığının 2018 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi ile ilgili Strateji ve Geliştirme Müdürlüğü teklifi,oy çokluğu ile kabul edildi.
2- Denetim Komisyonu Raporu hakkında meclise bilgi verildi.
3- Belediyemizde çalışan kamu personeline Sosyal Denge Tazminatı ödenmesi, ödenecek tutar ile ilgili sözleşme içeriğinin belirlenmesi ve yetkili sendika ile Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi imzalanması için Belediye Başkanı Mehmet Fatih TOSYALI’ ya yetki verilmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi oy birliği ile kabul edildi.
4- 05.12.2014 Tarih ve 157 sayılı meclis kararı ile yürürlüğe giren İskenderun Belediyesi Sosyal Yardım Yönetmeliğinin 10. Maddesi gereğince Değerlendirme Kurulunun oluşumu için her siyasi partiden birer üye seçilmesi ile ilgili Özel Kalem Müdürlüğü teklifi sonucunda Erdal Keleş, Abidin Güney ve Sedat Bakır’ ın seçilmelerine oy birliği ile karar verildi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.

Diğer “HABERLER ” Haberleri

Flaş! Tır Alev Aldı

Iskenderun Otobanında seyir halindeki tır alev aldı. Payas- İskenderun otoban yolunda sebebi bilinmeyen bir nedende dolayı seyir halinde giden tır alev aldı.... Devamı..

ŞOK! Doktor Bile Şaşırdı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, karın ve göğüs ağrısıyla doktora giden Tunahan Okan Özdal’ın kalın bağırsağının yüzde 70’inin göğüs kafesinde olduğu ortaya çıktı. Dörtyol’da... Devamı..

Izgaralar Yerine Takıldı

ÇALINAN IZGARALAR YERİNE YENİSİ YERLEŞTİRİLDİ Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kentin muhtelif noktalarında meydana gelen yağmursuyu ızgaralarının çalınma... Devamı..

Karaağaç Kaldırımları!

Yıllardır kendi belediyesi olmuş fakat sonradan Arsuz’ a bağlanmasına rağmen hala Karaağaçlı halkın hizmet almakta işkence çektiği bir ilçe. Yıllardır çevre ilçelerin... Devamı..

Yolbulan A.Ş’de Sözleşme Sevinci

YOLBULAN METAL SAN. VE TİC. A.Ş ‘DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ; Yolbulan Metal ve San.Tic. A.Ş. ile Özçelik-İş Sendikası arasında sürdürülen 2.... Devamı..

ATLAS ENERJİ’den Kutlama

Atlas Enerji Üretim A.Ş’ den Ramazan bayramı kutlaması Ramazan Bayramınızı kutlar sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir bayram... Devamı..

Temmuz Maaşları Belli Oldu

TÜİK verilerine göre, 2019 Ocak ayında enflasyon yüzde 1,06 Şubat ayında yüzde 0,16 Mart ayında yüzde 1,03 Nisan ayında yüzde 1,69 Mayıs... Devamı..

HBB’ den Çevre Haftası Etkinliği

ÇEVRE KORUMA HAFTASI FARKINDALIK ETKİNLİKLERİYLE KUTLANACAK Her yıl 5- 11 Haziran tarihleri arasında çevre konusuna dikkat çekmek amacıyla kutlanan Dünya Çevre Haftası,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: