18 Nisan 2019 Perşembe
    Hava durumu güncelleniyor...
11 Nisan 10:34
Yorum Yok
167
Tosyalı İle İlk Meclis Toplandı

Tosyalı İle İlk Meclis Toplandı

İSKENDERUN BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI
GERÇEKLEŞTİRDİ

İskenderun Belediye Meclisi 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı Başkanlığında toplanan mecliste gündemde bulunan maddeler görüşüldü.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Başkan Fatih
Tosyalı ve yeni meclis üyeleri anıt alanında düzenlenen çelenk sunma
programına katıldı. Ardından Başkan Fatih Tosyalı ve yeni meclis üyeleri
şehitlik ziyaretinde bulundular.
Yeni dönemin ilk meclis toplantısında konuşan Başkan Fatih Tosyalı
“İskenderun için hizmet edecek yeni bir meclis oluştu. Oluşan bu meclis ile
birlikte şehrimize yakışır hizmetleri ortak karar alarak buradan çıkmasını ve bundan sonrasında uyumlu ve başarılı bir meclis olacağımızı temenni
ediyorum. Güzel olan İskenderun’umuzu daha güzel bir şehre dönüştürmek için gece gündüz demeden her mahalleye eşit hizmet götüreceğiz. Şeffaflık ve sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hareket edeceğiz. Rabbim yar ve yardımız olsun. Hayırlı uğurlu olsun. Rabbim güzel hizmetler yapmayı nasip etsin” şeklinde konuştu.
Partilerin gurup başkan vekilleri de yapmış oldukları konuşmalarda yeni
dönemin hayırlı uğurlu olmasını dilediler.
Yapılan konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi.

Gündemde bulunan;
1- Belediye Meclis Divan Katipliğine 2 adet asil, 2 adet yedek üyenin gizli oylama
yapmak sureti ile seçilmesi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda
yapılan oylamada Asil üye olarak Gül Nalcı ve Mikail Yıldırım oy çokluğu seçildi.
2- Meclis Başkan Vekilliği görevini yürütmek üzere Meclis 1. Başkan Vekili ve Meclis 2.
Başkan Vekilinin gizli oylama yapmak sureti ile seçilmesi hakkındaki Yazı İşleri
Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada 1Başkan Vekili olarak Beyazıt
Bestami Bilgili,Meclis 2.Başkan Vekilliğine İbrahim Yavuz oy çokluğu seçildi.
3- Belediye Encümeninde görev yapmak üzere 3 adet üyenin gizli oylama yapmak sureti
ile seçilmesi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada

Mehmet Ali Dokuzoğlu,Emir Selim Yazar ve Tayfun Boda oy çokluğu ile karar verildi.
4- Plan ve Bütçe Komisyonu üye sayısının tespiti ve üye seçimi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada Muharrem Dingil,Seçkin Yıldırım Öz ve Murat Kayış oy birliği ile seçildi.
5- İmar Komisyonu üye sayısının tespiti ve üye seçimi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi,sonucunda yapılan oylamada Erdem Ünlü Çetinkaya, Mehmet Ünüvar ve İlhan Cengiz Gürpınar oy birliği ile seçildi.
6- İskenderun Körfez Katı Birliği Meclisinde görev yapmak üzere 1 adet asil, 1 adet yedek üyenin seçilmesi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada Asil üye olarak Adnan Mursaloğlu yedek üye olarak da Halil Aygan oy çokluğu ile seçildi.
7- Gayrimenkul Satış Komisyonunda görev yapmak üzere 1 adet asil, 1 adet yedek üyenin seçilmesi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada Asil Üye Osman Günay Yedek üye olarakda Erdal Keleş oy çokluğu ile seçildi.
8- Meclisin Tatil ayının belirlenmesi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda meclisin Haziran ayında tatil yapması oy birliği ile karar verildi.
1- Belediye Başkanlığının 2018 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi ile ilgili Strateji ve Geliştirme Müdürlüğü teklifi,oy çokluğu ile kabul edildi.
2- Denetim Komisyonu Raporu hakkında meclise bilgi verildi.
3- Belediyemizde çalışan kamu personeline Sosyal Denge Tazminatı ödenmesi, ödenecek tutar ile ilgili sözleşme içeriğinin belirlenmesi ve yetkili sendika ile Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi imzalanması için Belediye Başkanı Mehmet Fatih TOSYALI’ ya yetki verilmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi oy birliği ile kabul edildi.
4- 05.12.2014 Tarih ve 157 sayılı meclis kararı ile yürürlüğe giren İskenderun Belediyesi Sosyal Yardım Yönetmeliğinin 10. Maddesi gereğince Değerlendirme Kurulunun oluşumu için her siyasi partiden birer üye seçilmesi ile ilgili Özel Kalem Müdürlüğü teklifi sonucunda Erdal Keleş, Abidin Güney ve Sedat Bakır’ ın seçilmelerine oy birliği ile karar verildi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.

Diğer “HABERLER ” Haberleri

Flaş!Araba Denize Uçtu(Video)

İskenderun’ da aksam saatlerinde görülmemiş kaza yaşandı. İskenderun Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuar tarafında köprüsünde süratli olan araç direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü kanala... Devamı..

AK ve Batçık Ailelerin Mutlu Günü

AK Parti’nin genç ve başarılı İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Kenan AK, görkemli bir düğün töreniyle dünya evine girdi. Sultan İsmail Batçık ailesinin... Devamı..

Doubleshot Coffee’ de Çalışmak İster misiniz?

Dünya’ nın önde gelen sayılı kahve markalarının arasında olan doubleshot coffee İskenderun’ da Savaş mahallesi Kafeler sokağında (Belediye karşısı) hizmete giriyor. Nisan... Devamı..

Galatasaray Hatay’ a Geliyor

MELEKLERİN RAKİBİ GALATASARAY Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun tamamlanmasının ardından play-off eşleşmeleri belli oldu. Sezonu üçüncü sırada tamamlayan Hatay Büyükşehir Belediyespor... Devamı..

N.S.O.T Anaokulu Vefa Gösterisi

İskenderun Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu Vefat eden Çiğdem Öğretmenlerimi Unutmadı. Anaokul Müdürü Hüseyin Gündüz, Çiğdem Öğretmen’i vefatının 1. yılında unutmadı, unutturmadı.... Devamı..

Vekillerden Tosyalı’ya Ziyaret

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNDEN BAŞKAN FATİH TOSYALI’YA ZİYARET AK Parti Hatay Milletvekilleri İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. AK Parti... Devamı..

Muhtarlardan Yılmaz’ a Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ GÖREVE YENİ SEÇİLEN MAHALLE MUHTARLARINA TEBRİK ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, yerel seçimler sonrasında göreve... Devamı..

İskenderun Bld. Sosyal Denge Sözleşmesi

İSKENDERUN BELEDİYESİNDE SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ İskenderun Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen törene İskenderun Belediye... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: