03 Temmuz 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
9 Kasım 17:20
Yorum Yok
697

1938 yılı Orijinal 10 Kasım Atatürk Gazeteleri sergisi İTSO’da açıldı
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile İkem Koleji işbirliğiyle
gerçekleştirilen “1938 yılı orijinal 10 Kasım Atatürk Gazeteleri” sergisi
yoğun ilgi gördü.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen sergide Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 10 Kasım 1938 tarihinde yayınlanan gazetelerin orjinalleri çerçeveli halde sergilendi. Türkiye’de yayın yapan o günkü Ulusal 40 ayrı gazete Atatürk’ün Ölümünü fotoğraflı manşetlerinden vermişti. O günden bu üne muhafaza edilen ve İkem Kolejinin arşivinde bulunan Gazeteler İTSO’da sergilendi. 10 Kasım Atatürk’ün ölümünün 81. Yıl dönünü nedeniyle düzenlenen Sergi öncesi katılımcılara Atatürk’ün hayatını anlatan kısa film o günkü orijinal görüntülerle sine vizyon aracılığı ile davetlilere izlettirildi. Sunum sonrası 1938 yılı orijinal 10 Kasım Atatürk Gazeteleri” sergisi açıldı.
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Belediye Başkan yardımcısı Kemal Nadir Ünal, protokol üyelerinin yanı sıra İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu, Yusuf Yılmaz, İTSO meclis üyeleri İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez, kalabalık halk topluluğu ve öğrenciler sergiyi gezme imkanı buldular.
Haber Tarihi :09.11.2019

Yorum Kapalıdır.

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Işık Şener’den “Adaletli Hizmet”

Fatih Tosyalı geçtiğimiz gün benimle beraber üç gazeteci arkadaşımızı asfalt için Numune mahallesi ve Sanayi içi ile alternatif yollara dökülen asfaltı yerinde... Devamı..

Arsuz’a Nezaket Ziyareti

Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğüne yeni atanan Ümit Gökhan ÇİÇEK ilçemize ziyarette bulundu.Sayın Valimiz Rahmi DOĞAN ile birlikte Rhosus Antik Kentte incelemelerde bulunan,... Devamı..

Palmiye’de Tüp Bebek Dönemi

PALMİYE’DE ‘TÜP BEBEK MERKEZİ’ DÖNEMİİskenderun Palmiye Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek, İnfertilite (Kısırlık) Uzmanı Op. Dr. Ozan Turgut, infertilite ve... Devamı..

Yayman Tarihe Sahip Çıkıyor

TARİHİ BİNA KURTARILDITARİHİ BİNA KÜTÜPHANE OLDU Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde bulunan koruma altındaki tarihi bina restore edilerek kütüphane haline getirildi.. Türkiye’ye örnek olacak... Devamı..

HBB Yayla Yollarını Genişletiyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından il genelinde yürütülen yol yapımı, bakımı ve onarımı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.Dörtyol... Devamı..

Çinçin-Ceylan’dan Jet Ziyaret

ÇİNÇİN VE CEYLAN’DAN JET TURİZM’E ZİYARETAntakya Ticaret Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Ticaret Odası Genel Sekreteri Ali Mullaoğlu ve Defne Esnaf Kefalet... Devamı..

Antakya Bld Yol Yapımına Devam Ediyor

ANTAKYA GENELİNDE YOL ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR             Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin 95 mahallesinde yürüttüğü hizmetler ile Antakya’yı layık olduğu hizmetlere kavuşturuyor.... Devamı..

Turizm Rehberi Belen’ de

“Profesyonel Turist Rehberleri Belen’de”Hataylı profesyonel turist rehberler ve TURSAB BYK Hatay Sekreteri İbrahim Yavuz, Belendeki tarihi yapıları gün yüzüne çıkarmak amacıyla yaptığı... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: