08 Aralık 2019 Pazar
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
9 Kasım 17:20
Yorum Yok
536

1938 yılı Orijinal 10 Kasım Atatürk Gazeteleri sergisi İTSO’da açıldı
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile İkem Koleji işbirliğiyle
gerçekleştirilen “1938 yılı orijinal 10 Kasım Atatürk Gazeteleri” sergisi
yoğun ilgi gördü.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen sergide Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 10 Kasım 1938 tarihinde yayınlanan gazetelerin orjinalleri çerçeveli halde sergilendi. Türkiye’de yayın yapan o günkü Ulusal 40 ayrı gazete Atatürk’ün Ölümünü fotoğraflı manşetlerinden vermişti. O günden bu üne muhafaza edilen ve İkem Kolejinin arşivinde bulunan Gazeteler İTSO’da sergilendi. 10 Kasım Atatürk’ün ölümünün 81. Yıl dönünü nedeniyle düzenlenen Sergi öncesi katılımcılara Atatürk’ün hayatını anlatan kısa film o günkü orijinal görüntülerle sine vizyon aracılığı ile davetlilere izlettirildi. Sunum sonrası 1938 yılı orijinal 10 Kasım Atatürk Gazeteleri” sergisi açıldı.
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Belediye Başkan yardımcısı Kemal Nadir Ünal, protokol üyelerinin yanı sıra İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu, Yusuf Yılmaz, İTSO meclis üyeleri İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez, kalabalık halk topluluğu ve öğrenciler sergiyi gezme imkanı buldular.
Haber Tarihi :09.11.2019

Yorum Kapalıdır.

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

HGC Başkanı Temizyürek

Y. Hatay Gazeteciler Cemiyeti 4.Olagan Kongresi bugün Saat 12.00 de (HGC) Hatay Gazeteciler Cemiyet binasında gerçekleştirildi. Yapılan oylama sonucu Abdullah Temizyürek yeni... Devamı..

İTSO’da Arabuluculuk Toplantısı

İTSO üyeleri Arabuluculuk konusunda bilgilendirildi İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine yönelik Arabuluculuk sistemi hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Av. H.Hasan Özyiğit, katılımcılara... Devamı..

Işık Şener’den”Kadın Hakları”

Bu gün 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü. Bütün dünya ülkelerinden önce 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına “Seçme ve Seçilme Hakkı”... Devamı..

Tosyalı: Yeni Millet Parkı…

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: YENİ MİLLET BAHÇESİ İSKENDERUN’A HAYIRLI OLSUN İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun’a Değer katacak projeleri hayata geçirecekleri... Devamı..

Nene Hatun Anaokulu’nda Resim Sergisi

“UĞUR BÖCEKLERİNİN RESİM SERGİSİNDE “GELECEĞİN RESSAMLARI” İLE BULUŞTU. İlçe Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Nene Hatun Anaokulu’nda icra edilen resim sergisi programına teşrif... Devamı..

Sağlıkta Şiddet!

İskenderun Devlet hastanesi acil serviste güvenlik görevlisi olarak çalışan Harun ECE ailesi ile birlikte Pazar alışverişine giderken darp edildi. Konuyla ilgili Hak-iş... Devamı..

Vali Doğan Sıfır Noktasında

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Karakol ve üs bölgelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve görev yapan güvenlik güçlerine moral verdi.26 Kasım’da  Yayladağı ilçesindeki... Devamı..

Kediye Görülmemiş İşkence!

İskenderun’da Bir Kediyi Bacaklarını Keserek Öldürdüler Parktaki sokak kedilerini besleyen 66 yaşındaki Fadime Bastık ise vahşet sonrası gözyaşlarına boğuldu. İskenderun’da bir sokak... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: