HBB BAŞKANI SAVAŞ: 1 NİSAN’DA BAHARIN GELİŞİNİ EXPO İLE KUTLAYACAĞIZ

LÜTFÜ SAVAŞ: TURUNÇLU’DAKİ TESİSİ TAŞIMA TALEBİMİZİ DSİ İKİ KEZ REDDETTİ

SAVAŞ: SUYU UCUZLATMAK İSTİYORLARSA ELEKTRİĞİ, DOĞALGAZI VE KÖMÜRÜ DE UCUZLATSINLAR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, konuk olduğu bir televizyon programında kent ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Programın ilk bölümünde EXPO 2021 Hatay organizasyonunun ileri bir tarihe alınmasını değerlendiren Savaş, kararı EXPO yönetim kurulu ile birlikte aldıklarını söyledi.

Tarih değişikliğinin pandemi sebebiyle olduğunu açıklayan Savaş, “EXPO yöneticileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde tarih değişikliğine karar verdik. Dubai EXPO’su açıldı ancak katılım çok az. Koronavirüs pandemisi 4. periyoda geldi. Pandeminin ilkbahara kadar azalacağını öngördük. Bu sebeple 1 Nisan 2002 tarihine karar kıldık” dedi.

“1 NİSAN’DA BAHARIN GELİŞİNİ EXPO İLE KUTLAYACAĞIZ” 

Tarih değişikliğini fırsata çevireceklerini de belirten Lütfü Savaş, “Antakya-Defne ve Arsuz-İskenderun bölgelerindeki bahçelerimizi bitirdik. Sadece müze ve arkeopark çalışmalarımız devam ediyor. Bu değişiklik şehrimiz ve organizasyon açısından pozitif bir sonuç. Baharın gelişi, tabiatın canlanması, pandemi seviyesinin azalması, ulusal ve uluslararası seyahatlerin rahatlaması bizim için avantajlı olacak. Bu nedenle 1 Nisan bizim için iyi oldu. 1 Nisan’da baharın gelişini EXPO ile kutlayacağız” açıklamalarında bulundu.