29 Kasım 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
29 Temmuz 01:57
Yorum Yok
811
300 Çocuk Sünnet Ettirildi

300 Çocuk Sünnet Ettirildi

Hatay’ın Anavatan’a katılışının 74.yıldönümü münasebetiyle bu yıl 29.su düzenlenen Antakya Festivali etkinlikleri çerçevesinde Antakya Belediyesi’nce 300 çocuk sünnet ettirildi.
Haziran ayında başlayan çocukların sünnet kesimleri yaklaşık 1 ay boyunca Antakya Devlet Hastanesi’nde Ürologlar tarafından yapıldı. Sünnet kesimlerinin tamamlanmasının ardından her yıl olduğu gibi sünnet olan çocuklar ve aileleri için Antakya Belediyesi tarafından “Sünnet Şöleni” düzenlendi.
Antakya Belediyesi Semt Pazarı Kompleksi’nde düzenlenen sünnet şölenine Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ve eşi Doç.Dr. Nazan Savaş, Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yelkaya, sünnet olan çocuklar ve aileleri katılım gösterdi. Sünnet etkinliğinde Belediye Din Görevlisi Yusuf Esatoğlu Kuran-ı Kerim ve dualar okudu. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, etkinlik çerçevesinde bu yıl belediyeye başvuran 300 ailenin çocuklarının sünnet ettirildiğini belirtti.

Başkan Savaş her yıl olduğu gibi bu yıl da belli bir sayı sınırlaması yapmadıklarını, kendilerine başvuruda bulunan tüm ailelerin çocuklarını sünnet ettirdiklerini ifade etti. Başkan Savaş şölende sünnet olan çocuklarla yakından ilgilendi, onlara ve ailelerine çeşitli hediyeler dağıttı, çocuklarla ve aileleriyle bol bol sohbet ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Sünnet olan çocukların aileleri ise kendilerine bu imkânı sağlayan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: