18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
29 Temmuz 01:57
Yorum Yok
744
300 Çocuk Sünnet Ettirildi

300 Çocuk Sünnet Ettirildi

Hatay’ın Anavatan’a katılışının 74.yıldönümü münasebetiyle bu yıl 29.su düzenlenen Antakya Festivali etkinlikleri çerçevesinde Antakya Belediyesi’nce 300 çocuk sünnet ettirildi.
Haziran ayında başlayan çocukların sünnet kesimleri yaklaşık 1 ay boyunca Antakya Devlet Hastanesi’nde Ürologlar tarafından yapıldı. Sünnet kesimlerinin tamamlanmasının ardından her yıl olduğu gibi sünnet olan çocuklar ve aileleri için Antakya Belediyesi tarafından “Sünnet Şöleni” düzenlendi.
Antakya Belediyesi Semt Pazarı Kompleksi’nde düzenlenen sünnet şölenine Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ve eşi Doç.Dr. Nazan Savaş, Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yelkaya, sünnet olan çocuklar ve aileleri katılım gösterdi. Sünnet etkinliğinde Belediye Din Görevlisi Yusuf Esatoğlu Kuran-ı Kerim ve dualar okudu. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, etkinlik çerçevesinde bu yıl belediyeye başvuran 300 ailenin çocuklarının sünnet ettirildiğini belirtti.

Başkan Savaş her yıl olduğu gibi bu yıl da belli bir sayı sınırlaması yapmadıklarını, kendilerine başvuruda bulunan tüm ailelerin çocuklarını sünnet ettirdiklerini ifade etti. Başkan Savaş şölende sünnet olan çocuklarla yakından ilgilendi, onlara ve ailelerine çeşitli hediyeler dağıttı, çocuklarla ve aileleriyle bol bol sohbet ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Sünnet olan çocukların aileleri ise kendilerine bu imkânı sağlayan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: