25 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
13 Şubat 21:51
Yorum Yok
463
57 Yıllık Viskiye Servet Ödendi

57 Yıllık Viskiye Servet Ödendi

Nadir bulunan bir viski, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen açık artırmada yaklaşık 70 bin dolara alıcı buldu.

Honourable Artillery şirketi, açık artırmaya telefonla katılan bir kişinin 57 yıllık Glenfiddich marka viskiye küçük bir servet ödediğini açıkladı.

Dublesi 2700 dolara gelen viski, Glenfiddich Janet Sheed Roberts rezervinden satışa sunulacak 11 şişenin ikincisiydi.

İlk şişe, Aralık ayında Edinburgh’taki Bonhams’ta 74 bin dolara alıcı bularak şimdiye kadar satılan en pahalı ikinci viski olmuştu.

2010 yılında New York’ta yapılan bir açık artırmada 64 yıllık Macallan viskisi ve Lalique kristal karaf, 460 bin dolara satılmıştı.

11 şişeinin, Glenfiddich şirketinin kurucusu William Grant’ın torunu Janet Sheed Roberts’ın onuruna satışa çıkarıldığı belirtildi.

Her bir şişe, Ağustos ayında 110 yaşına girerek İskoçya’daki en yaşlı insan unvanını alan Roberts’ın yaşamında on yıllık dönemleri simgeliyor.

Açık artırmadan elde edilen gelir, savaş ve çatışmalarda yaralanan İngiliz askerlerin tedavisi ve rehabilitasyonu ile ilgilenen bir hayır kurumuna bağışlandı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “YAŞAM ” Haberleri

Abdülkerim ‘GÜVEN’ Tazeledi

AK Parti İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti İskenderun 7.Olağan kongresi Hatay İl Koordinatörü Çankırı Milletvekili... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: