14 Aralık 2018 Cuma
    Hava durumu güncelleniyor...
25 Eylül 17:30
Yorum Yok
653
75.Yıl Anaokulu Aşure Farkı

75.Yıl Anaokulu Aşure Farkı

Gani Bahadırlı 75.Yıl Anaokulu’ nda güzel etkinlik

MİNİK ELLERDEN AŞURE

Dr. Gani Bahadırlı 75.Yıl Anaokulu, sevginin ve kardeşliğin simgesi, farklılıkların bir araya gelerek var ettikleri Aşure Günü’nü kutladılar.
Okul bahçesinde kazalarda pişirilen Aşureler öğrencilere ikram edilerek, birliğin ve beraberliğin en güzel örneği sergilendi.
Dr. Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokulu Müdürü Hasan Akdoğan bu anlamlı günde kolları sıvayarak aşurenin yapımında büyük emek harcarken, ayrıca kendi elleriyle ikram etti.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Anaokul Müdürü Hasan Akdoğan; “Aşure birliğimizin beraberliğimizin manevi duygularla anlatıldığı günlerden birisidir. Biz bu duyguyu ve paylaşımı minik öğrencilerimize aşılamayı ve birlikte o gün çocuklarımızla aşure yaptık ve misafirlere ikram ettik.” açıklamasında bulundu.
Sevgi, saygı ve bütünlük içinde pişen Aşure daha sonra öğrenci ve velilere ikram edilmesinin ardından öğrenci veli ve okul çalışanları hatıra fotoğrafı çekilerek unutulmaz bir gün geçirdiler.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Esentepe Anaokulu’nda Yerli Malı Haftası

Esentepe Anaokulu nda Yerli Malı Pazarı Kuruldu. Tutum,yatırım ve Türk mallarını koruma haftası kapsamında okul koridoruna manav,bakkal, züccaciye, pastane ve yöresel ürünler... Devamı..

SON DAKİKA! İşte Ak Parti İskenderun Adayı!

Ak Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı belli oldu. İskenderunPost’un edindiği bilgiye göre Ak Parti’nin İskenderun adayı Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Fatih... Devamı..

Arsuz Ak Parti A.Adayı Değer Tultak ile Röportaj

Arsuz’ un sevilen iş insanlarından ve siyasetin renkli simalarından, AK Parti’ nin Arsuz’ daki en güçlü ismi Değer TULTAK ile Büyükşehir Gazetesi... Devamı..

İSTE, İSDEMİR’e ‘Teknik Gezi’ Düzenledi

Türkiye’ nin önemli bir sanayi şehrinde okumanın, rahatlıkla bilgilerini artırabiliyor ve mesleki kariyerlerini geliştirebiliyor olmanın mutluluğunu yaşayan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik... Devamı..

Habib-i Neccar Cami’ nde Sabah Çorbası

Antakya Belediyesi ve Hatay İl Müftülüğü işbirliği ile her Cumartesi günü Habib-i Neccar Camii’nde sabah namazına müteakip vatandaşlara çorba ikramında bulunmaya devam... Devamı..

HBB’den Hıristiyan Vatandaşlara Noel Hediyesi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Noel Bayramı öncesinde Hatay’daki kiliselere yüzlerce Noel ağacı hediye etti.Attığı her adımda hemşehrileriyle... Devamı..

Işık Şener’ in Kaleminden Arsuz Üzerine

“ARSUZ’ A “DEĞER” VERİLSİN” Arsuz kentimiz turizmde beklenen sıçramayı bir türlü yapamıyor. Buna vizyon eksikliği, dünya görüşü yetersizliği veya yanlış meşgalelerden ötürü... Devamı..

Böyle Konser Görülmedi

İskenderun’ da Çocuk Konseri Damgasını Vurdu. İskenderun Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvar’ ın da gerçekleşen ilk Çocuk Konseri okul öncesi öğrencilerle doldu taştı.... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: