26 Haziran 2019 Çarsamba
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
25 Eylül 17:30
Yorum Yok
763
75.Yıl Anaokulu Aşure Farkı

75.Yıl Anaokulu Aşure Farkı

Gani Bahadırlı 75.Yıl Anaokulu’ nda güzel etkinlik

MİNİK ELLERDEN AŞURE

Dr. Gani Bahadırlı 75.Yıl Anaokulu, sevginin ve kardeşliğin simgesi, farklılıkların bir araya gelerek var ettikleri Aşure Günü’nü kutladılar.
Okul bahçesinde kazalarda pişirilen Aşureler öğrencilere ikram edilerek, birliğin ve beraberliğin en güzel örneği sergilendi.
Dr. Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokulu Müdürü Hasan Akdoğan bu anlamlı günde kolları sıvayarak aşurenin yapımında büyük emek harcarken, ayrıca kendi elleriyle ikram etti.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Anaokul Müdürü Hasan Akdoğan; “Aşure birliğimizin beraberliğimizin manevi duygularla anlatıldığı günlerden birisidir. Biz bu duyguyu ve paylaşımı minik öğrencilerimize aşılamayı ve birlikte o gün çocuklarımızla aşure yaptık ve misafirlere ikram ettik.” açıklamasında bulundu.
Sevgi, saygı ve bütünlük içinde pişen Aşure daha sonra öğrenci ve velilere ikram edilmesinin ardından öğrenci veli ve okul çalışanları hatıra fotoğrafı çekilerek unutulmaz bir gün geçirdiler.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Kaza: 11 Kişi Yaralandı

Sürücüsünün ismi henüz öğrenilemeyen sürücünün yönetimindeki hafif ticari araç, Yayladağı-Görentaş Mahallesi yolunda tarlaya devrildi. Kazada araçtaki 11 kişi yaralandı. Yaralılar 112 Acil... Devamı..

İddia Mahalleyi Ayağa Kaldırdı

Antakya’ da bir kadına tecavüz girişiminde bulunulduğu iddiası mahalleyi ayağa kaldırdı. Polis tarafından gözaltına alınan şahıs, vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi. Alınan... Devamı..

ALS Hastalığı Belirtileri Neler?

Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS) nasıl bir hastalıktır? ALS HASTALIĞININ BELİRTİLERİNE DİKKAT! ‘21 Haziran Dünya ALS Günü’ dolayısıyla açıklamada bulunan İskenderun Gelişim Hastanesi... Devamı..

Özçelik-İş’ ten “Emek ve Adalet” Yürüyüşü

Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci:“İŞÇİYİ SOKAĞA ATANLAR BU VEBALİN ALTINDA EZİLECEKLER”Özçelik-İş Sendikasının Genel Başkanı Yunus Değirmenci, 31 Mart seçimlerinden sonra Bolu... Devamı..

Kadın Girişimciler Kurulu İTSO’ da Toplandı

TOBB Hatay Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Yönetimi Haziran ayı toplantısını İTSO’da gerçekleştirdi. TOBB Hatay Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Başkanı Yeşim... Devamı..

HBB Halk Oyunları Büyük Başarı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi 18-19 Haziran tarihleri arasında Türkiye Halk oyunları Federasyonu tarafından Diyarbakır’da gerçekleştirilen 2019 yılı İsmail Börü Minikler... Devamı..

Antakya Belediyesi’nden Yoğun Programlar

KARDEŞİNLE SEVGİYLE PAYLAŞ PROJESİ İPLİKPAZARI MAHALLESİ’NDE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ Antakya Belediyesi “Kardeşinle, Sevgiyle Paylaş” projesi kapsamında hayırseverler tarafından bağışlanan giysi, oyuncak,... Devamı..

Karayılan Su Taşması

KARAYILAN KANALİZASYON TERFİ İSTASYONU AKTİF BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), yoğun yağış nedeniyle İskenderun... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: