A’ dan Z’ ye Sıkıntı!

Artık sıkıldık…
Vallahi sıkıldık Billahi sıkıldık.
Hiçbir şey düzgün gitmez mi?
Kentte elektrik sorunu ayrı bir dert,,
Sokak aydınlatması ayrı bir dert.
Elektrik kabloları yeraltına alındı diye sevindik ama kesintiler devam ediyor. Hala bir çok sokak ve caddelerde aydınlatma yok.
Karanlık hem asayiş sorunu hem korku oluşturuyor.
Çukurlar hala bir dert.
Liman tarafından İskenderun’ a değil sanki savaş kenti Halep’ e giriyor gibi ürperiyoruz. Karanlık, ıssız.
Neymiş güneyin incisiymiş. Ne incisi arkadaşım bu kent olsa olsa güneyin sancısı olur!

***GİRDİ-ÇIKTI!***
HBB hala lokal ziyaretler ve kanal sondajlama yapıyor derken bir süredir o hizmette durdu! Yeni yapılan Battı- Çıktı’ ya girmeden 100 metre geride mühendislik harikası yol kenarı eğim sayesinde 10-15 metre karelik su birikintisi oluşmuş! Suratli gelen aracın iki seçeneği var ya o göle girecek hakimiyeti kaybetmemeye çalışacak yada ani şerit değiştirecek şansına yan tarafta araç yoksa!
Ama kentimiz mutlu (Küçük) dünya harikası Battı Çıktımız var. Nasıl battıysak! Neyse maaşlı maşalar saldırmadan kapatalım konuyu…

*** ARSUZ’ DA YÜZYILLIK YOKUŞ***
Yokuş derken yol yapımı değil, rampa da değil! Zaten sorumlu bölge vekillerimiz, hizmet aşkıyla yanan seçilmişlerimiz olsaydı Belen’ den inerken kaçış rampası yapılaması için ağırlıklarını koyarlardı. Ama bazılarının HİZMET anlayışı görüyoruz ki sadece oluşumdan ibaret!
Neyse Enerjisa yine gaddarlığa ve sorumsuz davranışlara devam ediyor. Değerli okurlarım Arsuz’ da bir çok okulda elektrikler bu kış aylarında kesiliyor ve hatta 2-3 gün gelmediği oluyor.
Amacınız o küçücük çocuklara eziyet çektirmek mi? Bir çok oğretmen ve velilere sesleniyorum bu çağdışı sorumsuzluğu lütfen BİMER’ den yetkili mercilere bildirin…

***SPOR ŞOVMENLERİ***
Hep dağın öteki tarafı dedik durduk! Hem siyasette hem ticarette hem sporda ikinci plana düşürüldük dedik. Bir de ekonomimiz ve potansiyelimizle bu hallere getiriliyoruz dedik. Ama ilgi, ayrıcalık, kıyaklık hep dağın öteki tarafı dedik.
Desenize paramız var dostluğumuz yok! Desenize paramız var ama aklımız yok. Teşbihte hata olmaz!
Bu yüzden İskenderun’ da spor bile sıkıntılar içerisinde. Açgözlüler yüzünden 2.ligde, 3. ligde takımımız kalmadı. Bu kadar da olsa neyse şimdi transferler dönemi ama takımlar borç harç içinde. Ne siyasiler ne işadamları ne kurumlar bir destek gösterdiği yok. Gençlerimiz spordan uzaklaşsın, kötü alışkanlıklar edinsin, sokakta olaylar eksik olmasın!
Sonra… Her şeye sahibiz ama memlekette huzur yok!
Beyler sahip çıkın, gençlere, spora, eğitime sahip çıkın… Sorumlu birer siyasetçi, işadamı, esnaf olun. Memlekette bu taşın altında hep aynı elleri görüyoruz. Yeter!