ABDÜLKADİR ÖZEL’İN HATAY’DAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI SEVİNÇLE KARŞILANDI

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Avukat Abdülkadir Özel, AK Parti’den Hatay Milletvekili Aday Adayı oldu. Kalabalık grup eşliğinde AK Parti Hatay İl Başkanlığı binasına gelen Özel, İl Başkanı İbrahim Güler’i ziyaretinden sonra milletvekili aday adaylığı müracaat formunu doldurarak resmen aday adayı oldu.
Yıllarını siyasete veren, elde ettiği bilgi ve birikimini halkımıza hizmet için harcayan AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Abdulkadir Özel’in milletvekili aday adayı olması bölgemizde de büyük sevinç yarattı. Halkın içinden gelen yapısıyla, insanlarla olan iyi diyalogları ile tanınan ve ‘Hep Birlikte Yeni Hedeflere’ sloganığyla yola çıkan Abdulkadir Özel, ülkemize ve halkımıza daha çok hizmet için Milletvekili aday adayı oldu. Genç, dinamik ve dinamik yapısını, siyasi tecrübesiyle birleştiren Abdulkadir Özel’in doğup büyüdüğü Hatay’dan Milletvekili aday adayı olması bölge halkımız tarafından da olumlu karşılandı.
ÖZ GEÇMİŞİ
Abdulkadir Özel 1979 doğumlu olup, ilkokulu Hatay İskenderun, ortaokulu ve liseyi ise Hatay Yayladağı İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra avukatlık stajını tamamlayıp Avukat oldu. Öğrencilik yıllarında Milli Gençlik Vakfı Ankara Üniversiteler Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü. Cihannüma Dayanışma ve İşbirilğ Platformu Kurucu Genel Sekreterliiğini yürüttü. Hukuk ve Değişim Derneği Danışma Kurulu üyesidir. TÜGVA Yüksek İstirare Kurulu Üyesidir. Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti üyesidir. Bilişim sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin yönetici ortağı olan Özel, evli ve dört çocuk babasıdır. Halen AK Parti Genel Sekreter Yardımcılığı görevine devam etmekte, Arapça ve İngilizce bilmektedir.