06 Temmuz 2020 Pazartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
28 Nisan 19:38
Yorum Yok
1026

Abdülkerim Güven Adaylığını Açıkladı

İskenderun’ da uzun yillar siyaset yapan basarili avukat Abdülkerim Güven Ankara genel Merkez’ e başvuru dilekçesini teslim etti.

Ülke gündemi, bölgemiz ve şahsı adına açıklamalarda bulunan Güven şu ifadelere yer verdi;

“Değerli Teşkilat Mensubu ve Ak Partili Arkadaşlarımız, Sevgili İskenderunlular, Milletin ortak akıl ve vicdanından doğan ve Halkımızın teveccühüyle işbaşına gelen Adalet ve Kalkınma Partisi, iktidara geldiği günden bugüne değin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Halkımızın umudunu ve güvenini yeniden tesis etmeyi misyon edinen Ak Parti, bir iktidar partisi olmasına rağmen olumlu icraaatları hasebiyle her geçen gün gücüne güç katmıştır.
Ak Parti, “siyasal akıl” ile “milletin talepleri” arasında en sağlam köprüleri kuran en büyük harekettir. Ak Parti’nin mayasını millet atmış ve yine hamurunu milletimiz yoğurmuştur.
Özü Millet olan bu davayı demokratik yollarla alt edemeyen dış güçler, maşaları konumunda olan Hain Fetö yapılanması ile Milletin İradesine karşı yapmaya çalıştığı alçak darbe planı , Aziz Milletimizin dünyada bir eşi daha görülmemiş bir sahiplenişiyle püskürtülmüş ve çok şükür ki Mili İrademiz korunmuştur. Buradan tüm Şehitlerimize rahmet ve Gazilerimize ise geçmiş olsun diyerek onları bir kez daha hayırla yad ediyorum.
Bu hain darbe girişimiylele ilgili olarak devam etmekte olan sürecin kararlılıkla sürdürülmesi ve bu hain yapının tümden çökertilmesi için adete bir dönüm noktası olan 24 Haziran Seçimlerinin önemi tarihseldir. Ayrıca belirtmek gerekirse; Parlamenter sistemin ülkemizin önüne koymuş olduğu engellerin bir an önce ortadan kaldırılması ve daha güçlü bir Türkiye için Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Cumhur İttifakı’na sonuna kadar destek vermek benim için büyük bir onurdur.
İskenderun İlçesi Kurucu Gençlik Kolları Başkanı, Teşkilatlardan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı, Siyasi ve Hukuki İşlerden sorumlu İlçe Başkan yardımcılığı görevlerimden sonra , Milletvekili Aday Adaylıklarım, Belediye Başkan Aday Adaylığım ve 2011 Genel Seçimleri 9. Sıra Milletvekili Adaylığım sürecinde Genel Merkezimizin emrinde sadakatla bu davaya hizmet ettim. Gelinen bu süreçte İskenderun’da Ak Parti’nin şaha kalkması için kamuoyunda eleştirisel manada ki tüm önerilerini dikkate alarak yapmış olduğum istişareler sonucunda Aday Adayı olmaya karar vermiş bulunmaktayım.
Niyetimiz halis akibetimiz hayr olsun İnşallah. Bize düşen yola çıkmaktır. Çıktığımız bu kutlu dava yolunda, Adaylık olsun veya olmasın bu kritik dönemde üzerimize düşen her türlü fedakarlığı yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın istiyorum. Bu seçim sürecinin Aday Adayı olan tüm arkadaşlarımıza başarılar, bölgemize ise hayırlar getirmesini diliyorum.”

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Buyukelçi’den HBB’ye Ziyaret

BAŞKAN SAVAŞ KAZAKİSTAN CUMHURİYETİ TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ ABZAL SAPARBEKULY VE İŞ İNSANLARI İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,... Devamı..

Vali İsmi İçin İmza Toplandı

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mustafa Yaman’ın isminin verildiği Spor Merkezi, okul binası ve cadde isimlerinin değiştirilmesi için bir grup... Devamı..

Işık Şener’den “Adaletli Hizmet”

Fatih Tosyalı geçtiğimiz gün benimle beraber üç gazeteci arkadaşımızı asfalt için Numune mahallesi ve Sanayi içi ile alternatif yollara dökülen asfaltı yerinde... Devamı..

Arsuz’a Nezaket Ziyareti

Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğüne yeni atanan Ümit Gökhan ÇİÇEK ilçemize ziyarette bulundu.Sayın Valimiz Rahmi DOĞAN ile birlikte Rhosus Antik Kentte incelemelerde bulunan,... Devamı..

Palmiye’de Tüp Bebek Dönemi

PALMİYE’DE ‘TÜP BEBEK MERKEZİ’ DÖNEMİİskenderun Palmiye Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek, İnfertilite (Kısırlık) Uzmanı Op. Dr. Ozan Turgut, infertilite ve... Devamı..

Yayman Tarihe Sahip Çıkıyor

TARİHİ BİNA KURTARILDITARİHİ BİNA KÜTÜPHANE OLDU Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde bulunan koruma altındaki tarihi bina restore edilerek kütüphane haline getirildi.. Türkiye’ye örnek olacak... Devamı..

HBB Yayla Yollarını Genişletiyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından il genelinde yürütülen yol yapımı, bakımı ve onarımı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.Dörtyol... Devamı..

Çinçin-Ceylan’dan Jet Ziyaret

ÇİNÇİN VE CEYLAN’DAN JET TURİZM’E ZİYARETAntakya Ticaret Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Ticaret Odası Genel Sekreteri Ali Mullaoğlu ve Defne Esnaf Kefalet... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: