22 Mayıs 2019 Çarsamba
    Hava durumu güncelleniyor...
12 Kasım 22:08
Yorum Yok
1368
ABDÜLKERİM GÜVEN KİMDİR?

ABDÜLKERİM GÜVEN KİMDİR?

20.10.1974 Doğumlu olan Av. Abdülkerim GÜVEN;
İlkokulu İskenderun Kurtuluş İlkokulunda, Orta Öğrenimini İskenderun İmam Hatip Lisesini 1.cilikle bitimiş Yüksek Öğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini üstün dereceyle tamamlamıştır. 2007 yılında Türk Patent Enstitüsünün düzenlediği sınavı kazanarak Marka vekili olmaya hak kazanan Av. Abdülkerim Güven 1999 yılından bu yana İskenderun’ da serbest avukatlık yapmaktadır.
Ak Parti Gençlik Kolları Kurucu Başkanı olarak aktif siyasi hayatına başlayan Güven, bir sonraki dönemde Ak Parti İlçe Yönetimine seçilmiş ve Teşkilatlardan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı ve ardından Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.
2007 Genel Seçimlerinde Ak Parti Milletvekili Aday Adayı ve 2011 Genel Seçimlerinde Ak Parti Hatay 9. Sıra Milletvekili Adayı ve 2018 Genel Seçimlerinde Ak Parti Hatay 6. Sıra Milletvekili Adayı da olan Güven, 2010 yılında Ak Parti Genel Merkezinin Türkiye genelinde düzenlediği Siyaset Akademisi’nde İskenderun Bölge birincisi olmuş ve başarı plaketini bizzat Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan almıştır.
Ankara’da bulunduğu dönemlerde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk Bülteninde editörlük ve yazarlık yapmış olup, 1997 yılında Hukuki Araştırmalar dergisi yayın kurulunda bulunmuş olup hukuki konularda makaleler yazmıştır.
Ankara’ da Yüksek öğrenimi sırasında İskenderunlular Kültür Ve Dayanışma Derneği kurucuları arasında yer almış olup İskenderun İlim Yayma Cemiyeti Kurucusu üyesi Cihannüma Platformu Hatay Kurucularındandır. 2016 yılından beri ise İskenderun Cezaevleri İzleme Kurulu Başkanı olan Abdülkerim Güven 2018 Yılı Genel Seçimlerinde Milletvekilliği Adaylığı için bu görevinden ayrılmıştır.
Avukat Abdülkerim Güven Evli ve 3 çocuk babası olup orta derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Kebapçım’dan Geleneksel İftar Programı

İskenderun’un sevilen ve esnaflarından Kebapçım Kebap Salonu sahibi Mehmet Düşer, Ramazan Ayında verdiği geleneksel iftarla gönül köprüsünü kurmaya devam ediyor. Yıllardır ‘Kebapçım’... Devamı..

İTSO-İSTE Çalıştay Düzenliyor

İskenderun’un Mekansal Gelişimine Estetik Katacak Çalıştay düzenleniyor İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mimarlık Fakültesi ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) İş birliğinde... Devamı..

HBB’ nin Kardeşlik Sofrası Belen’ de

Hatay Büyükşehir Belediyesinin 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayı münasebetiyle her yıl il genelinde kurduğu kardeşlik sofralarının son durağı Belen oldu. Ramazan... Devamı..

İSTE’de EN’ler Sahiplerini Buldu

Teknoversite Günleri’nin ‘EN’leri Sahiplerini Buldu! İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) tarafından bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Teknoversite Günleri’nin içeriğini kaydetmek ve ruhunu yansıtmak için... Devamı..

Erhan Aksay Körfez Maçları Başladı

Erhan Aksay Körfez Grubu Maçları Başladı. Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay’ın Anavatana katılışı kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlenen Erhan Aksay Futbol... Devamı..

İNCİ ÇİÇEK TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Hatay Büyükşehir Belediyespor’un başarılı sporcuları katıldıkları bir turnuvayı daha şampiyon tamamladı. 11-14 Mayıs tarihleri arasında Samsun’da yapılan Üniversiteler Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda 3000... Devamı..

Antakya’ da Ramazan Etkinliği

17 Mayıs Cuma Akşamı Saat 21.45’te 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda ANTAKYA BELEDİYESİ RAMAZAN ETKİNLİĞİ’NE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR Antakya Belediyesi Ramazan ayı... Devamı..

Belediyespor’ da Yeni Yönetim Oluştu

BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: BELEDİYESPOR’DA YENİ YÖNETİM BELLİ OLDU İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, spora ve sporcuya her zaman destek olacaklarını belirtti.... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: