21 Şubat 2019 Perşembe
    Hava durumu güncelleniyor...
12 Kasım 22:08
Yorum Yok
1136
ABDÜLKERİM GÜVEN KİMDİR?

ABDÜLKERİM GÜVEN KİMDİR?

20.10.1974 Doğumlu olan Av. Abdülkerim GÜVEN;
İlkokulu İskenderun Kurtuluş İlkokulunda, Orta Öğrenimini İskenderun İmam Hatip Lisesini 1.cilikle bitimiş Yüksek Öğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini üstün dereceyle tamamlamıştır. 2007 yılında Türk Patent Enstitüsünün düzenlediği sınavı kazanarak Marka vekili olmaya hak kazanan Av. Abdülkerim Güven 1999 yılından bu yana İskenderun’ da serbest avukatlık yapmaktadır.
Ak Parti Gençlik Kolları Kurucu Başkanı olarak aktif siyasi hayatına başlayan Güven, bir sonraki dönemde Ak Parti İlçe Yönetimine seçilmiş ve Teşkilatlardan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı ve ardından Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.
2007 Genel Seçimlerinde Ak Parti Milletvekili Aday Adayı ve 2011 Genel Seçimlerinde Ak Parti Hatay 9. Sıra Milletvekili Adayı ve 2018 Genel Seçimlerinde Ak Parti Hatay 6. Sıra Milletvekili Adayı da olan Güven, 2010 yılında Ak Parti Genel Merkezinin Türkiye genelinde düzenlediği Siyaset Akademisi’nde İskenderun Bölge birincisi olmuş ve başarı plaketini bizzat Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan almıştır.
Ankara’da bulunduğu dönemlerde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk Bülteninde editörlük ve yazarlık yapmış olup, 1997 yılında Hukuki Araştırmalar dergisi yayın kurulunda bulunmuş olup hukuki konularda makaleler yazmıştır.
Ankara’ da Yüksek öğrenimi sırasında İskenderunlular Kültür Ve Dayanışma Derneği kurucuları arasında yer almış olup İskenderun İlim Yayma Cemiyeti Kurucusu üyesi Cihannüma Platformu Hatay Kurucularındandır. 2016 yılından beri ise İskenderun Cezaevleri İzleme Kurulu Başkanı olan Abdülkerim Güven 2018 Yılı Genel Seçimlerinde Milletvekilliği Adaylığı için bu görevinden ayrılmıştır.
Avukat Abdülkerim Güven Evli ve 3 çocuk babası olup orta derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Hatay’da

Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN, 31 Mart seçim çalışmaları kapsamında İlimize geliyor. 24 şubat Saat 16.00’da Antakya... Devamı..

UTEF’ ten Açıklama

BELGE: YARDIMLAŞMA İÇERİSİNDE OLACAĞIZ Antakya’da açılan Uluslararası Tüm Engelliler, Yaşlılar, Kimsesizler Türkiye Federasyonu (UTEF) Hatay İl Temsilciliği görevini yürüten İsmail Belge dün... Devamı..

Güler: Projeleri Açıklayacağız

‘4 Mart’ta Hatay için dev projelerimizi açıklayacağız’ Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler ’’ 4 Mart’ta Hatay’ın her ilçesi... Devamı..

Asaf Güven Çalışmalara Başladı

ASAF GÜVEN ARSUZ’DA START VERDİCHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Asaf Güven, ilçeye pek çok projeyle zenginlik katan ve tanıtımına da büyük katkı... Devamı..

Savaş’tan Kınama

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Suriye’nin Afrin bölgesindeki operasyonel faaliyetler esnasında şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe... Devamı..

İTSO Eğitime Katıldı

İTSO Personelleri TOBB’da düzenlenen “ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimine katıldılar. SO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimleri devam ediyorİskenderun Ticaret ve Sanayi... Devamı..

Seyfi Dingil’ e Teşekkür Plaket

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ,Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e müftülüğe vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim... Devamı..

Spor Bakanı İSTE’ de

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, İskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) ziyaret ederek İSTE’nin Stadyum Projesi hakkında bilgi aldı. Bir dizi ziyaret kapsamında... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: