Ahmet Atıç Muhtarlar Günü’nünü Kutladı

AK Parti Hatay İl Başkanı Av. Ahmet ATIÇ “MUHTARLAR GÜNÜ” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

İl Başkanı Av. Ahmet ATIÇ mesajında, muhtarlık müessesinin 1829 yılına dayandığını anımsatarak, yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturduğunu kaydetti.

Seçilerek göreve gelen muhtarların demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yaptığını belirten İl Başkanı Av. Ahmet ATIÇ, şunları kaydetti: “Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Geçtiğimiz yıl, muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla,19 Ekim günü hükümetimiz tarafından “Muhtarlar Günü” olarak belirlenmiştir. Milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olmak gerçekten rütbelerin en büyüğüdür. Dolayısıyla, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar. Bu gün vesilesiyle, tüm muhtarlarımıza çalışmalarında kolaylık ve esenlikler diler, 19 Ekim Muhtarlar gününü kutlarım.” Dedi.