15 Kasım 2019 Cuma
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
14 Ekim 19:44
Yorum Yok
578
Ahmet Güven’den Açıklama

Ahmet Güven’den Açıklama

Eğitim Birsen İskenderun Temsilciliği başkanı olarak seçilen arkadaşımızın görevi bıraktığını öğrendik. Geçen yıl yapılan ve secime katılan üyelerin yarıya yakınının desteğini alan bir liste olarak, açıklama yapmayı bize verilen oyların sorumluluğu olarak görüyoruz.
İstişare kültürünü benimsiyoruz deyip” İstişarede hayır vardır” sözünü sadece lafta kullananların böyle önemli bir kararı verirken, kendi yönetim üyelerinin ve belirledikleri delegelerin dahi haberinin olmaması ve bunu bir kısa mesajla üyelerine duyurmaları ne kadar doğrudur?
Yönetim listesinde başkan önemlidir. Üyelerin başkana oy verdiği unutulmamalıdır. Başkan istifa etmişse tekrar seçim yapılması daha doğru değil midir? Daha önceki dönemlerde yönetimin istifasında atamayla göreve gelmeyi kabul etmeyip illa seçim olsun diyenlerin şimdi “Tüzükte böyle bir şey yok atama olacak “ demelerini tüm üyelerimizin takdirlerine sunuyoruz. O gün tek liste olarak onaylanacak atamanın bugün neden bir korkuya dönüştüğünü anlayamıyoruz.
İstifa haberinden bugüne kadar geçen süre zarfında görüşmelerimiz neticesinde tekrar seçim yapılmayacağı ve İskenderun temsilciliğine genel merkez tarafından mevcut yönetim içinden atama yapılacağı anlaşılmıştır. Atama yapılırken İskenderun’daki hassas dengelerin iyi düşünülmesi gerekmektedir. Sendika genel merkezine tepki olsun diye yüzlerce üyeyi sendikadan istifa ettirerek sendikaya zarar veren anlayışın iyi düşünülmesi gerektiğine inanıyoruz.
Mevcut yönetim içinden atanan başkan kim olursa olsun;
1- Öncelikle sendika içerisindeki barışı sonra diğer eğitim paydaşlarıyla olan barışı sağlaması gerekmektedir.

2-Bu sendikaya gönül vermiş insanları hiçe sayıp telefonlara bile bakmayan bir yönetim anlayışından vazgeçilmelidir.

3-Sendikacılık; Üyelerinin her türlü sıkıntılarında yanında olmaktır. Bazı tanıdık eş, dost işyerleriyle alış veriş protokolü yapmak, ve idareci atamak değildir.

4- Sadece dar bir çerçevede kalan arkadaş grubunun işlerini takip edip diğer üyelerin sıkıntıları ile ilgilenilmemesi yanlış bir tutumdur.
Sendikamızdaki kan kaybı yukarda saydığımız yanlışlardan kaynaklanmaktadır. Bunun önüne geçilmesi için yapılan hatalardan bir an evvel dönülmesi elzemdir.
Özellikle Ülkemizin geçmiş olduğu böyle bir dönemde daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır. Hem sendika içinde hemde diğer sendikalar ve eğitim paydaşları ile birlikte BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE’yiz
Daha önceden yapılan yanlışları söylememize rağmen düzeltilmemiştir. Bundan sonra yanlışları her platformda dile getireceğiz.” Kol kırılır, yen içinde kalır” anlayışı bitmiştir.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.

Diğer “EĞİTİM ” Haberleri

Antakya Emniyet Müdürü Dinsever Kalkan

Antakya Merkez İlçe Emniyet Müdürü Dinsever Dinçer Kalkan olmuştur. Daha önce İskenderun İlçe Emniyet Müdür Yardımcılığı yapan Kalkan Antakya Ilçe Emniyet Müdürü... Devamı..

Muhtarlardan Ikamet Desteği

İKAMETİMİ TAŞIYORUM, ÇÜNKÜ İSKENDERUN’DA YAŞIYORUM” KAMPANYASINA MUHTARLARDAN TAM DESTEK İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun’un gelişmesi ve kalkınması noktasında toplumun her kesimine... Devamı..

Kaymakam Yönden: “10Kasım…”

“EBEDİYETE İNTİKALİNİN 81. YILDÖNÜMÜNDE ATA’MIZI SAYGI VE MİNNETLE YAD EDİYORUZ” İlçemiz Kaymakamı Sayın İskender Yönden tarafından, “Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 81’inci Yıldönümü” münasebetiyle... Devamı..

Polis’ ten Uyuşturucu Baskını

200 POLİS VE NARKOTİK KÖPEKLERİYLE OPERASYONİskenderun’da uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda iki şüpheli yakalandı.İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Amirliği ile Kaçakçılık... Devamı..

İskenderun’ lu Genç Yazar

İskenderun’ da Genç Bir Kitap Yazarı Gururlandırdı Miraç Necati Okay’ ın çıkarmış olduğu “Yaşama Zevki” adlı kitabından sonra ikinci kitabı için çalışmalara... Devamı..

1938 yılı Orijinal 10 Kasım Atatürk Gazeteleri sergisi İTSO’da açıldı İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile İkem Koleji işbirliğiyle gerçekleştirilen “1938 yılı... Devamı..

Tosyalı Sanayi Esnafıyla Buluştu

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Küçük Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren esnaf ile kahvaltıda bir araya geldi. İskenderun Belediyesi Meclis Üyesi Seçkin Yıldırımöz’... Devamı..

Abdülkerim Güven’ den Kandil Kutlaması

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven’ den Mevlid Kandili munasebeti ile kutlama mesaji yayımladı. Bugün iyiliği, doğruluğu, güzelliği, adaleti, merhameti,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: