Ak Parti 16.Yılını Kutluyor

Ak Parti İskenderun Teşkilatı 16. Yılı kutlaması kapsamında basın açıklaması yaptı.

Ayhan Bodur ” Herşey Türkiye İçin”

AK Parti’nin çok değerli mensupları, Değerli dava arkadaşlarım, Çok kıymetli misafirler. Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.
“14 Ağustos 2001” TÜRKİYE’de değişim, gelişim ve reformun yeni bir tarihi olmuştur. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde, milletimizin yarınlara umutla bakacağı bir kadronun oluşturulduğu, “HER ŞEY TÜRKİYE” için sloganıyla yeni bir siyasi anlayışın getirildiği gündür.
AK Parti, TÜRKİYE siyasetinde ezberleri bozan, milletin egemenliği üzerindeki bütün vesayeti kaldıran, devleti toplumdan ayıran siyasi tarihi silmiş, “milleti yaşat ki devlet yaşasın” anlayışı ile bu yüce milletin gönlüne girerek yapılan bütün genel ve yerel seçimler ile referandumlarda milletimizin teveccühüne mazhar olmuştur. Siyaset, AK Parti ile güven ve istikrar kazanmıştır. Seçim öncesi vaatlerin altı çizilirken, iktidar olunduktan sonra üstü çizilen güvensiz anlayış yok edilmiştir.AK Parti, icraatların partisi olmuştur. İşçi ve memuruna maaş ödeyemeyecek durumdaki bir ekonomiden, İMF’den borç isteyen ve talimatlarını uygulayan bir ülkeden; bugün borç veren ülke konumuna gelmiştir. Her alanda büyüyen ve güçlenen bir ülke haline gelinmiştir hamdolsun. Milli ürünlerimiz ortadadır. Bu kadar çalışma yeter mi! Elbette hayır. Yapılacak daha çok işimiz vardır. 2023 yakın hedefken, 2051 ve 2071’e şimdiden planlama yapmak zorundayız. Yarınların TÜRKİYESİ hedefine ulaşmak için iktidarda kalmamız şarttır. Önümüzde 2019 seçimleri var ve bizler ilk günkü aşkla çalışmaya devam etmek zorundayız. Milletimizin talepleri doğrultusunda siyaset yapacak, çözümler üreteceğiz.

Değerli dava arkadaşlarım Yaklaşık 1 sene önce 15 Temmuz’da, milletçe büyük bir felaketi önledik. Millet olarak her daim iç ve dış düşmanlara karşı uyanık olmamız gerekliliği unutulmamalıdır. Bizler yarınlara hedefler koyarken, birileri de bu ülkeyi nasıl durdurur ve parçalarız düşüncesiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Rehavet, düşkünlüğü getirir. Güçlü kalmak ve haksızlıklara dur demek için
birlik ve dirliğimizi muhafaza etmek zorundayız. Davada küslük yok, yorulanların yerine yeni arkadaşlar bu bayrağı yarınlara taşıyacaktır. Biz kişilerin değil, davanın partisiyiz. Siyasetimiz, millet içindir.
İçinden geçtiğimiz süreç bizleri birbirimize daha fazla kenetlenmemiz gerektiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Kardeşlik duyguları içinde birbirimize destek vererek siyasetin , vatana ve millete hizmette bir vasıta olduğunu aklımızdan bir an için çıkarmadan gayretlerimizi daha da arttırmamız gerektiği bir dönemden geçiyoruz. Hizmeti aşk ve muhabbetle yapan, başarıda sınır tanımayan bir anlayış içerisinde, güler yüzlü ve samimi ak kadrolarıyla, ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyan,  başarıdan başarıya koşan partimizin tüm değerli mensuplarını kutluyorum. Partimizin 16. kuruluş yılının; ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” açıklamasında bulundu