Ak Parti Antakya’ da Şok İstifa

Ak Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen İlçe Başkanlığından istifa etti.

Sosyal Medya hesabından bugün yaptığı açıklamada başkanlığı sürecinde yaptığı çalışmalar ile genel olarak teşekkürlerini sunan Gülen, Hatay İl Başkanı sadece Ahmet Atıç’ a ve Antakya bölge Milletvekili Adem Yeşildal’ a  teşekkür sunmaması akıllarda soru işareti bıraktı.

Merkez İlçe Başkanı Emrullah Gülen şu açıklamalarda bulundu;

“5 Şubat 2012 tarihinden beri yüzümün akıyla sürdürdüğüm ilçe başkanlığı görevimden yönetimim ile birlikte istifa ediyorum. Bugüne kadar başkan olarak 1 Yerel seçim, 1 Cumhurbaşkanlığı seçimi, 2 tane Genel seçim geçirdim. Başkanlığını yaptığım ve oy grafiklerine bakıldığına oyunu artırmış bir ilçede İlçe başkanlığı yapmanın vermiş olduğu haklı gururu yaşamaktayım. Yol arkadaşlarımla birlikte görevimizi en iyi şekilde yürütmenin huzurunu yaşamaktayız. Biz insan olarak en iyisini yapmaya çalıştık. Bugüne kadar layıkıyla iş yapma ve insanlara yardımcı olma mücadelesini verdik. Bundan sonrada gücümüzün yettiği kadar milletimize hizmetkâr olma mücadelesinde olacağımızdan kimsenin tereddütü olmasın.
Kendisiyle birlikte çalışmaktan büyük keyif aldığım Antakya Belediye Başkanım Sayın İsmail Kimyeci ye şahsıma ve teşkilatıma vermiş olduğu katkı ve destekten ötürü teşekkürü bir borç biliyorum. Ayrıca Gençlik kolları, Kadın Kolları Başkan ve üyelerine, Mahalle başkan ve yönetimlerine, sandık görevlilerine, müşahitlerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Bu davanın daha ileriye gitmesi adına dün nasıl çalıştılarsa bugünde, yarında aynı şekilde çalışacaklarından eminim. Ayrıca Bugüne kadar sebep gözetmeksizin şahsıma karşı gösterilen yakın ilgiden ötürüde değerli Muhtarlarımıza ve tüm Antakyalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Herkesten helallik diliyorum. Şahsımın bir hakkı varsa da sonuna kadar helal ediyorum.
Her bitiş bitiş değil yeni bir başlangıçtır. Bundan sonrada Reisimizin çizdiği yolda devam edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Genel Başkanımız ve Genel Merkezimizin doğrultusunda çalışmaya devam edeceğim. Hepinize en derin muhabbetlerimi sunuyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” dedi.