AK Parti-Basın Kahvaltıda Buluştu

Hatay’ ı karış karış gezen Abdulkadir Özel ve Abdülkerim Güven hem İskenderun’ u hem de basın ile bir araya gelmeyi ihmal etmiyor. Seçim programları kapsamında Petek Mutfak Kafe’ de basına seçim çalışmaları ve gündem üzerine açıklamalarda bulunurken Özel; Amanos Tüneli projesi için 25 Haziran’ da Ankara’ da hızlandırmak için elinden geleni yapacağını açıkladı.
ÖZEL; “BİZ ÇEKİNMEYİZ”
İskenderun için ne ihtiyaç varsa ne gerekiyorsa Ankara’ da üstüne düşülecek ilgili bakanlıkla ilgili gerekirse kapısından ayrılmayacağız. Iskenderun Türkiye nin B Planıdır. Cumhurbaşkanımız İskenderun için bizzat Singapur benzetmesini yapmıştır. Bu kent hem vatandaşlarıyla hem işadamlarıyla hem cografik stratejisiyle büyük önem arz eden kentimizdir. B planını en kısa sürede devreye sokacağız özellikle deniz yolu yani limanı hızlandıracağız.” Dedi.
Abdülkerim Güven ile birlikte vekil olarak kentin yükünü paylaşacağız ve ikimiz de kent sorunları, ihtiyaçları noktasında daha güçlü bir şekilde İskenderun’ ün sesini duyuracağız.” Açıklamasında bulundu.
GÜVEN; “İSKENDERUN LOBİSİ AKTİFLEŞECEK”
Her zaman şikayet ettiğimiz ve kent menfaatlerine karşın birlikte daha gür bir ses ile savunacağımız ekonomi, siyasi vb. Noktalarda lobiyi daha diri tutacağız.
Hükümetimiz 2002 yılında fiilen bitirdiği koalisyonu bu seçimde hukuki olarak tamamen bitirecek ve daha birlik, güçlü ve devlet işleyişi daha da hız kazanacağı yönetim şekline kavuşuyoruz. 24 haziran’ da 6. Sırada Abdülkerim Güven değil sizin adınız yazacak ve sizin için devletin ilgili makamına daha ciddi şekilde isteklerimizi sunacağız.
Kentimizin Hatay’ a hatta Türkiye’ ye sağladığı katma değerin karşılığı olarak hakettiğimiz karşılığı almanın sözünü veriyoruz.” Açıklamalarında bulundu.
Öte yandan bizzat ilgilendiğim, önemsediğim Ziraat Bahçesi arazisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Ak Parti Milletvekili adaylarımız orayı resmi olarak yürürlüğe sokulmuş fakat biz aynı ölçüde başka bir arazi arıyor yer değiştirmeyi düşünüyoruz.” Dediler.
İşte kent bilinci işte geleceğimize sahip çıkma bilinci budur.
İnanıyorum bu hizmet etmeye aç, kendilerini makamların gözüne değil memleketin derdine, milletin sorunlarına yönelecek olan bu iki isim inanıyorum ki icra makamlarına hatır, rica, baskı ile o ziraat bahçesini koruyup, otoban sanayi girişini açıp Amanos Tünelini hızlandıracaktır da…
Çünkü Abdulkadir Özel ve Abdülkerim Güven de Ankara’ da o ortam, hatır ve istek mevcut.
Allah bu memlekete yüreğiyle hiznet yapmak isteyenlere fırsat ve güç versin.
IŞIK ŞENER / BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ