Ak Parti’ de Bayram Havası

AK Parti Hatay Milletvekilleri Hatay İl Başkanı İbrahim Güler’le birlikte ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek teşekkür ettiler.

AK Parti Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi ve Sabahat Özgürsoy Çelik, Hatay İl Başkanı İbrahim Güler’le birlikte ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek teşekkür ettiler.
MHP’nin ikinci sıra milletvekili İbrahim Gül’ün vekilliğinin düşmesine neden olan yurt dışı oylarıyla beşinci sıradan Hatay Milletvekili seçilen Sabahat Özgürsoy Çelik’in merak edilen konuşması ise partililer tarafından coşkuyla alkışlandı.
AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, MHP ile yaşanan milletvekili krizine değinmediği konuşmasında, sadece “Cumhur İttifakının 6 milletvekili birlikte Hatay’a hizmet edecektir” diyerek yer verdi.
Erzin’den başlayan teşekkür ziyaretlerinde büyük bir coşku ile karşılanan AK Parti Hatay Milletvekillerinin İskenderun İlçe Teşkilatı ziyareti yine büyük coşku ile gerçekleşti.
AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili ile Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in ev sahibi sıfatıyla hoş geldiniz konuşmalarının ardından İl Başkanı İbrahim Güler tüm Hatay halkına teşekkür ederken, Cumhur ittifakı vurgusuyla Hatay’a hizmette birliktelik mesajı verdi.
İl Başkanı İbrahim Güler’in konuşmasının ardından 5 Hatay milletvekili teşekkür konuşmasını yaparak, Hatay halkına mesajlarını verdiler.
AK Parti’nin 5’nci sıra milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, “gün taş üstüne taş koymak vaktidir” derken, 4’ncü sıra milletvekili Hüseyin Şanverdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için “Dünya Lideri” vurgusu yer aldı.
Sıra İskenderun, Arsuz ve Belen bölgesinden sorumlu Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel’e geldiğinde partililerin coşkusu tavan yaptı. Neredeyse Abdülkadir Özel’e konuşma fırsatı bile bırakmadan tezahüratlarla sevgi ve desteklerini dile getiren partililere Özel’in karşılığı daha büyük bir coşkuyla geldi.
AK Parti’nin genel sekreter yardımcılığı görevine kadar gelen genç ve dinamik siyasetçi Abdülkadir Özel, kısa sürede gönül köprüsü kurduğu Hatay’a hizmet için hazır olduğu mesajını partililere iletti.
Kültür ve Turizm Bakan yardımcılığı görevini yürütürken Hatay Milletvekilliğine ikinci sıradan aday olan Hüseyin Yayman ise, her zamanki gibi coşkulu ve duygulu konuşması arasında 6’ncı sıra adayı Avukat Abdülkerim Güven’i Ankara’ya götürememenin üzüntüsünü dile getirdi ve önümüzdeki döneme Abdülkerim Güven’le birlikte Ankara’da görev yapmak isteğine vurgu yaptı.
Hatay Milletvekillerinin ağabeyi Gazi Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’na sıra geldiğinde ise tecrübe konuştu. Tecrübeli milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, tüm Hatay milletvekillerine ağabeylik yapacağı mesajını verdi ve Hatay’a yapılacak hizmetleri el birliğiyle yapacaklarına dikkat çekti.
Hatay ekonomisinin şahlanacağı günlere dikkat çeken Türkoğlu, yatırım ve projelerin yoğun olacağı bir dönemin sinyalini verdi.