Ak Parti Eski Başkanlardan Önemli Açıklama

AK PARTİ’ DEN BİRLİK BERABERLİK TOPLANTISI

İskenderun Ak Parti Teşkilatında eski ilçe başkanları tekrardan toplantı yaparak seçim üzeri birlik ve beraberlik üzerine dikkat çektiler.

“AMACIMIZ BAŞARILI OLMAKTIR”

Bizler İskenderun’da Ak Partimizin kurulduğundan buyana değişik tarihlerde sırayla görev yapmış ve teşkilatımızın bel kemiği olan ilçe başkanlarıyız. Amacımız Cumhurbaşkanlığı, milletvekilliği ve yerel seçimlerde başarılı olmaktır.
Hatay ve İskenderun’umuzun “Cumhurbaşkanımız Sayın R. Tayyip Erdoğan ve dinamik kadrolarının hızına ayak uydurabilen, AK PARTİ’yi layıkıyla temsil eden, büyük ve güçlü ülke Türkiye idealine hizmet edebilecek kadrolara ihtiyacı vardır. Öncelikli tezimiz,
İskenderun’un meselelerini ve önceliklerini İskenderun halkı ile birlikte tespit ederek, sivil toplum örgütleri başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarıyla tartışarak ulaşılacak ortak akıl üzerinde çözüm yolları mutabakatı sağlamaktır.
16 yıl önce AK Parti ile demokrasi ve kalkınma yolunda güzel bir başlangıç yaptık. 15 Temmuz’ da milletimizle birlikte istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkma konusunda güzel bir başlangıç yaptık. F-16′ larla helikopterlerle tanklarla toplarla milletin üzerine gelenlere milletim 15 Temmuz’ da gereğini yaptı. Şimdi 24 Haziran’ a yeni yönetim sistemimizle güzel bir başlangıç yapmaya hazırlanıyoruz.

“TERÖR ÖRGÜTLERİ KAÇACAK DELİK ARAYACAK”

Bir Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı Operasyonu ile terör örgütlerine neler yaşattığımızı yedi düvel biliyor. Kimse bizimle oynamasın, kimse bize bulaşmasın. Bulaşırlarsa PKK’ sı da PYD’ si de YPG’ si de DEAŞ’ ı da FETÖ’ sü de hepsi kaçacak delik arayacaklardır. Terör örgütlerinin kanlı ve sinsi saldırılarına karşı verdiğimiz samimi mücadele ülkemizin beka mücadelesinin sembolüdür.
Sayın Cumhurbaşkanımızın “Dünya 5′ ten büyüktür” diyerek küresel sistemin adaletsizliklerine karşı sesimizi yükseltmemiz devletimizin erdemli duruşunun ifadesiydi. “One minute” da erdemli duruşumuzun bir diğer ifadesi olmuştur. Her alanda tarihi
başarılar kazandık ama bu arada karşımıza çıkan engellerin çapı ve etkisi de arttı. 2007′ de cumhurbaşkanlığı seçim kriziyle karşılaştık, Ardından Gezi olaylarıyla başlayan 17/25 Aralık emniyet, yargı darbe girişimiyle süren, bölücü örgütün çukur eylemleriyle
kanlı bir hale dönüşen ve 15 Temmuz 2016′ daki darbe girişimiyle zirveye ulaşan bir süreci de hep birlikte imanla çalışarak aştık. Tüm bu saldırıların üstesinden sadece ve sadece milli iradeye olan bağlılık ve güvenimiz sayesinde geldik. Biz de işte böyle bir
mirasla ve “vakit Türkiye vaktidir” diyerek yola çıkıyoruz.

“%50′ NİN ÇOK ÜZERİNDE OY HEDEFLİYORUZ”
24 Haziran’ da cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 50’nin çok üzerinde bir oyla kazanmayı hedefliyoruz.
Aynı şekilde milletimizin en az yarısının desteğini alarak, Türkiye Büyük Millet Meclisinde de güçlü bir grup kurmamız gerekiyor. Bunların yolu da yine milletimizle olan gönül bağımızı güçlü tutmaktan geçiyor.
Ak Parti olarak seçimlerde milletin karşısına hiçbir zaman eli boş çıkmadık, Milletimizin huzuruna hep bir yanımızda önceki hükümetlerimiz döneminde yaptıklarımız, diğer yanımızda bir sonraki dönemde yapacaklarımız olduğu halde çıktık. Yaptıklarımızı 80
milyon vatan evladı biliyor, yapacaklarımız da “seçim beyannamemizde” 360 sayfada anlatılmıştır. Bizler sahada bunları milletimize anlatmakla mükellefiz. Milletimiz 24 Haziran’ da bir sandıkta kendini temsil etmek üzere Meclise göndereceği milletvekillerini, diğer sandıkta kendini yönetecek cumhurbaşkanını seçecektir. Bunun için yeni dönemi, “güçlü Meclis”, “güçlü hükümet”, “güçlü Türkiye” olarak tanımlıyoruz. Meclis ile Cumhurbaşkanı ne kadar ahenk ve işbirliği içinde çalışırsa Türkiye o kadar kazanacaktır. Bunun için 24 Haziran’ da cumhurbaşkanlığını kazanmak kadar Meclis’ te çoğunluğu elde etmeyi de önemli görüyoruz.

“BEN MERKEZLİ DEĞİL BİZ MERKEZLİ SİYASET YÜRÜTECEĞİZ”

AK Parti’ nin en büyük gücü milletiyle olan bağı ve elbette bunun bir parçası olan ülkesine yaptığı hizmetlerdir. Hizmet siyasetinde bizimle yarışabilecek hiçbir parti yoktur. Varsın diğer adaylar, partiler, yalanla, iftirayla, kavgayla vakit geçirsin. Biz yaptıklarımızı, yapacaklarımızı milletimize anlatacağız.
Vakit birlik, vakit Türkiye vaktidir. Erdem, irade ve cesaretle Türkiye şahlanacak..! Bizler de bu şahlanışın birer parçası olmak üzere dünden bugüne daha da azimli ve kararlı olarak partimizin ve teşkilatımızın emrinde yola çıkmış bulunuyoruz. Bu birlik beraberlik
ve kardeşlik yolu bugün başlamadığı gibi yarın da sona ermeyecektir. BEN MERKEZLİ siyaset yok. BİZ MERKEZLİ siyaseti teşkilat ve milletvekili işbirliği ile birlikte yürütülmesini arzu ediyoruz.
AK PARTİ büyük bir yapıdır, büyük bir binadır. Bizler bu yapının birer tuğlasıyız. Yapının bir tuğlası olma gururunu sürekli yaşayacağımız bir ortam hedefliyoruz. Kimseyi, yapıdan koparmak gibi bir ihanetin içinde olunmayacak, aksine yapıyı daha da büyütme gayreti  içinde olunmasını arzu ediyoruz. Hatay’ın Milletvekili olacak kişinin her şeyden önce “yiğit” olması lazım. Yiğit, güçlü, kuvvetli, gözü pek, sözüne güvenilen, sözünün eri ve korkmayandır. Yani, yiğit olmayan bir milletvekili hangi unvanlara sahip olursa olsun, hangi özgeçmişe sahip olursa olsun, kendini ifade edemeyecek, yalan söyleyebilecek, korkacak, sinecek, el öfeleyip, boyun bükecek. Vatandaşa efelenecek, bürokrata kükreyecek, kendine ihtiyaç duyan “yiğit olmayanlara” caka satacak ve milletvekili olduğunu sanacak. Yiğit birinin bu yiğitliğini bilgiyle güçlendirmesi, dünyayı anlaması, kavraması ve bu anlayışla yeni fikirler üretmek, yeni projeler geliştirmek ve ülkeyi daha ileriye taşıyabilme bilgi birikimine sahip olması gerekir. Bizler böyle bir Hatay Milletvekilini çok özledik..!
Hatay ve İskenderun’ umuzun “Cumhurbaşkanımız Sayın R. Tayyip Erdoğan ve dinamik kadrolarının hızına ayak uydurabilen, AK PARTİ’ yi layıkıyla temsil eden, büyük ve güçlü ülke Türkiye idealine hizmet edebilecek kadrolara ihtiyacı vardır. İskenderun olarak bu
kadroları oluşturabilecek dinamizmi kendimizde ve milletvekili adaylarımızda görebilmekteyiz ve kendilerine güvenimiz tamdır.
BEN MERKEZLİ siyaset yok. BİZ MERKEZLİ siyaseti hep birlikte yürüteceğiz. Parti teşkilatımıza ve Milletvekili Adaylarımıza hep birlikte sahip çıkıyoruz ve hedef 24 Haziran..! Durmak yok yola devam!…”
Müslüm TÜRK Muharrem DİNGİL Musa KURŞUN Kurucu Üye, E. İlçe Başkanı Kurucu Üye Kurucu Üye E. İl Genel Meclis Başkanı E. İlçe Başkanı E. İlçe Başkanı Uğur FERİZ İbrahim YARAN Vedat TOSUN E. İlçe Başkanı E. Belediye Mecl. Üye. E. İlçe Başkanı