Ak Parti Gençlik Kollarından Kılıçdaroğlu’na Mektup

Hatay Ak Parti Gençlik Kolları İl Başkanlığı’ ndan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ na Mektup

Bir Radyo programında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Best FM’de konuk olduğu “Konuşan Türkiye” programında, yaptığı konumasıyla yine yeni bir gafa imza atmıştı.

Ak Parti Hatay Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Okay Kılıçdaroğlu’ nun bir radyoda sarfettiği kelime üzerine Gençlik Kolları olarak bilgilendirmek adına enteresan bir çözüm üreterek bilgilendirme kitapçıkları yolladı.Okay; ” Yeni Anayasa Sistemini Okumasını İstiyoruz! “

Kemal Kılıçdaroğlu’ nun Radyo Konuşmasına İstinaden Basın Açıklamamızı Yaptık ve Okuması için “Evet” Gazetelerimizi, “Cumhurbaşkanlığı Sistemi” Broşürlerimizi Sayın Kılıçdaroğlu’ na Yolladık. Yeni Anayasa Sistemini Okuyacağını Umut Ediyoruz. Konunun Takipçisi olacağız.” açıklamalarında bulundu.

Programda, “Cumhurbaşkanlığı Sistemi” üzerine konuşan Kılıçdaroğlu, bu sistemde başbakanlığın kaldırılacağını unutarak; cumhurbaşkanı ve başbakanın iki ayrı partiden çıkması durumunda güçler ayrılığının yaşanacağına ve kavga çıkacağına dikkat çekerek “neden millete anlatılmıyor” sözleri ile sitemde bulunmuştu.

genc2