29 Kasım 2020 Pazar
 • Hatay
  HATAY Hava Durumu
28 Ekim 09:21
2 Yorum
1151
Ak Parti İrlandalılara Karşı!

Ak Parti İrlandalılara Karşı!

Kulakları çınlasın Mustafa Denizli’nin sözü geldi aklıma ne güzel söylemiş.İçimizdeki İrlandalılar( hainler’)diye Ama buradaki İrlandalılar sadece içeride değil dışarıda da bir hayli fazla…
Bir yerel gazetede çıkan Mehmet Soydan haberi beni derinden üzdü. Üzmesinin sebebi Soydan’a kuşak altı vurulmasının yanında seviyenin bu kadar aşağılara düşmesi.
Bizzat bildiğim Sayın Mehmet Soydan’ın Sayın Abdullatif Şener ile 5 yıldır görüşmediğidir.
Ağustos ayında İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyarete geldiği vakit Cemiyet Başkanımızın “Bu cemiyet binasında biz oturuyorsak sizin sayenizde!” deyip sonra da vurması beni ayrıca hüsrana uğrattı.
Haberde herkes özgürdür bu saate kadar ben sayfalarımı hainden, dolandırıcılardan korkmadan yazdım ama vefasızlığı ve bel altı vurup ucuz bir şekilde kişileri bitirmek kimseye yakışmaz, yakışmamıştır da…
O zaman bende sorarım; yıllardır CHP çizgisinden giden bir gazete ne oldu da Ak Parti’yi Ak Partili den fazla düşünür oldu? Hemde daha geçen günlerde İskenderun, hatta Hatay gündemine bomba gibi düşen CHP’ de bayram kutlama kavgaları yaşanırken!..
Herkes kendi önündeki pisliği temizleyecek sonra komşusunun önünü konuşacak!
Bir Vekil düşünün ve hala onun hizmetleri yapılan Mehmet Soydan.
Bir Vekil düşünün projeleri ile İskenderun Belediye Başkanı’nın bile huzurunu kaçıran..
Bir Vekil düşünün İGC binasından, İskenderun’un şuan ki adliye binasına, kampüsünden, Osmaniye’ye çift yol yapımına, İskenderun OSB’ nin kurulmasından, DSi binasını kaldırıp okul yaptırmasına, engelli vatandaşları bir imza için Antakya’ gitmesini sonlandırıp Arsuz yolunu hazırlayan. Dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görüşüp şu anki İskenderun’a içme suyunu getirmesinde büyük rol oynayan (Aslantaş Barajından. 85Km yoldan)vs daha 5er 5er yazarım ama anlayanlara yeter!
Yani İskenderunlu bir vekilden daha çok İskenderunlu, İskenderunlu bir başkandan, yöneticiden daha çok başkan yönetici olmuş hizmetlerinin %70’ini İskenderun’a ayırmış bir kişiden bahsediyorum beyler..
Bir de Düşünün Bu yapılanın %10’unu yaptıran kaç kişi gördünüz?
Kimileri taşla sopayla uğraşırken Mehmet Soydan 15 yıl sonrasının planını bitirdi. Bakın 15 yıl diyorum çünkü Soydan’ ın vekilliği bitti ama projeleri bitmedi. En basitinden Arsuz yolu.
Neden bitmedi? Bana sormayın!
Siz kaç tane vekil gördünüz belediye başkanı gibi çalışan? Hani diyorlar İskenderunlu değil diye peki soruyorum SEN İskenderunlu musun? ya ben?
Hodri meydan İskenderun’un tüm siyasi parti adaylarına hatta daha ileri gidiyorum 2015 te gelecek vekil adaylarına bakalım kaçı İskenderunlu? Burada kimlik siyaseti yapmaya gerek yok. En iyi İskenderunlu İskenderun’a en iyi hizmeti yapmış adamdır. Ve Mehmet Soydan’da bunları 10 sene önce yapmış biridir.
Aslında Mehmet Soydan’dan korku sadece İskenderun için değil, Mehmet Soydan Büyükşehir’e de oy toplayacağı için korku da BÜYÜK!
Hakkında çıkan seviyesi düşük habere, iddialara yine yüksek siyasi ve karakter anlayışı ile mahalle tartışmasına dönüştürmeyen Soydan’ı kutluyorum.
2015 Genel seçimler Ak Parti’nin 1.ciliği ile biterse Başbakan Abdullah Gül. Abdullah Gül’ün Kayseri M.Vekili olduğu günden bu güne kadar neredeyse her gün görüşen, irtibat halinde olan Mehmet Soydan. Oğluna bizzat İskenderun’a gelerek Kirve olan Abdullah Gül.
Mehmet Soydan vekilliğinden sonra bile bazıları gibi başka partilere sözüm ona gizliden destek veren, Ak Partili gözüküpte başkalarına oy atan adam olmadı. O yüzdendir Abdullah Gül’ün hala devam eden sevgisi.
Peygamber Efendimizin “Susmak Huyların efendisidir.” sözünü hep uygulamış kişi, hiç bir gazeteye demeç vermeyen, hatta ortamdan elinden geldiğince uzak duran Mehmet Soydan nasıl oluyor da hala gündemin en tepesinde yer alıyor şaşırıyorum!!!
Ak Parti’nin kurulma aşamasında Payas Belde Başkanı Yusuf Öz’ün evinde dört kişiden biri Sayın Soydan idi. (Bakan Sn.Sadullah Ergin, Sn Yusuf Öz ve Sn Musa Okçu ile beraber) ve Hatay’da ilk Ak Parti burada kurulduğunu biliyor musunuz?
Bu ortamda ısrarlar, ikna etmeler,alınan kararlar vs özel durumlarda bana kalsın!
Kaçınız evli, çoluk çocuk sahibi olup memurluğunuzu Askeri vesaretin olduğu zamanlar kim cesaret edebilir. Şimdi herkes ister tabi Ak Parti İktidar.
Hop orada durun. Meyve veren ağaç taşlanır ama baltalarsanız Allah’ ta sizi kör eder, çarpar.
“Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır.” diyen Hz. Ali’ nin sözünü unutmasınlar.Bu gün susanlar yarın kendi başlarına gelmemesi işten bile değil!..
Şimdi Ak Parti İskenderun şapkasını önüne koymalı madem birlik beraberlik ile bu seçime yola çıkıldı vekilinden, meclis üyelerine, ilçe başkanından aday adaylarına kadar herkesin sahip çıkması, savunma yapması, açıklama yapması, destek olması gerekir.
Parti kapatmaya gidiyor, gemiyi terk ediyor diyenlere sesleniyorum. Dönemin Vekilleri susarken Mehmet Soydan kapatmaya karşı bas bas Güney Tv’ den sonuna kadar destek veren ilk ve tek kişiydi bunları hem siyasetçilere hem medyacılara hemde halka tekrar hatırlatıyorum! Kayıtlar Güney Tv’dedir buyrun Cuma Bey’den rica edin o bulur.
Sadakat ispat ister…Bakalım Mehmet Soydan’a dostluğunu aynı görüşte olduğunu, kardeşi olduğunu kimler gösterecek..
Ben şahidim, Mehmet Soydan’a son söyleyeceğini ilk söyletmeyin söylerse toparlanamazsınız, sakin atın tekmesi ağır olur ona göre…

Saygılar.
Işık Şener BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ

 

akp-irlandalilara-karsi

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • mertomert
  25 Ekim 2013 12:25

  Işık Bey’e tek kelimeyle helal olsun diyorum. Görüşümüz yakın değil fakat dik duruşu inandıgını yazması konusunda tek geçerim. Keşke MHP keşke CHP nin de böyle para için değil yüreğiyle yazan yazarları olsa! Saygı duyuyorum para için yazı yazmayan bu beyefendiye……

 • Sevdali
  28 Ekim 2013 14:33

  Yok böyle bir yazı.. Kardeş sen sadece iskenderunu değil antakyayı, payası, dörtyolu da yazsana allah askina burada sana ihtiyaç varrr

Bir Yorum Yazın

Işık Şener

 • Yazar Email: isiksener@iskenderunpost.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: