23 Eylül 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
22 Eylül 14:38
Yorum Yok
418
AKÇA: HİTLER’İN KRİPTO ŞİFRESİ SORULUR MU?

AKÇA: HİTLER’İN KRİPTO ŞİFRESİ SORULUR MU?

  2 Nolu Şube Başkanı  ve yönetim kurulu üyeleri, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Şenöz Café’de basın mensuplarıyla kahvaltı yapan ve ardından da yeni eğitim öğretimle ilgili düşüncelerini dile getiren Akça şunları söyledi;
“Malum her yıl yapmış olduğumuz eğitim öğretim basın toplantısı bir haftalık bir eğitim öğretimden sonra eğitim ve öğretimin bir değerlendirmesini yapalım, karşılaştığımız aksaklıkları söyleyelim diye düşündük. Eğitim ve öğretim ile ilgili meseleye girmeden önce biliyorsunuz. 2013 yılında toplu sözleşme süreci yaşandı. Tam bir çadır tiyatrosu örneği gördük. Yangından mal kaçırırcasına malum sendika hükümetle toplu sözleşmeyi imzaladı. Sözde çok büyük rakamlar aldığını söyleyen sendika yüzde 3 artı 3’e memuru mahkûm etti. Biz buradan bu süreci 23 gün boyunca devam edebilecek bir süreci arife günü yarım günlük bir süre içerisinde tamamladığından dolayı memur sendikasına madalya takılmasını düşünüyoruz. Bunun da sorumlusu Memur Sen’dir.”

‘DERSHANELER KAPANIR MI?’
  2 Nolu Şube Başkanı , konuşmasının devamında, 2013-2014 eğitim öğretim yılının birçok problemle başladığını söyleyerek, “Özellikle 4 artı 4 artı 4 eğitim sistemi ile birlikte okullardaki dönüşümlerin tamamlanamaması, dönüşümleri yapılan okullardaki kayıt sahalarındaki sıkıntılar hala devam ediyor. Bu okullarımızın kiminde hiç öğrenci kalmazken, kimi okullarda 1500-2000’li rakamlar 45-50 kişilik sınıfların oluştuğu okullar haline dönüşüyor. Burada Milli Eğitimin planlarındaki yanlışlıklar ve aksaklıklarda üzerine ekleniyor. Buna acil bir şekilde önlem bulunması lazım ki, bu okullarımızdaki sıkıntılar ve giderilsin. Ortaokulların giriş çıkış saatlerinde büyük sıkıntılar yaşanacak. Çünkü okulların seçmeli derslerden dolayı ders saat yükleri fazla. Çok erken saatlerde okul başlıyor. 06.40’da zil çalıyor. Şimdi kış dönemi de yaklaşıyor. Kışın gelmesi ile birlikte elektrik kesintilerini ve okullardaki curcunayı hep birlikte yaşayacağız. Yine MEB’in almış olduğu bir kararla SBS kaldırıldı. Biz de sevindik dedik ki artık  yok ama Milli Eğitim Bakanı  Bey çıktı dedi ki; ‘Yılda 12  olacak 5. sınıf hariç. Yani toplamda 36  olacak. Bu yıl uygulanacak 12 sınavlı bir sistem.’ Şimdi 8. sınıfların 12 tane sınava girdiği bir sistem de ve hükümetin dershaneleri kapatacağım dediği bir ortamda sizlere soruyorum bu dershaneler kapanır mı? Bu alınmış olan karar kime hizmet ediyor kamuoyunun takdirine sunuyorum? Yani bu 12’li  sistemi ileride yeni özel eğitim kurumlarının ve yeni dershanelerin açılmasına yarar sağlayacak. Bu yeni sistemde devamsızlık süresinin azaltılması dersle ilgili olarak bağlantının güçlü kılınması bu olayında olumlu yönü bizim önceliğimiz çocuklarımızın okulda okuması. Okulda bilgiyi alması, öğrenmeyi okulda sağlamasıdır. Eğitim öğretim başladı ders kitapları ile ilgili sıkıntılar var. Birçok okulda hala ders kitapları tamamlanmadı. Bakın verilmedi demiyorum birçok yerde ders kitapları verildi ancak sınıflar ve dersler bazında kitaplar yok, eksikler çok. Önümüzdeki hafta tamamlayacaklarını söylüyorlar. Eğitim öğretim başladı. Bunun planlanmasının aylar öncesinden yapılması gerektiğini düşünüyorum.

HİTLER’İN KRİPTO ŞİFRESİ SORULUR MU?
  2 Nolu Şube Başkanı , sözlerini şöyle sürdürdü;
“MEB Yönetici Atama Yönetmeliğini değiştirdi ve yeni bir yönetmelikle ortaya çıktı. Bu yönetmeliğe göre de sınavı adı altında bir soytarılığa da imza attı. Çünkü, Türkiye’deki genel kanaat sözlü yâda  torpilin döndüğü yer olarak bilinir. , MEB’de bu konuda bizi yanıltmadı. Torpilin kralını biz yaparız dediler. Yazılı sınavda en üst notu alan arkadaşlarımıza sözlü notundan 40 verdiler. Amaç herhangi bir yere atanamaması. Yazılı sınavdan daha düşük not alan malum sendikanın üyelerine 99-100 gibi astronomik sözlü rakamları verdiler. Yani böyle bir kepazelik yakışmıyor. Ayrıca  sınavında atanacak müdürlere hitlerin kripto şifresini soruyorlar. Bir okul müdürü olacak vatandaşa Hitler’in Kripto Şifresi sorulur mu? Böyle bir mantık ve düşünce olabilir mi? Gerçi biz bu süreci 24 Eylül’de Ankara’da MEB önünde tüm şubelerimizin katılımı ile bir protesto eylemi yapacağız ve bakanı istifaya çağıracağız ya bu yönetmeliği geri çekecek ya da bu süreç arkadaşlarımız ve sendikamız tarafından mahkemeye taşınacak açıklamasını yaptı.”ahmet akc

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: