Akçay’ da Güven Rüzgarı(Videolu)

Ak Parti Hatay 27. dönem Milletvekili Adayı Abdülkerim Güven;

“HATAY KARARINI İSTİKRARDAN YANA VERECEK”

Ak Parti Kurucu ilçe gençlik kolları başkanlığından bu güne kadar Ak Parti ile yolda devam eden Abdülkerim Güven durmadan vatandaşlarla bir araya geliyor.

Geçtiğimiz gün İskenderun’ un Akçay mahallesinde geniş bir kitleye hitap eden Güven bin kişiye yakın mahalleliye miting yaptı.

Yoğun katılımın gerçekleştiği Akçay mahallesinde konuşma başlamadan eski mahalle muhtarı Mehmet Bebek kurban kestirirken hatıra fotografı çekildiler.

Güven yaptığı açıklamalarda; “Siz bu partinin bu davanın en önemli unsurlarısınız. Gecenin bu saatinde kadın, çocuk hepinizin toplanmasından ötürü gurur duyuyorum. Allah sizden razı olsun hoş geldiniz.” dedi.

“2002 ÖNCESİNİ UNUTMAYALIM”

Çöpten, kirden, emekli maaşını çekemeyen emekli, maaşını göremeyen polislerimizin eylem yaptığı, dışarıdan borç para bile alamayan ülke konumundaydık. Ülkemiz gücünü kaybetmiş, kitap fırlatmayla %70 bir gecede fakirleşen ülkeydik. Bir gece de banka hortumlayanların ve vatandaşlarımızın paralarını buhar edenlerin izin verdiği yönetim anlayışı vardı.

“HALKIMIZI ASLA UNUTAMAYIZ”

“15 Temmuz gecesi bu halk ikinci Çanakkale mücadelesini vermiş ve yine dünyanın oyununa boyun eğmeyen bir halk bir irade ile dünya tarihinde tanka uçağa yenilmeyen inançlı vatandaşlarımızın zaferiyle sonuçlanmıştır. Allah şehitlerimize rahmet gazilerimize sağlık diliyorum. Sokağa çıkan, ülkesine sahip çıkan herkesten Allah razı olsun.”

“ŞİMDİ HEPSİ YİNE BİRLEŞİYOR”

“Milliyetçiliği elinden dilinden düşürmeyen Meral Akşener şimdilerde Selahattin Demirtaş’ ın cezaevinden çıkması için savunma yapıyor HDP’ ye destek çıkıyor. Bugün CHP zihniyeti Atatürk’ ün sahip olduğu makama eşi başörtülü gelemez diye ortalığı velveleye verenler Abdullah Gül’ ü Başkanlık için peşine düştüler. Temel Karamollaoğlu için Sivas katili, Kasap Temel diye manşet atan gazeteler şimdi Bilge Başkan diyor. Oyun büyük ama bu oyunu bozacak halkımız ve onların duaları daha da büyüktür. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi topunuz gelin, topunuz!”

“MİLLETİMİZİ AZİZ KILDIK”

Aziz milletimizi aşağılayan, ezen, duymayan, hastanelerde doğum ücretini ödemedi diye çocuğunu göstermeyen, cenazesini alamayan, bıçak parası vermiyor diye ameliyata giremeyen hastane sistemini tamamen değiştirdik. Şuan Avrupa bizim hızlı sağlık sistemini getirdik. Şimdi doktorumuz hastadan evvel geliyor sonra çıkıyor. Şehir Hastaneleri ile yepyeni çağ açıyoruz. İskenderun’ a da hükümetimiz bunu en kısa zamanda getirecek.

“AFRİN’ E ENGEL OLANLAR KANDİL’ E GİRMEYİN DİYOR”

İşgalci TSK diyenler, Pkk sizi tükürüğüyle boğar diyenler, hatta Ypg terör örgütü değildir diyenlerin bize içeriden ve dışarıdan zeytindalı operasyonunu engellemeyen çalışanlara rağmen 58 günde başarıyla 1 tane terörist bırakmadık. Kandil’ de yakındır. Tüm engel olup bu teröristleri savunanlara rağmen. Bu başarı sizin sayenizdedir. Hak için, halkımızın huzuru için bu kararları alıyoruz, almaya devam edeceğiz.

AMANOS TÜNELİNDEN BİZ KARLI ÇIKACAĞIZ.”

“Amanos tüneli projesini geçtiğimiz seçimlerde Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş seçim çalışmasında Artık denize kavuşuyoruz dedi. Bu tünel bize sadece yolu kısaltmayacak hem yatırımı hemde istihdamı arttıracak. Bu tünel açıldığında önceliğimiz bu bölgeden iş ve işçi almak olacak. Bölgemizi çok güzel bir gelecek beklemektedir.”

Miting de yaptığı konuşmalar sık sık alkışlarla kesilirken Güven’ in herkesle tek tek tokalaşması dikkatlerden kaçmadı.

Video Haber