AKP Ülkeyi Nereye Götürüyor?

Türk milliyetçilerinin yıllardır uyarılarını dikkate almayıp ısrarla burnunun doğrusuna giden AKP, izlediği Suriye politikası neticesinde sınırımıza, onurumuzu zedeleyen PKK paçavrasının asılmasına sebep oldu.

 

Bu coğrafyada PKK türü bölücü örgüt benzeri yapılanmalar, bu milletin karşısına hep çıkarılmıştır. Bundan sonra da hep çıkacaktır. Açılım yada çözüm süreci diye varlığını ihanetin adresi PKK ve destekçileri ile masaya yatıranlar Milletimizin başını ağrıtmaya devam ediyor.

 

Başkasının himmetiyle maşa ve manivelası olan örgütlerle yapılan pazarlıklar bu millet ve devleti felakete götürmektedir. Eğer,büyük Kürdistan’ı kurmaya çalışan küresel emperyalist sürece engel olmayı başaramazsak devlet olarak ayağa düşeriz. Bunu başarmak feraset, öngörü, fedakarlık, bağımsız siyaset ve bedel ödemeyi gerektirir. Yeni kahramanlar ister, Türk milleti bu kahramanlara hasrettir. Bu başkalarının kuyruğunda ülkeleri dizayn etme hesapları ile asla olmaz.

 

“Ülke hızla bölünmeye doğru gidiyor!” Uyarılarını atlarsak, ihanet odaklarının millete meydan okumasını iyi anlayamazsak, bunu söyleyenleri iftira paranoyak diye suçlayanları tanıyamazsak, bu yapılanların hepsi asil millete gaflet dalalet ve hatta en büyük ihanet olur. Herkes olanları akıl tarih ve gelecek öngörü süzgecinden geçirerek bu iktidarı uyarmalı girilen PKK ile yol arkadaşlığından AKP’yi vazgeçirilmelidir.

 

Herkes bunun bedelini öder ya zillete razı olur, beyaz bayrak çekeriz, ya da biçilen kefeni yırtarız. Bu iktidar artık gizli kapaklı konuşmayı bırakarak bu şerefli Türk milletine net acık ve hangi bilinmeyen baklayı ağzında sakladığını; izah etmeli milletin aklına teslim olmalıdır. Pardon deme şansının kalmadığı anı beklemeden Başbakana ve AKP ye millet balansı yapılamazsa çok kara günler görürüz. Bütün bu kara günler toplum vicdanında bir enerji birikimine sebep oluyor. Büyük bir tsunami kimi yerle bir eder Allah bilir.

 

Bu milletin devletiyle milli kimliği ile daha fazla oynamayın tartışmayın tartıştırmayın bazı değerler vardır namustan öte kıymetlidir. Bunu böyle anlayan algılayan milyonlarca vatan evladı vardır. Kendi aklınızı pazarlıklarınızı bu millete son akıl diye dayatamazsınız. Milleti bilgilendirin gerçekleri sansürsüzce anlatın ve onun kararına razı olun işte milli irade budur. Her türlü abluka siyasi rüşvet yandaş kamu gücünü kullanarak alınan seçim sonucu yüzde elli imtiyazı size vermez.

 

Millet size PKK’yı ülkenin başına bela edin, yıllardır ortaya koyduğu taleplerini baş tacı edin diye mi iktidara getirdi? Yıllardır yapılan çirkin pazarlıklar Oslo, İmralı turları artık aşikârdır. İki otoriteli, iki bayraklı, iki milletli, iki marşlı iki dilli devlet olmaz olsa olsa çatal dilli yılan olur. Çatal kazık yere geçmez iki milletli devlet asla olamaz. Güneydoğu da Kürt kardeşimin temsilcisi olarak kanlı ateist ırkçı örgütün muhatap kılınarak şımartılıp ülkeye bela edilmesi AKP için en büyük utançtır. Bu kara tablo artık yürekleri dağlıyor. Beceremediniz, başaramadınız düşün milletin yakasından ve ülkeyi adil bir seçime götürün aksi takdirde bu ülkede sancılar hiç bitmez. Bunun baş sorumlusu da AKP iktidarı olur. Daha fazla bu ülkeye yazık etmeyiniz.

 

İBRAHİM GÜL

Mhp İskenderun İlçe Başkanı