Aksaray’dan önce Ülke’nin itibarı yok muydu?

CHP Belen İlçe Teşkilatı, Hatay Milletvekili Sn. Mevlüt Dudu’nun da katılmasıyla bir toplantı düzenledi. Parti üyeleriyle sohbet eden Milletvekili Dudu, CHP Belen İlçe Teşkilatı’nın günlük programlarına katıldı.

CHP Belen İlçe Başkanı Sn. Fevzi Yüksel; ilçe yönetimi, kadın kolları, gençlik kolları ve parti üyeleriyle tam kadro katılımıyla düzenlenen toplantıya iştirak eden CHP Hatay Milletvekili Sn. Mevlüt Dudu oluşan atmosferden memnun kaldığını dile getirdi. Başkan Yüksel toplantının açılış konuşmasını yaparken, ülkenin çıkmazda olduğunu ve bu çıkmazın sebebi olarak 12 yıldır iktidarda olan AKP hükümetini gösterdi. Ülke gündemini değerlendiren İlçe Başkanı Yüksel; “üzerimize tarihi bir görev düşüyor. Görevimizin ve sorumluluğumuzun farkındayız. Gün birlik olma günüdür.  Vatanımıza, bayrağımıza, dilimize ve dinimize sahip çıkacak bir süreci yaşıyoruz. Chp Belen İlçe Teşkilatı olarak tüm üyelerimizle top yekün mücadele veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz.” dedi.

“Ekonomi açısından ciddi olumsuzluklar doğurabilir”
     CHP Hatay Milletvekili Sn. Mevlüt Dudu toplantıya katılan parti üyelerine hitap ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptırdığı ve maliyeti konusunda net bir bilginin olmadığı Aksaray’a da değindi. Milletvekili Dudu; “TBMM’de verilen soru önergesine göre TOKİ (Toplu Konut İdaresi)’nin yaptığı resmi yazılı açıklamada inşa edilen Aksaray’ın maliyetinin açıklaması ekonomi açısından ciddi olumsuzluklar doğuracağından rakamın ifşa edilmesi mümkün değildir. Bunu söyleyen TOKİ’dir yani maliyeti açıklayamayız diyorlar. Kendilerine göre Aksaray Türkiye’ye itibar kazandırır, prestij kazandırır. Yani bundan önce ülkenin itibarı da prestiji de yoktu demek istiyorlar. Bakın güçlü devletlerin başkanlarına cumhurbaşkanlarına her biri Çankaya Köşküne benzer yerlerde ikamet ediyor. Hiçte itibarsız, güçsüz değiller.” dedi. Toplantı sonrası parti üyelerinin sorularını cevaplayan Milletvekili Dudu ilçe teşkilatıyla beraber esnaf gezilerine, ev ziyaretlerine katıldı.

 

mevlut-dudu