27 Kasım 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
29 Temmuz 18:01
Yorum Yok
567
Amatör Futbol’da Deprem!

Amatör Futbol’da Deprem!

Hatay Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Yıldırım Alpay, yayınladığı basın bülteninde “Hatay’da 2012-2013 futbol sezonunda görevi biten il temsilcisinin tekrar seçim yapılması gerekmekteydi. 24 Temmuz 2012 tarihinde seçim yapıldı” diyerek, ancak Türkiye Futbol Federesyonu’nun 05.08.2006 tarihli il temsilcisi talimatının 7. Maddesinin hiç birinin yerine getirilmediği ve hayali olarak yapıldığını iddia etti.

 

 

Açıklama şöyle:
“Kulüplerden yetki belgesi alınmadığı ve liste imzaları kulüple ilgisi olmayan kişiler tarafından hayali olarak imzalandığı, 7. maddenin son fıkrasında olduğu gibi gizli oyla yapılmadığı tarafımızca tespit edilmiştir. Türkiye Futbol Federesyonu’nun 05.08.2006 tarihli il temsilcisi talimatının 8. Maddesinin (g) bendi gereğince Hatay İlinde düzenlenen amatör futbol müsabakalarında görev yapan Federasyon temsilcilerinin hiçbir maça gitmediği, rapor düzenlemedikleri anlaşılmıştır. 80 yaş ve üzeri olduğu bu kişilerin yıllarca maçlara gitmeden devleti yaklaşık 1.000.000 TL maddi zarar verdikleri bordolar araştırıldığında anlaşılacaktır. Hatay İlinde geçen yıl 52 amatör kulüp faaliyet göstermekte idi ancak 28 kulüp imza vererek Hatay İl Temsilcisi Mustafa YURTTAGÜL’ün istifasını istemesine rağmen istifa etmemiş veya ettirilmemiştir. Hatay’da bulunan amatör kulüpler bu olayları tespit edildiğinde 2013-2014 futbol sezonunda yaklaşık 15-20 takım liglere katılmama kararı almışlardır. Bu durumda Hatay ilinde yaklaşık 2.000 – 2.500 gencin kötü alışkanlıklara sevk edilmesine sebep olan Mustafa YURTTAGÜL bu olaydan dolayı sorumludur. Sayın Adalet Bakanım Sadullah ERGİN, Sayın Valim ve değerli büyüklerimin bu olaya müdahil olup, bu olaylara sebep olan kişi ve kişilerin görevden alınmasını, gençlerimizi tekrar spora kazandırılması hususunda Hatay spor kamuoyunu bilgilendirme adına, gereğini saygılarımla arz ederim.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Diğer “SPOR ” Haberleri

İSKENDERUN 3.LİGDE

BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI:İSKENDERUN SPOR FK HAYIRLI UĞURLU OLSUN-BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI’DAN İSKENDERUNSPOR MÜJDESİİskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,”İskenderunspor FK kentimize hayırlı uğurlu... Devamı..

Iskenderun FK Grubu Belli Oldu

İSKENDERUN FK 3. LIG 2. GRUP FİKSTÜRÜ BELLİ OLDU. Işte 2020-2021 yılı... Devamı..

Lütfü Savaş’tan Önemli Açıklamalar

BAŞKAN SAVAŞ ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDUHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 28 Temmuz Salı günü Beyzade FM’in canlı yayın konuğu.Hatayspor’un 53... Devamı..

HATAYSPOR SÜPER LİGDE

TFF 1. Lig’de Hatayspor şampiyon! Süper Lig’e yükselen ilk takım… TFF 1. Lig 33. haftasında aynı saatte başlayan 8 maç nefes kesen... Devamı..

İSTE’den Spor Ekonomisi Üzerine

COVID-19 Salgını Spor Ekonomisini Derinden Etkiledi! Koronavirüs Salgını tüm dünyada eğitim başta olmak üzere pek çok alanda köklü değişikliklere neden oldu ve... Devamı..

A.Karaağaçspor’dan Hodrimeydan

Arsuz Karaağaçspor ASKF Hatay il başkanı Öztürk ile sorunlar Hukuka yansıyacak. Yönetim Kurulu adına açıklamalarda bulunan İsa Berkyürek: İftira atmak kolay önemli... Devamı..

Başkan Tosyalı Çınarlı’da

BAŞKAN FATİH TOSYALI: ÇINARLI’YA ÇOK AMAÇLI SALON YAPILACAK -BAŞKAN FATİH TOSYALI’DAN ÇINARLI’YA ÇOK AMAÇLI SALON MÜJDESİ İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” İskenderun... Devamı..

Hatay Masa Tenisinde Başarı

Hatay Gençlik ve Spor masa tenisi antrenörü Özlem Sevinçli Şahin Hatay adına masa tenisi yarışmasında derece elde edildiğini açıkladı. Antrenör Şahin; “22-23... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: