Ankara- İskenderun- Belediyemiz

Teşbihte hata olmaz…
2013 Aralık ayı ve dönemin Başbakan yardımcısı Hüseyin Çelik bir tv kanalında “İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü” ayrımcılık yapmadığına dair açıklamalarda bulunmuş ve Belediyelerin %60′ ını Ak Parti olduğunun ve Ak Parti Belediyelerin denetlenmesi oranı %44′ olduğunu beyan etmişti.
Eğer kayırma olsa geçen sene Düzce Belediye Başkanı, Dörtyol Yeşilköy F. Görgen Selimoğlu veya Ceyhan Belediye Başkanı’ nın başına bunlar gelir miydi?
İskenderun’ a Yerel Yönetimlerden Sorumlu Özhaseki’ nin beş yardımcısından biri olan İsmail Tamer İskenderun’ a geldi. Duyumlarıma göre bir çok meclis üyeleri, parti yetkilileri, görevlileri dinlemiş, bilgiler edinmiş.
Şimdi Parti yetkilileri, doğruyu bilenler Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’in “Savurganlıktan Kaçınma” başlıklı 17. maddesi hükmüne aykırı bir davranış varsa bildiğini söylesin veya tamamen sussun.
Dedikodu mekanizması yerine belgelere ve şerefli duruşa bırakmalıdır. Ne yanlış bilgiyi söylemeli ne de doğru bilginin üzeri kapatılmalıdır…
Yerel Yönetimlere dair BİMER şikayetlerinde 5 bine yakın yapılan şikayetlerin 2400 civarında sadece İskenderun’ dan yapıldığı söyleniyor. Desenize zamanında ciddi şekilde gazete manşetlerinde yapılan haberler ve hatta bazı gazetecilerin ve vatandaşların BİMER’ e yaptığı şikayetler doğrultusunda üstüne üstlük şu an Seyfi Dingil ile arası çok iyi olan Vedat Tosun’ un da koltukaltına alıp Genel Merkez’ e götürdüğü dosyalar işe yaramış!
Bakmayın şu an Seyfi Dingil ile Vedat Tosun’ un kol kola olduğuna Seyfi Dingil’ in sırtındaki yaralar hatta bu bu haftaki olayların mimarlarındandır İlçe Başkanı!
Vedat Tosun Milletvekili Aday Adaylığa gidiyor dediğimde inkar etmişti. Bu götürdüğü dosyaları da inkar ederse kendisine attığım sms’leri ve mecliste bakışmalarımıza kadar hatırlatabilirim!
Değerli okuyucular; Yerel Yönetimlerden Sorumlu olarak İskenderun’ a gelen Milletvekili İsmail Tamer İskenderun’ u sevdiği, özlediği için gelmedi.
Aksini iddia edenler akıl tutulması yaşıyor derim! İskenderun Belediyesi hizmet yeridir, halkına hizmet etmek için halkından hizmet alması, iş vermesi gerekmektedir. Mühim olan vicdanen doğru fiyatların, alımların yapılmasıdır.
Hatta İsmail Tamer’ e tavsiyem muhalif meclis üyelerinden de bilgiler almalı. Muhalif derken CHP aklınıza gelmesin!
Genel Merkez’ den İskenderun’ a gelmenin Seyfi Dingil’ i görevden almak olarak mesaj çıkarmanın da yanlış olacağını söylemek isterim.
Aslında mevzu hangi kriterlere göre başkan seçmek, meclis üyesi ilçe başkanı seçmektedir. Mesela İskenderun Belediyesi Komisyon üye seçimi hangi kriterlere göre yapıldı?
Ben şahsen Abit Erol, Hıdır Güneş gibi isimlerinde olmasını isterdim.
İlerleyen günlerde bazı delil ve icraatlar hakkında yine konuşulmayan ve yazılmayan şeylerden bahsedeceğim memlekette kötülük bitmez bizde de idrak!
Esen kalın…