ANLAMLI ÇAĞRI!

BAŞKAN SEYFİ DİNGİL’DEN ANLAMLI GÜNDE ANLAMLI ÇAĞRI

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yapımı tamamlanan Sarıseki Semiha Kibar Anaokulu’ nun açılış törenine katıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Asım Kibar Kültür Merkezinde düzenlenen törene İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Hayırsever İşadamı Kibar Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kibar ve eşi Semiha Kibar, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Güven, Müsiad Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Kendi adına yaptırdığı Kültür Merkezinde vatandaşlarla bir araya gelmekten dolayı memnuniyetini ifade eden Hayırsever işadamı Asım Kibar;” genç yavrularımızla birlikte bu güzel bayramı kutlamak üzere geldik. Memlekete faydalı bireyler olmanız için biz gayretlerimizi her zaman göstereceğiz” dedi. Törende bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise “şehrimizde böylesine hayırsever insanları görmek bizleri mutlu ediyor. Onların ilgi ve destekleriyle yatırımlar, hizmetler hız kazanıyor. Sahil alanında kendi arsamız üzerine şehrimizde bulunan Down Sendromlu yavrularımız için Down Cafe projemiz var. Sevgili Hayırseverimiz Semiha Hanımefendi’ nin isminin güzel şehrimiz İskenderunumuz da var olmasından memnuniyet duyarız. Bu güzel ve anlamlı günde çağrımı yapıyorum.Gelin bu projemize sizin adınızı verelim ve down sendromlu yavrularımıza kalıcı bir eser kazandırmış olalım”dedi.

Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, geleceğimizin teminatı olan ve en büyük gücümüz çocuklarımız,gençlerimizin daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için eğitime önem vermeleri gerektiğini söyledi. En büyük sermayenin beyin gücü olduğuna inandığını ifade eden Milletvekili Karasayar konuşmasında şu görüşlere yer verdi; ”ağaç yaş iken eğilir sözünden hareketle okul öncesi eğitim çok önemli.İskenderun’da büyük yatırımları olan Kibar Holding’e ve Asım Bey’e çok teşekkür ediyorum.Allah kendilerine daha fazla versin.Sadece bizim ülkemizde kutlanan bu güzel bayramda çocuklarımızla bir araya gelmeleri gerçekten çok anlamlı”dedi.Törende bir konuşma yapan İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit ise okul öncesi eğitimde ilçe olarak çok üst seviyede olduklarını söyledi.Yapılan konuşmaların ardından eğitime ve şehri kazanımlarından dolayı işadamı Asım Kibar’a İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit ile İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil tarafından birer teşekkür plaketi verildi. Daha sonra protokol üyeleri ve vatandaşlar Semiha Kibar Anaokuluna geçerek kurdele kesimi yapıp Anaokulunun açılışını gerçekleştirdiler. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, günün anısına Hayırsever işadamı Asım Kibar ile eşi Semiha Kibar’a yöresel hediyeler vererek, İskenderun’a kazandırdıkları eserlerden dolayı teşekkür etti.

İşadamı Asım Kibar, Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ettiğini söyleyerek, şehre yaptıkları hizmetlerin hep iyiyle anılmasının kendisine gurur verdiğini, önümüzdeki yıllarda da yeni hizmetlerde bulunacağını söyledi.