21 Ekim 2018 Pazar
    Hava durumu güncelleniyor...
9 Ekim 12:52
Yorum Yok
365
Antakya Belediyesi’ nden Din Görevlilerine Etkinlik

Antakya Belediyesi’ nden Din Görevlilerine Etkinlik

ANTAKYA BELEDİYESİ CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI NEDENİYLE

ETKİNLİK DÜZENLEDİ 

Antakya Belediyesi Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile 15 Temmuz Milli İrade Parkı içerisinde bir etkinlik organize etti. Düzenlenen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve eşi Nursel Kimyeci’nin ev sahipliği yaptığı programa AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, Hatay İl Müftü Vekili İrfan Açık, Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

            Mehteran dinletisi, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Semazen Gösterisi ve tasavvuf ekibi konseri eşliğinde gerçekleştirilen programda konuşan Başkan Kimyeci şu görüşlere yer verdi; “ Öncelikli olarak teşriflerinizden dolayı şahsım, Antakya Belediyesi ve milletim adına sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz şerefler verdiniz. Sizlere Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdim.

            Din görevlilerimiz de aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkımızın aydınlatılması, dinimizin en doğru şekilde yaşanması, yaşatılması ve geleceğe aktarılması yönünde önemli bir görev üstlenmişlerdir.

         Biz de Antakya Belediyesi olarak şehrimizde bulunan tüm ibadethanelere yönelik sorumluluğumuzu yerine getirerek vatandaşlarımızın pırıl pırıl ortamlarda ibadetlerini yapmalarını sağlıyoruz. İbadethane temizliği hizmetimiz kapsamında Antakya’mızda bulunan 189 Cami, 74 Kuran Kursu, 28 Türbe ve Ziyaret başta olmak üzere ayrıca 3 kilise ve 1 havra toplam 295 ibadethane konusunda uzman ekiplerimiz ve son teknoloji araçlarımızla periyodik olarak temizleniyor.

         Şehrimize her yönden hizmet götürme anlayışı ile çizdiğimiz yol haritamızda özellikle camilerimize yönelik hizmetlerimizin vatandaşlarımız tarafından takdir ile karşılanması bizler için gurur vesilesi. Tüm ibadethanelerimizde yürütülen hizmetlerimizin aksamadan sürdürülebilmesi konusunda bizlere desteklerini esirgemeyen başta İl ve ilçe müftülerimiz olmak üzere tüm din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutluyor, gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı şükranlarımı sunuyorum.”

            Başkan Kimyeci programın sonunda günün anlam ve önemi anısına Hatay İl Müftü Vekili İrfan Açık’a çiçek takdim etti.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

BU GEMİ İSKENDERUN’ A İNMESİN!

İzmir limanında günlerce bekletilen gemi İskenderun’ a geldi. İSKENDERUN AYAĞA KALKTI! İskenderun’ a gelen Angus dolu gemi üzerinde sır perdesi devam ediyor.... Devamı..

Muhtarlardan Seyfi Dingil’ e Plaket

MUHTARLARDAN BAŞKAN SEYFİ DİNGİL’E TEŞEKKÜR PLAKETİ İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, muhtarlarımız ile birlik ve beraberlik içerisinde halk hizmet çalıştıklarını belirtti. Belediye... Devamı..

TOBB Başkanlığı Silifke’ de Buluştu

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Silifke’de Girişimciliği anlattı İTSO Heyeti Silifke’de düzenlenen Liderlik Akademisi ve Strateji Çalıştayına katıldı. Silifke’de, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu,... Devamı..

Muhtarlar’dan Kimyeci’ ye Ziyaret

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, muhtarlar günü dolayısıyla ziyarete gelen muhtarları makamında ağırladı. Akdeniz Muhtarlar Federasyonu ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut... Devamı..

HBB’ den Şarbon Konferansı

‘ŞARBON HASTALIĞI’ KONFERANSI HBB EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi ve Hatay Kent Konseyi işbirliği ile son günlerde... Devamı..

Öğrenciler’ den Seyfi Dingil’ e Sunum

ÖĞRENCİLER PROJELERİNİ BAŞKAN SEYFİ DİNGİL’E SUNDU İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin her zaman yanlarında olduklarını belirtti. İskenderun Doğru... Devamı..

Limak İskenderun Basketbol Galip

Limakport İskenderun sezona galibiyetle başladı. Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden İskenderun Engelliler Cumartesi günü kapalı spor salonunda oynanan müsabakada Ankara... Devamı..

İskenderun Galerisinde Sergi Açıldı

İSKENDERUN BELEDİYESİ SANAT GALERİSİNDE RESİM SERGİSİ AÇILDI İskenderun Belediyesi sanat galerisinde “lal renkler her dili konuşur ”adlı resim sergisi açıldı. Serginin açılışına... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: