14 Aralık 2018 Cuma
    Hava durumu güncelleniyor...
9 Ekim 12:52
Yorum Yok
394
Antakya Belediyesi’ nden Din Görevlilerine Etkinlik

Antakya Belediyesi’ nden Din Görevlilerine Etkinlik

ANTAKYA BELEDİYESİ CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI NEDENİYLE

ETKİNLİK DÜZENLEDİ 

Antakya Belediyesi Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile 15 Temmuz Milli İrade Parkı içerisinde bir etkinlik organize etti. Düzenlenen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve eşi Nursel Kimyeci’nin ev sahipliği yaptığı programa AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, Hatay İl Müftü Vekili İrfan Açık, Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

            Mehteran dinletisi, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Semazen Gösterisi ve tasavvuf ekibi konseri eşliğinde gerçekleştirilen programda konuşan Başkan Kimyeci şu görüşlere yer verdi; “ Öncelikli olarak teşriflerinizden dolayı şahsım, Antakya Belediyesi ve milletim adına sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz şerefler verdiniz. Sizlere Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdim.

            Din görevlilerimiz de aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkımızın aydınlatılması, dinimizin en doğru şekilde yaşanması, yaşatılması ve geleceğe aktarılması yönünde önemli bir görev üstlenmişlerdir.

         Biz de Antakya Belediyesi olarak şehrimizde bulunan tüm ibadethanelere yönelik sorumluluğumuzu yerine getirerek vatandaşlarımızın pırıl pırıl ortamlarda ibadetlerini yapmalarını sağlıyoruz. İbadethane temizliği hizmetimiz kapsamında Antakya’mızda bulunan 189 Cami, 74 Kuran Kursu, 28 Türbe ve Ziyaret başta olmak üzere ayrıca 3 kilise ve 1 havra toplam 295 ibadethane konusunda uzman ekiplerimiz ve son teknoloji araçlarımızla periyodik olarak temizleniyor.

         Şehrimize her yönden hizmet götürme anlayışı ile çizdiğimiz yol haritamızda özellikle camilerimize yönelik hizmetlerimizin vatandaşlarımız tarafından takdir ile karşılanması bizler için gurur vesilesi. Tüm ibadethanelerimizde yürütülen hizmetlerimizin aksamadan sürdürülebilmesi konusunda bizlere desteklerini esirgemeyen başta İl ve ilçe müftülerimiz olmak üzere tüm din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutluyor, gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı şükranlarımı sunuyorum.”

            Başkan Kimyeci programın sonunda günün anlam ve önemi anısına Hatay İl Müftü Vekili İrfan Açık’a çiçek takdim etti.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Esentepe Anaokulu’nda Yerli Malı Haftası

Esentepe Anaokulu nda Yerli Malı Pazarı Kuruldu. Tutum,yatırım ve Türk mallarını koruma haftası kapsamında okul koridoruna manav,bakkal, züccaciye, pastane ve yöresel ürünler... Devamı..

SON DAKİKA! İşte Ak Parti İskenderun Adayı!

Ak Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı belli oldu. İskenderunPost’un edindiği bilgiye göre Ak Parti’nin İskenderun adayı Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Fatih... Devamı..

Arsuz Ak Parti A.Adayı Değer Tultak ile Röportaj

Arsuz’ un sevilen iş insanlarından ve siyasetin renkli simalarından, AK Parti’ nin Arsuz’ daki en güçlü ismi Değer TULTAK ile Büyükşehir Gazetesi... Devamı..

İSTE, İSDEMİR’e ‘Teknik Gezi’ Düzenledi

Türkiye’ nin önemli bir sanayi şehrinde okumanın, rahatlıkla bilgilerini artırabiliyor ve mesleki kariyerlerini geliştirebiliyor olmanın mutluluğunu yaşayan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik... Devamı..

Habib-i Neccar Cami’ nde Sabah Çorbası

Antakya Belediyesi ve Hatay İl Müftülüğü işbirliği ile her Cumartesi günü Habib-i Neccar Camii’nde sabah namazına müteakip vatandaşlara çorba ikramında bulunmaya devam... Devamı..

HBB’den Hıristiyan Vatandaşlara Noel Hediyesi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Noel Bayramı öncesinde Hatay’daki kiliselere yüzlerce Noel ağacı hediye etti.Attığı her adımda hemşehrileriyle... Devamı..

Işık Şener’ in Kaleminden Arsuz Üzerine

“ARSUZ’ A “DEĞER” VERİLSİN” Arsuz kentimiz turizmde beklenen sıçramayı bir türlü yapamıyor. Buna vizyon eksikliği, dünya görüşü yetersizliği veya yanlış meşgalelerden ötürü... Devamı..

Böyle Konser Görülmedi

İskenderun’ da Çocuk Konseri Damgasını Vurdu. İskenderun Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvar’ ın da gerçekleşen ilk Çocuk Konseri okul öncesi öğrencilerle doldu taştı.... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: