Antakya Belediyesi’nden Hizmetler

Antakya Belediyesi Ekipleri Yol Yapım Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Alev Seçmen, AK Parti Kadın Kolları Antakya İlçe Başkanı Sabriye Güçlü ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte şehit ailelerine ziyaretler gerçekleştiriyor.
Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Belediye Başkan Yardımcısı Alev Seçmen, AK Parti Kadın Kolları Antakya İlçe Başkanı Sabriye Güçlü ve yönetim kurulu üyeleri aziz şehitlerimizin ailelerini ziyaret ederek hallerini hatırlarını soruyor, gönül rızalarını, hayır dualarını alıyor.
Yapılan açıklamada belirlenen program çerçevesinde aziz şehitlerimizin ailelerine ziyaretlerin devam edeceği, bugüne dek aziz şehitlerimiz Ahmet Benli, Sergen Pamukçu ve Şenol Çiftçi’nin ailelerinin ziyaret edildiği belirtildi.
Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Alev Seçmen ziyaretlerde ailelerin acılarına ortak olarak, vatan uğruna şehit olan evlatlarının ardından sabırlar niyaz ettiğini belirtti.

ANTAKYA ASFALTLA BULUŞMAYA, DEVAM EDİYOR

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Antakya’nın 95 mahallesinde aralıksız olarak hizmet vermeye devam ediyor.
Vatandaşların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet üretmeyi ilke edinen Antakya Belediyesi, daha düzenli, gelişmiş ve tertemiz bir Antakya için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yürütülen hizmetler kapsamında Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yeni imar yolları, mahalleler arası bağlantı yolları açıyor, parke ve asfalt yollarda onarım, yeni yol düzenleme, parke kaplama ve beton asfalt çalışmaları gerçekleştiriyor.
Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre yürütülen hizmetler kapsamında Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin son birkaç günde gerçekleştirdiği çalışmalar şöyle sıralandı;
• Emek Mahallesi parke yol iyileştirme çalışmaları
• Esenlik Mahallesi parke yol iyileştirme çalışmaları
• Güzelburç Mahallesi asfalt çalışmaları
• Bohşin Mahallesi malzeme serme ve zemin düzenleme çalışmaları

ANTAKYA BELEDİYESİ’NDEN AĞAÇLARA KUŞ YUVALARI

Antakya Belediyesi tarafından doğal yaşama katkıda bulunmak amacıyla uygun alanlarda bulunan ağaçlara ahşap kuş yuvası yerleştirilmeye başlandı.
Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada şunlar yer aldı, “Belediye olarak çevre, doğa ve hayvanların korunması için elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret ediyoruz. Çevre, doğa ve hayvanların korunması için insan elinin ulaşamayacağı ve kuşların kendilerini güvende hissedebilecekleri uygun yerlere ahşaptan evler yapmaya başladık. İlk olarak 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda başlattığımız uygulama ile ağaçlara monta edilen ahşap evler ilçe genelinde özellikle parklarımızda bulunan ağaçlara yaygınlaştırılacak.”