Antakya Belediyesi’nden ÖZEL Program

ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL AKTİVİTE PROGRAMI İLE
OTİZMLİ ÇOCUKLAR SU TOPU VE SU VOLEYBOLU OYNADI

Antakya Belediyesi, Sosyal Politikalar Başkanlığı ve AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi işbirliği ile Özel Çocuklara Özel Aktivite Programı etkinliği düzenlendi.
Antakya Kapalı Spor Salonu yüzme havuzunda gerçekleşen etkinliğe AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, Hatay Otizmliler Dernek Başkanı Sara Gök, otizmli çocuklar ve aileleri katılım gösterdi.
Etkinlikte çocuklar su topu ve su voleybolu oynadı. Etkinlik sonrası çocuklara Antakya Belediyesi ev sahipliğinde çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Uzman eğitmenler eşliğinde su topu ve su voleybolu oynayan çocukların mutlulukları renkli görüntülere sahne olurken, heyet programın sonunda hepsini tebrik ederek, hatıra fotoğrafı çekildi.

——————————&———————————————————————-&—————————–

BAŞKAN YILMAZ’DAN ÜÇ PUANLIK BASKET ATIŞI BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen ve Hatay Otizmliler Dernek Başkanı Sara Gök ile birlikte Antakya Belediyesi bünyesinde yürütülen yüzme ve basketbol kurslarını ziyaret etti.
Ziyarette kursiyerler ile bir araya gelen heyet, hoş sohbette bulundu, sporun önemi ve spor sevgisi üzerine gençlere nasihatte bulundular.
Başkan Yılmaz konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Spora ve sporcuya verdiğimiz önemle, geleceğimizin teminatı gençlerimize ücretsiz spor kursu hizmetlerini hayata geçirdik.
Pandeminin ağır şartları ve sıkıntılı sürecinden bunalan gençlerimizin bir nebze olsun rahat nefes almaları, sosyalleşmeleri ve spor alanlarına yönelik kendilerini geliştirmeleri amacıyla başlattığımız kurslarımıza gençlerimizin yoğun ilgi göstermesinden memnuniyet duyuyorum.
Antakya Belediyesi olarak eğitim, öğretim, spor, kültür, sanat gibi pek çok alanda gençlerimizin gelişimlerine katkı sağlayacak kurs hizmetleri vermeye devam edeceğiz. Bizlere güven duyarak evlatlarını emanet eden değerli velilerimize teşekkürlerimi sunuyor, yavrularımıza başarılar diliyorum.”
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ı karşılarında görmekten mutluluk duyduklarını ifade eden kursiyerler ve aileleri ücretsiz olarak verilen spor kurslarından dolayı teşekkürlerini ve memnuniyetlerini dile getirdiler.
AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik ise böyle güzel hizmetleri şehrimizin kıymetli gençleri ile buluşturan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a teşekkürlerini iletti.
Çelik, öğrencilerin aileleri ile de sohbet ederek, çocuklarına spor sevgisi aşılamalarının çok önemli olduğunu bu hassasiyetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
Basketbol kursiyerleri ile potaya atış denemeleri yapan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın üç puanlık basket atışı kursiyerler ve ziyaret eden heyet tarafından büyük alkış aldı. Kurs ziyareti renkli görüntülere sahne olurken, Başkan Yılmaz ve beraberindeki heyet tüm öğrencilerle günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.