Antakya Bld ve KOSGEB ile 12. Eğitim

ANTAKYA BELEDİYESİ VE KOSGEB İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN 12. UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ TAMAMLANDI

        Antakya Belediyesi ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenen 2018 yılı içerisinde uygulanan 12. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sona erdi.

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, bölgedeki girişimcilik potansiyelini harekete geçirmek ve bölge ekonomisinin canlanmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen ve bu ay 12.’si verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini Antakya’lı girişimci adayları başarıyla tamamladı.

21.05.2018 ve 22.11.2018 tarihleri arasında düzenlenen girişimcilik eğitimleri Kobi Danışmanı Tansel Öter tarafından verildi. Kursa katılan girişimci adayları işletmelerini kurarak yeni istihdam alanlarının oluşturulmasına katkı sağlandı.

Kobi Danışmanı Tansel Öter; “4 günlük eğitimimizin sonuna geldik. 4 gün beraberdik. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Türkiye’nin her tarafında yaygın bir şekilde veriliyor. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci öncülüğünde Antakya’da 300’den fazla girişimci adayına sertifikalar verildi.”  dedi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; KOSGEB’in girişimci adaylarına 2019 yılı itibariyle vereceği desteğin büyüyeceği, özellikle imalat sektöründe yer alan işletmelerin 360 bin TL’ye kadar destek alacağını ifade etti.

Başkan Kimyeci, girişimcilik kültürünün gelişmesi için bu tür eğitimlerin Antakya Belediyesi tarafından devam edeceğini vurgulayarak girişimci adaylarına ve girişimcilere başarılar diledi.