Antakya Bld. Yol Islah Çalışması

ANTAKYA BELEDİYESİ EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Antakya Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde yaşanan şiddetli yağışlar nedeniyle oluşan taşkınları temizlemek, su tahliyesini hızlandırabilmek amacıyla HATSU’nun görevini olmasına rağmen vatandaşların mağdur olmaması için vidanjör ile kanal temizliği ve tahliye çalışmaları gerçekleştirdi.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Antakya Belediyesi olarak tamamıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi HATSU kurumunun sorumluluğunda olan kanal açma ve yağmur suyu tahliye görevini söz konusu kurumun yeterince yerine getirmemesi ve vatandaşlarımızdan gelen yoğun talepler nedeniyle mağduriyetlerini gidermek amacıyla çalışmalar gerçekleştirdik. Bu kapsamda yaşanan şiddetli yağışlar ve sel nedeniyle su kanalları tıkanan Akasya Mahallesi 2. Etap TOKİ’de vidanjör ile kanal temizliği ve tahliye çalışmaları gerçekleştirildi.”

Antakya Belediyesi ekipleri şehrin 95 mahallesinde vatandaşların her türlü istek ve ihtiyaçlarında hizmet götürmeye devam ediyor.