Antakya BLD’den Seri Hizmetler

SPOR ALANLARINDA BAKIM-ONARIM ÇALIŞMALARI

Antakya Belediyesi sorumluluk alanında bulunan parklarda yer alan spor tesislerinde bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirdiğini bildirdi.
Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şehir genelinde parkların içerisinde bulunan futbol, basketbol ve voleybol tesislerinin bakım, onarım çalışmaları ile güzelleştirildiği belirtildi.
Antakya Belediyesi kurumsal sosyal medya hesaplarından da konuyla ilgili esprili bir paylaşım yapılarak gençlere davette bulunuldu. Yapılan paylaşımda; “Gençler biz sahaları onarıyoruz, sizler de takımı kurun.

Ama sosyal mesafeye dikkat.” sözlerine yer verildi.

PARKLARDA KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA ÇALIŞMALARI

Antakya Belediyesi şehir genelindeki parklarda kauçuk zemin kaplama çalışmaları başlattığını bildirdi.
Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Park Bahçe Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz çocuk oyun parklarının onarımı ve yenilenmesi işlemine devam ediyor. 
Çocuk oyun gruplarının bulunduğu alanlarda kauçuk zemin kaplama çalışmaları gerçekleştiren ekiplerimiz, çocukların en ufak bir düşme anında yara almalarını engellemek için önlem alıyor. Parklarımızda gerçekleştirilen çalışmada, çocuk oyun gruplarının bulunduğu alanlar kauçuk zeminle kaplanıyor. Kısa sürede tamamlanması planlanan çalışmaların ardından çocuklarımız daha güvenli, temiz ve sağlıklı parklarda oyun oynayıp doyasıya eğlenecek. Söz konusu çalışmamız ilçe genelinde yaygınlaştırılacak.” 

SEMT PAZARLARINDA MASKE DAĞITIMI DEVAM EDİYOR

Antakya Belediyesi ekipleri İl Hıfzıssıhha kurul kararı gereğince semt pazarlarında koronavirüs ile mücadele tedbirleri çalışmalarını sıkı kontrol ile yürütüyor.
    Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “İl Hıfzısıhha kurulu kararları gereğince tüm semt pazarlarında kontrollü giriş – çıkış, sosyal mesafe ve maske kullanımı konusunda ekiplerimiz gerekli önlemlerin alınmasını sağlıyor.
    Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında pazar girişlerinde kurduğumuz dezenfektan standımız ile vatandaşlarımızın ellerini dezenfekte etmesini sağlıyoruz. Ekiplerimiz semt pazarlarında pazarcı esnafına ve vatandaşlara maske dağıtımına da devam ediyor.”

ANTAKYA BELEDİYESİ PARKLARI AĞAÇLANDIRIYOR

Antakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde bulunan parklarda ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor.
Antakya Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada; “ Yemyeşil parklarımız olsun, çocuklarımız gölgesinde oynasın diye ağaçlandırma çalışmalarımız devam ediyor.” sözlerine yer verildi.
Yapılan açıklamaya göre yürütülen hizmet kapsamında son olarak Altınçay Mahallesi 1. etap TOKİ arkasında bulunan Şehit Ali Yılmaz Parkı’nda ağaç dikim çalışmaları gerçekleştirildi.

İŞLETMELERDE SIKI DENETİMLER DEVAM EDİYOR

Antakya Kaymakamlığı bünyesinde normalleşme süreci kapsamında açılmasına izin verilen iş yerlerinde Covid-19 hastalığının yayılma hızını azaltmak amacıyla, sosyal mesafe ve maske kullanım zorunluluğunun denetlenmesi için oluşturulan komisyona bağlı Antakya Belediyesi ekipleri şehrin dört bir yanında denetimlere devam ediyor.
    Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Normalleşme süreci kapsamında, korona virüsün yayılma ve bulaşma hızının azaltılması hususunda Antakya Kaymakamlığı bünyesinde Covid-19 Denetim Komisyonu oluşturuldu. Bu komisyonda görevli olan belediyemiz ekipleri, restoran, cafe, pastane, kahvehane, dernekler, yüzme havuzu, spor salonları, hamam, sauna, spa merkezi gibi işletmelerde sosyal mesafeye uyulması ve maske kullanım zorunluluğu konusunda denetimlerine devam ediyor.”
    Yapılan açıklamanın devamında yürütülen hizmetler kapsamında denetim gerçekleştirilen yerler şöyle sıralandı;

• Serinyol Mahallesi 7 berber
• Zenginler Mahallesi 2 spor salonu 1 hamam
• Cumhuriyet Mahallesi Antakya Merkez yüzme havuzu