01 Haziran 2020 Pazartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Nisan 19:04
Yorum Yok
1207
Arsuz Belediyesi, ‘Şampiyon’ları ağırladı

Arsuz Belediyesi, ‘Şampiyon’ları ağırladı

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, bölge sanayisi ve ekonomisine büyük katma değer yaratan ve sektöründe lider olmayı başaran Şampiyon Filtre’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Yılmaz ile fabrikanın Genel Müdürü Selma Yılmaz’ı konuk etti.

Bölge ve ülke sanayisinin yanı sıra tüm dünyada kendini iyice hissettiren global krizin sanayicilere etkisi ve Arsuz’un geleceğinin konuşulduğu ziyarette, Başkan Nazım Culha, Şahap Yılmaz ve kızı Selma Yılmaz’a desteklerinden ve ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Şampiyon Filtre’nin kalite ve vizyonuyla uluslararası pazarlarda tanınmış, büyük bir firma olduğunu ifade eden Başkan Culha, yeni köprüler, açılacak olan yollar, 2 semt pazarı, 7 adet sosyal tesis, eski fuar alanına yapılacak olan meydan projesi ve başlayacak olan sahil düzenleme projesi ile Arsuz’un çehresinin değişeceğini dile getirdi.

“Büyümede ibre düşüşü gösteriyor”

Ülke genelinde yaşanan ekonomik krizin dünya şirketi olma vizyonu ve ihracat odaklı büyüme stratejilerini sürdürmekte sanayicilere zor günler yaşattığını söyleyen Şampiyon Filtre Genel Müdürü Selma Yılmaz da “Ülkemizdeki ekonomik belirsizlik, Ortadoğu’da yaşanan savaş, kurların dengesizliği ve nakdin daralması tüm sanayicileri olduğu gibi bizleri de zora soktu. Bu yıl büyüme hedeflerimizi bile belirleyemiyoruz. Son iki yıldır yüzde 15 büyüme hedefini yakalamıştık.  Ancak 2015 yılı için bu hedefi koyamayacağız. Yüzde 10 büyüme hedefini yakalamak bile bizim için büyük bir başarı olacak. Kendimizi tamamen koruma altına aldık diyebiliriz. Şu anda yüzde 5 ihracat, yüzde 50 iç piyasa odaklı çalıştığımız için zararımız az oluyor, ama kar da edemiyoruz. Birçok işadamının fabrikalarını satışa çıkarmayı düşündüğünü bile söyleyebilirim” dedi.

Bir Yorum Yazın

Diğer “EKONOMİ ” Haberleri

OSB’ den Kutlama

İskenderun OSB’ den Bayram Kutlaması İskenderun Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü; “Tüm İslam Aleminin Mübarek Ramazan Bayramını Kutlarız.” açıklamalarında... Devamı..

Şampiyon Filtre’den Kutlama

İskenderun Organize Sanayi’ de bulunan 1985 yılında kurulan 89 ülkeye ihracat yapan Şampiyon Filtre tüm müslüman aleminin Ramazan Bayramını Kutladı. Şampiyon Filtre;... Devamı..

Antakya Ticaret Borsası’ndan Açıklama

Antakya T. Borsası Başkanı Alic Mursaloglu , DenizBank Çukurova Bölge Müdürü Engin Eskiduman ve Denizank Çukurova Bölge Kobi Müdürü Kemal Odabaş, DenizBank... Devamı..

MÜSİAD’dan COVID19’a DİKKAT

HATAY MÜSİAD İL BAŞKANI ABDULLAH BOZATLI COVID-19′ A KARŞIN HATAY’IN TÜM SEÇİLMİŞ VE ATANMIŞ KISILERLE VİDEO CEKEREK VİRÜSE KARŞI DİKKAT ÇEKTİ. İL... Devamı..

GSM Kullanıcılarına Müjde

Bakan açıkladı: Cep telefonu abonelerine ramazanda internet hediyesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni tip koronavirüs Kovid-19 tedbirleri kapsamında internet kullanımının... Devamı..

Samet Simo Fındık: İşte Yeni Dünya Düzeni

Cumhurbaşkanı Erdoğan ısrarla her konuşmasında belirtti “Dünya artık eskisi gibi olmayacak.” Trump ve diğer liderlerin de ağzından “anlaşmışçasına” bunu duyduk. Çok değerli... Devamı..

50 TL DEĞİŞİYOR

Yeni 50 TL banknotlar 23 Mart’ta tedavülde olacak: Üzerindeki imzalar değişiyor Merkez Bankası tarafından hazırlanan yeni tertip 50 TL banknotlar 23 Mart’tan... Devamı..

İTSO ve Lise Ortaklığı Projesi

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla ‘Benim Okulum Benim Sanayim” projesi hayata geçiriliyor. İskenderun Mesleki... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: