18 Eylül 2019 Çarsamba
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
4 Nisan 19:04
Yorum Yok
1037
Arsuz Belediyesi, ‘Şampiyon’ları ağırladı

Arsuz Belediyesi, ‘Şampiyon’ları ağırladı

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, bölge sanayisi ve ekonomisine büyük katma değer yaratan ve sektöründe lider olmayı başaran Şampiyon Filtre’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Yılmaz ile fabrikanın Genel Müdürü Selma Yılmaz’ı konuk etti.

Bölge ve ülke sanayisinin yanı sıra tüm dünyada kendini iyice hissettiren global krizin sanayicilere etkisi ve Arsuz’un geleceğinin konuşulduğu ziyarette, Başkan Nazım Culha, Şahap Yılmaz ve kızı Selma Yılmaz’a desteklerinden ve ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Şampiyon Filtre’nin kalite ve vizyonuyla uluslararası pazarlarda tanınmış, büyük bir firma olduğunu ifade eden Başkan Culha, yeni köprüler, açılacak olan yollar, 2 semt pazarı, 7 adet sosyal tesis, eski fuar alanına yapılacak olan meydan projesi ve başlayacak olan sahil düzenleme projesi ile Arsuz’un çehresinin değişeceğini dile getirdi.

“Büyümede ibre düşüşü gösteriyor”

Ülke genelinde yaşanan ekonomik krizin dünya şirketi olma vizyonu ve ihracat odaklı büyüme stratejilerini sürdürmekte sanayicilere zor günler yaşattığını söyleyen Şampiyon Filtre Genel Müdürü Selma Yılmaz da “Ülkemizdeki ekonomik belirsizlik, Ortadoğu’da yaşanan savaş, kurların dengesizliği ve nakdin daralması tüm sanayicileri olduğu gibi bizleri de zora soktu. Bu yıl büyüme hedeflerimizi bile belirleyemiyoruz. Son iki yıldır yüzde 15 büyüme hedefini yakalamıştık.  Ancak 2015 yılı için bu hedefi koyamayacağız. Yüzde 10 büyüme hedefini yakalamak bile bizim için büyük bir başarı olacak. Kendimizi tamamen koruma altına aldık diyebiliriz. Şu anda yüzde 5 ihracat, yüzde 50 iç piyasa odaklı çalıştığımız için zararımız az oluyor, ama kar da edemiyoruz. Birçok işadamının fabrikalarını satışa çıkarmayı düşündüğünü bile söyleyebilirim” dedi.

Bir Yorum Yazın

Diğer “EKONOMİ ” Haberleri

Selahattin Yılmaz’a Büyük Onur!

Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden Best of City Awards 2019’da İskenderun’lu İş İnsanı ve Liberya Fahri Başkonsolosu Selahattin Yılmaz’a gururlandıran ödül! 17 Eylül... Devamı..

Hatay’ da 1 Haftalık Ceza

Hatay’da 1 Haftada 4.244 araç sürücüsüne idari para cezası uygulandı Trafiğin Denetlenmesi ve Düzenlenmesine Yönelik Olarak Yürütülen Çalışmalar Kapsamında; İlimiz genelinde trafik... Devamı..

Kadın Girişimciler Kurulu İTSO’ da Toplandı

TOBB Hatay Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Yönetimi Haziran ayı toplantısını İTSO’da gerçekleştirdi. TOBB Hatay Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Başkanı Yeşim... Devamı..

Temmuz Maaşları Belli Oldu

TÜİK verilerine göre, 2019 Ocak ayında enflasyon yüzde 1,06 Şubat ayında yüzde 0,16 Mart ayında yüzde 1,03 Nisan ayında yüzde 1,69 Mayıs... Devamı..

İTSO-İSTE Çalıştay Düzenliyor

İskenderun’un Mekansal Gelişimine Estetik Katacak Çalıştay düzenleniyor İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mimarlık Fakültesi ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) İş birliğinde... Devamı..

İskenderun-Afrin TSO’lar Buluştu

İTSO, Afrin Ticaret ve Sanayi Odası Heyetini İş dünyası ile buluşturdu. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Hatay Valiliği, Ticaret İl... Devamı..

İTSO K. Maraş Toplantısında

İTSO Yönetimi Kahramanmaraş’ta düzenlenen Bölgesel İstişare Toplantısına katıldı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “İstihdamdaki Tarihi Destekten Faydalanın İTSO yönetim kurulu üyeleri, Kahramanmaraş’ta düzenlenen Bölgesel... Devamı..

Başkan Güngör’den Metal Sektörü Üzerine

“GÜNGÖR; Metal sektörü ağır sanayi kapsamına alınmalıdır.” Özçelik iş sendikası şube başkanı ve Hak-iş Konfederasyonu İl başkanı MEHMET GÜNGÖR gündeme dair açıklamalarda... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: