Arsuz’ da Asansör Protokolü

Arsuz Belediyesi ve Makine Mühendisler Odası İskenderun Temsilciliği arasında “Asansör Muayene ve Kontrol Protokolü” imzalandı.
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven ve Makine Mühendisler Odası İskenderun Temsilcilik Başkanı Murat Durukan, Arsuz ilçe sınırları içerisinde bulunan tüm asansörlerin periyodik muayene ve kontrollerinin yapılmasına yönelik protokolü imzaladı. Her iki taraf için hayırlı olmasını dileyen Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “ Can güvenliği açısından
mutlaka asansörlerin bakım ve kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Biz bu tür protokolleri önemsiyoruz. Bu tür teknik ve standartlarının, işin ehli olan kişilerin elinden geçmesini daha doğru buluyoruz. Burada amacımız; her hangi bir kazaya mahal vermeden, kanun ve yönetmeliklerin vermiş olduğu kurallara herkesin uymasıdır. Bu protokolün her iki tarafa ve özellikle Arsuz’umuza hayırlı olmasını diliyorum,” ifadelerini kullandı. 
Protokole göre; Makine Mühendisler Odası İskenderun Temsilciliği tarafından görevlendirilen kişilerce denetimler gerçekleştirilecek. Tespit edilen eksiklikler, Arsuz Belediyesi’ne bildirilecek. Arsuz Belediyesi tarafından, site ve apartman yöneticilerinden eksikliklerin giderilmesi istenecek. Eksiklikler giderilmemesi, gereken şartların yerine getirilmemesi durumunda asansörler mühürlenerek kullanıma kapatılacak.