23 Eylül 2018 Pazar
    Hava durumu güncelleniyor...
16 Haziran 14:49
Yorum Yok
243
Arsuz’ da Bayram Kutlaması

Arsuz’ da Bayram Kutlaması

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, TCDD Kamp alanında gerçekleşen “Bayramlaşma Törenine” katıldı.
TCDD Kamp Alanı’nda gerçekleşen “Bayramlaşama Töreninde” Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve Eşi Selda Culha’nın yanı sıra, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Garnizon Komutanı Cengiz Çoban, CHP Hatay Milletvekili Adayı Riyad Kırmızıoğlu, Arsuz İlçe Jandarma Komutan V. Tahir Şensoy, Arsuz Emniyet Müdürü Halil Karabacak, Siyasi Parti Başkanları ve Temsilcileri, Arsuz Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, Arsuz Müftüsü Mehmet Çinar, Başkan Yardımcıları, Kurum Müdürleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve Kanaat Önderleri katıldı.
Bir ramazan ayını daha hayırlısıyla bitirdiklerini, oruç tutup, iftarlarını yaptıklarını belirten Başkan Culha, “Arsuz birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde çok güzel bir ramazan yaşadı. Bu kardeşlik ve huzur ikliminin sürekli devam etmesini ve bütün ülkemize hâkim olmasını diliyorum. Değerli arkadaşlar bayram günleri birlik beraberlik, dayanışmanın yoğun yaşandığı günlerdir. Bu günleri iyi değerlendirmek lazım. Özellikle küslüklerin, kavgaların, çözülmesi anlamında bu günler çok önemli fırsatlardır. Bunları artık çözmek gerekir. Gerek aile içerisinde gerekse farklı aileler içerisinde olan insanlarımızın bunu iyi değerlendirmesi lazım. Bir husus var ki unutmamamız gerekir. Gerek aile düzeyinde, gerek toplumda büyüklerimiz bizden ilgi, alaka bekliyor. Onları ziyaret etmemizi bekliyor. Bu yoğun yaşam temposunda hepimiz almış başımızı gidiyoruz. İhmal ediyoruz. Çevremizi, büyüklerimizi, akrabamız olsun olmasın, tanıdık olsun olmasın mutlak suretle uğrayıp bir merhaba demek lazım. Bu günler çok önemlidir onlar için, iyi değerlendirmek lazım.
“Demokratik Teamüller Çerçevesinde Seçimler Yaşanacaktır”
Sevgili dostlar bide ülkemiz bir seçim atmosferinde bulunmaktadır. Bu seçime artık sayılı günler kala, yaklaşık bir on gün kaldı. Bu on gün içerisinde bu seçim yarışının demokratik, kardeşlik ve hoşgörü içerisinde geçmesi gerekir. Bizim ilçemizde zaten öyle geçmektedir. Özellikle dün ülkemizde yaşanan bu üzücü durumdan kaynaklı bunu söyleme ihtiyacı hissettim. Değerli arkadaşlar demokratik teamüller çerçevesinde seçimler yaşanacaktır. Halkımızın iradesi nasıl tecelli ederse biz hepimiz ona saygı duyacağız. Dolayısıyla bu yarışın centilmenlik çerçevesinde geçmesi lazım. Hoşgörü içerisinde geçmesi lazım. Ben bu duygu ve düşünceyle ramazan bayramımızın bütün halkımıza, ülkemize ve İslam âlemine hayırlı olmasını diliyorum. Sizlerin de mübarek ramazan bayramını kutluyor, ailenizle, sevdiklerinizle mutlu, huzurlu bir bayram geçirmenizi diliyor, hepinize saygılar sunuyorum,” ifadelerini kullandı. Bayramlaşmanın ardından, ilçede bulunan kurumlar ve Şehit Er Şahin Bozdemir’in ailesi ziyaret edildi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Kent Park Törenle Temel Atıldı

KENT PARKININ TEMEL ATMA TÖRENİ BÜYÜK BİR COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ İskenderun Belediyesi tarafından yaptırılacak olan kent parkının temel atma töreni büyük bir çoşkuyla... Devamı..

İSTE’ de Su Ürünleri Yetiştiriciliği

‘Su Ürünleri Yetiştiriciliği’ İSTE’de Teknoloji ile Harmanlanıyor İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi tarafından düzenlenen 3. Ulusal / 1.... Devamı..

MHP Meclis Üyesi Yavuz’ dan Açıklamalar

MHP Meclis Üyesi İbrahim Yavuz: “Vatandaşların sorunu görmezden geliniyor” MHP İskenderun Belediye Meclis Üyesi İbrahim Yavuz, Hatay’da ki şikayetlerin görmezden gelindiğini söyledi.... Devamı..

Antakya BLD Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor

Başkan Kimyeci, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Haspolatlı ve Hatay Çevre ve Şehircilik İl Müdürü... Devamı..

İTSO DOĞAKA Protokol İmzaladı

İTSO ile DOĞAKA arasında Protokol imzalandı. “İskenderun Döneri Markalaşıyor” İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda geçtiğimiz aylarda düzenlenen  ‘Coğrafi İşaretler’ konulu bilgilendirme toplantılarının... Devamı..

Soydan İlçe İlçe Geziyor

Hatay Ak Parti Kurucularından ve 2001 yılı İskenderun Kurucu Başkanı olan eski Milletvekili Mehmet Soydan ziyaretlere devam ediyor. “SOYDAN GÖNÜLLERDE” 2002-2007 yılları... Devamı..

HGC’ DEN KINAMA

HGC Yönetim Kurulundan, HATİAB Başkanı İbrahim Güder’ e Kınama Katıldığı bir basın toplantısında düşünmeden ve içeriğini bilmeden bir haberle ilgili olarak, cemiyet... Devamı..

Erol Akın HESOB Başkan Vekili Oldu

İskenderun şoförler oda başkanı Erol Akın HESOB Başkan Vekili Oldu Hatay Esnaf Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz İskenderun ve diğer ilçelerin sorumluluğunu... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: