15 Temmuz 2018 Pazar
    Hava durumu güncelleniyor...
16 Haziran 14:49
Yorum Yok
200
Arsuz’ da Bayram Kutlaması

Arsuz’ da Bayram Kutlaması

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, TCDD Kamp alanında gerçekleşen “Bayramlaşma Törenine” katıldı.
TCDD Kamp Alanı’nda gerçekleşen “Bayramlaşama Töreninde” Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve Eşi Selda Culha’nın yanı sıra, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Garnizon Komutanı Cengiz Çoban, CHP Hatay Milletvekili Adayı Riyad Kırmızıoğlu, Arsuz İlçe Jandarma Komutan V. Tahir Şensoy, Arsuz Emniyet Müdürü Halil Karabacak, Siyasi Parti Başkanları ve Temsilcileri, Arsuz Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, Arsuz Müftüsü Mehmet Çinar, Başkan Yardımcıları, Kurum Müdürleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve Kanaat Önderleri katıldı.
Bir ramazan ayını daha hayırlısıyla bitirdiklerini, oruç tutup, iftarlarını yaptıklarını belirten Başkan Culha, “Arsuz birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde çok güzel bir ramazan yaşadı. Bu kardeşlik ve huzur ikliminin sürekli devam etmesini ve bütün ülkemize hâkim olmasını diliyorum. Değerli arkadaşlar bayram günleri birlik beraberlik, dayanışmanın yoğun yaşandığı günlerdir. Bu günleri iyi değerlendirmek lazım. Özellikle küslüklerin, kavgaların, çözülmesi anlamında bu günler çok önemli fırsatlardır. Bunları artık çözmek gerekir. Gerek aile içerisinde gerekse farklı aileler içerisinde olan insanlarımızın bunu iyi değerlendirmesi lazım. Bir husus var ki unutmamamız gerekir. Gerek aile düzeyinde, gerek toplumda büyüklerimiz bizden ilgi, alaka bekliyor. Onları ziyaret etmemizi bekliyor. Bu yoğun yaşam temposunda hepimiz almış başımızı gidiyoruz. İhmal ediyoruz. Çevremizi, büyüklerimizi, akrabamız olsun olmasın, tanıdık olsun olmasın mutlak suretle uğrayıp bir merhaba demek lazım. Bu günler çok önemlidir onlar için, iyi değerlendirmek lazım.
“Demokratik Teamüller Çerçevesinde Seçimler Yaşanacaktır”
Sevgili dostlar bide ülkemiz bir seçim atmosferinde bulunmaktadır. Bu seçime artık sayılı günler kala, yaklaşık bir on gün kaldı. Bu on gün içerisinde bu seçim yarışının demokratik, kardeşlik ve hoşgörü içerisinde geçmesi gerekir. Bizim ilçemizde zaten öyle geçmektedir. Özellikle dün ülkemizde yaşanan bu üzücü durumdan kaynaklı bunu söyleme ihtiyacı hissettim. Değerli arkadaşlar demokratik teamüller çerçevesinde seçimler yaşanacaktır. Halkımızın iradesi nasıl tecelli ederse biz hepimiz ona saygı duyacağız. Dolayısıyla bu yarışın centilmenlik çerçevesinde geçmesi lazım. Hoşgörü içerisinde geçmesi lazım. Ben bu duygu ve düşünceyle ramazan bayramımızın bütün halkımıza, ülkemize ve İslam âlemine hayırlı olmasını diliyorum. Sizlerin de mübarek ramazan bayramını kutluyor, ailenizle, sevdiklerinizle mutlu, huzurlu bir bayram geçirmenizi diliyor, hepinize saygılar sunuyorum,” ifadelerini kullandı. Bayramlaşmanın ardından, ilçede bulunan kurumlar ve Şehit Er Şahin Bozdemir’in ailesi ziyaret edildi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Vatanı için bayrağına sarılanların, canı pahasına hainlerin karşısında duran aziz milletimizin 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi’ nin 2. yıldönümü kutlu... Devamı..

İlçe Başkanı Bilgili’ den 15 Temmuz Açıklaması

Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz 2016′ da yaşanan hain darbe girişimine dair yaptığı açıklamalar şu şekilde;... Devamı..

15 Temmuz Fidanı Dikildi

Ak Parti Hatay İl Başkanlığı 15 Temmuz şehitlerini anma programı düzenledi. Programda Türk Bayrakları ile fidan dikildi. Açıklamlarda bulunan İl Başkanı İbrahim... Devamı..

Emekli ve Asgari Ücretliler Kaçırmasın!

Müjde üstüne müjde! Emekliye iki ikramiye, gençlere 3 asgari ücret ve… Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı AK Parti seçim beyannamesi bir bir... Devamı..

Nüfusta Dijital Arşiv Dönemi

İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü arşivinde bulunan ve tarihi değer taşıyan nüfus kayıtlarının elektronik ortama aktarılarak koruma altına alınması... Devamı..

Türk Eğitim-Sen’ den Köseoğlu’ na Ziyaret

Türk Eğitim-Sen’den İlçe Milli Eğitim Müdürü Köseoğlu ve Şube müdürü Sarı’ya hayırlı olsun ziyaret gerçekleştirdi. Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şube yönetimi... Devamı..

İskenderun’da Şok Cinayet! 1Ölü

Evinde Pompalı Tüfekle vurularak öldürüldü! Gece saatlerinde pompalı tüfekle gerçekleştirilen saldırıda bir kişi olay yerinde hayatını kaybetti. Polis olaya karıştıkları iddiasıyla üç... Devamı..

Çelik-İş İşçilerle Her zaman Bir Araya Geliyor

Çelik İş Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreteri Bayram Altun bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi İSDEMİR’ de alın teri ve emeğin’den başka... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: