Arsuz’ da Kadın Cinayeti

Üç Çocuk Annesi Culha Öldürüldü

Hatay’ın Arsuz ilçesinde 25 yaşındaki üç çocuk annesi Selin Çulha, kadın cinayeti sonucu öldürüldü. Olayla ilgili polis çok sayıda şüpheliyi gözaltına aldı.

Edinilen Bilgiye göre İlçenin Madenli Mahallesinde meydana gelen olayda eşinden ayrı ailesi ile yaşamını sürdüren 3 çocuk annesi 25 yaşındaki genç kadını, yakınları evde silahla öldürülmüş olarak bulundu.

Önceki gün akşam saatlerinde meydana gelen olayın polise bildirilmesi üzerine Selin Culha’nın ölümü ile ilgili, olay yeri incelemesinin ardından ölüm şeklinin belirlenmesi için cenazesi otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Merkezine gönderildi.

Bu arada Cumhuriyet Savcılığının başlattığı soruşturma çerçevesinde kadının öldürülmesi ile ilgili olayı aydınlatmak üzere yapılan operasyonda, on kişinin üzerinde gözlem altına alındığı, sorgulamanın devam ettiği öğrenildi.

KADIN CİNAYETLERİNE SESSİZ KALMAYACAĞIZ

İskenderun Kadın Platformu da cinayetle ilgili sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulunarak şunları kaydetti: “Ülkemizde kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri her geçen gün artarak yükseliyor. Yanı başımızda Madanli köyünde maalesef yinebir kadın cinayetine tanık olduk. Bu olayın takipçisi olacağız, sessiz kalmayacak kadın cinayetlerini durduracağız. Kadına yönelik sömürüye, tacize, tecavüze ve şiddite karşı omuz omuza yaşamın her alanında mücadeleye devam edeceğiz. Yasta değil, isyandayız, kadın cinayetlerinin hesabını soracağız!”