Arsuz’ da Satranç Şampiyonası

Spor yatırımları arasında satranca farklı bir önem veren Arsuz Belediyesi ev sahipliğinde, Türkiye Satranç Federasyonu ve Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle Arsuz’da dördüncü kez düzenlenen şampiyona bugün başladı.

ARSUZ’ DA SATRANÇ HEYECANI

Lion King Apart Otel Salonu’nda gerçekleşecek olan turnuvanın açılış törenine Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz İlçe Emniyet Müdürü Halil Karabacak, Türkiye Satranç Federasyonu Hatay İl Temsilcisi ve Eğitim Kurulu Üyesi Sultan Daban, Arsuz Uluçınar Gençlik Kampı Müdürü Oğuzhan Kılınç, Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, Arsuz Belediye Başkan Yardımları Ali Yavuz, Sedat Deveci ve Özgür Murt, belediye meclis üyeleri, sporcular ve velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan şampiyonanın açılış konuşmasını Türkiye Satranç Federasyonu Hatay İl Temsilcisi ve Eğitim Kurulu Üyesi Sultan Daban yaptı.

 

Arsuz’un adım adım Festivaller Şehri’ne dönüşmesinde Arsuz Belediyesi ve Arsuz Kaymakamlığı’nın birlik içerisinde çalışmaları neticesinde başarıya ulaştıklarını ve Festivaller Şehri Arsuz’da bu tür etkinliklerin devam edeceğini ifade eden Başkan Culha sözlerine şu şekilde devam etti; “Kentimizin bu tür etkinliklerle gündemde kalabilmesi ve güzel organizasyonlara imza atabilmesi için İlçemizde bulunan bütün kamu kuruluşlarının, vatandaşlarımızın ve belediyemizin bir araya gelmesi gerekmektedir. Zira bu birliktelik bu organizasyonların daha güzel icra edilmesinde önemli bir faktör oynamaktadır ki bugün burada bu birlikteliğin güzel fotoğrafını görmekteyiz. Ben tekrardan bütün sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum.” dedi.

Yaptığı konuşmada kültürel etkinliklerle sürekli gündemde kalan Arsuz’un bugün yine ulusal bir şampiyonaya ev sahipliği yaptığını vurgulayan Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, talep geldiği takdirde bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını belirtti. Sarı yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “İsmiyle bütünleşen ve iklimi gibi insanlarının da sıcak olduğu Festivaller Şehri Arsuzumuzda bugün yine güzel bir ulusal şampiyonaya ev sahipliği yapıyoruz. Bu tür organizasyonları önemsiyoruz zira turnuva katılan sporcularımız sahilimizi dolaşmışlar ise Ekim ayında hala denize giren vatandaşlarımızı görmüş olmalılardır. Ben inanıyorum ki 25 ayrı ilden gelen bu güzel topluluk bizim için birer kültür elçisi olacaklar ve Arsuz Tanıtımına katkı sağlayacaklar. Tekrardan değerli sporcularımıza başarılar diliyor ve bu tür nice organizasyonların Arsuzumuzda bulaşmak üzere diyorum.”

Konuşmaların ardından şampiyonanın ilk hamlesini Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve Arsuz Kaymakamı Musa Sarı yaparak, turnuvayı başlattı.