Arsuz Fiyatta Tavan Yaptı!!!

Plaj ücretleri, Türkiye’nin en pahalı turizm beldelerini solladı, İskenderun halkı fahiş fiyatlara isyan ediyor. Akdeniz’in en güzel kıyı ilçelerinden biri olan Arsuz’daki fahiş fiyatlar halkı isyan noktasına getirdi.

Denize girmek isteyenlerden istenen plaj ücretleri Türkiye’nin en önemli turizm beldelerini bile solladı. Plaj işletmecilerin tutumunu eleştiren halk, “Kendi memleketimizde denize parasız giremiyoruz. Antalya, Bodrum, Marmaris, Çeşme gibi en pahalı turizm beldelerinde bile plaja girme ücreti bu kadar pahalı değil. Arsuz’da günü birlik denize girmek isteyenler halk plajında 15 TL ücret vermek zorunda. Otel plajları ise 30 TL’ye kadar tırmanıyor. Arsuz dışında böyle yüksek ücret alan başka bir turistik plaj yok. Yetkililerden gerekli denetimleri yapmasını bekliyoruz” Dediler.

HERKES ŞİKAYETÇİ

Herkese açık olması gereken plajların şezlong, duş ve servis ücretleri ile birlikte ciddi ücret almasıyla denize girmenin maliyeti yüksek rakamlara ulaşıyor. Konaklama ücretlerinin de emsal turizm beldelerinin çok üzerinde olduğu belirtiliyor. Öte yandan bayramı fırsata çeviren dolmuş sahipleri de 4 lira olan İskenderun-Arsuz yolcu ücretine yüzde 30 zam yaparak 5,5 TL’ye çıkardı.

PLAJLARDA HİJYEN YOK

Arsuz’da plaj hizmeti veren işletmelerin hijyen ortamına da gereken titizliği göstermedikleri ileri sürüldü. Talep edilen yüksek ücrete rağmen kumsalların kirli olması, duş ve kabinlerde temizliğin ihmal edilmesi, masa ve şezlong servislerindeki özensizlik denize gelen vatandaşların şikayetçi olmalarına yol açıyor.arsuz