ASİF’ den İskenderun Çıkartması

Türkiye Geneli 67 ilde ve Avrupa’nın 18 ülkesinde hızlı bir şekilde teşkilatlanan Türkiye Aile ve Sosyal İlişkiler Federasyonu (ASİF) Genel Başkanı Bekir Ayaz ve yardımcılarına İskenderun ev sahipliği yaptı.
Her geçen gün hızlı bir şekilde teşkilatlanan TASİF İskenderun’ da İl ve tüm İlçe Başkanlarına yetki belgelerini İskenderun Emin Otel’ de düzenlenen yemekli tören ile basına tanıtıldı.

Ak Parti İlçe Başkanı Vedat Tosun ile yardımcısı, eski İlçe Başkanı İbrahim Yaran, MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt ve Milletvekili A. Adayı İbrahim Gül ile bir çok basın mensubunun katılımı ile gerçekleşen toplantıda ASİF Genel Başkanı Ayaz şunları söyledi. “Toplumun bütün kesimlerini kucaklayacak, insan odaklı, hızlı ve kaliteli bir hizmet anlayışını benimseyen, ulusal ve uluslararası arenada küresel aktör olabilen stratejik, belirleyici mekanizmaları ile mazeret üretmeyen, engin, hoşgörülü, geleceğine sahip imparatorluk terbiyesi almış, kültürel ve geleneksel birlikteliği sağlamak için vizyon 2023 ile yola çıkmış bulunuyoruz.

Sosyal, ekonomik ve kültürel alanda ülkemizin değişen ve parlayacak yönünü yansıtmaya çalışacağız. Bu yolda bir olacağız, birlikte olacağız, diri olacağız. Bu vesile ile din, dil, ırk, etnik köken gözetmeksizin herkese eşit mesafede ve büyüyen ekonomisi, yükselen yaşam kalitesiyle ülkemizi çekim merkezi haline getirmek için seferber olacağız.” açıklamalarında bulundu.

İskenderun’ da bir çok kurum ve kuruluşlar ziyaret edildi.


Toplantıdan sonra bir dizi ziyaretlerde bulunan Genel Başkan ve Hatay ilçe başkanları İskenderun Gazeteciler Cemiyeti, Ortodoks Kilisesi, İskenderun Belediyesi, Alevi Kültürünü Araştırma Derneği (AKAD) ve İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ziyaretlerinden sonra Hatay ASİF gezisi sona erdi.

Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde İskenderun’ da kuvvetli ve çok sayıda basın mensubu olduğunu ve İskenderun için çok önemli olduğunu dile getiren Başkan Ayaz Ortodoks Kilisesi ziyaretinde Başkan Can Teymur ile dinler arası diyaloğun ve her inanca geçmişten gelen bir saygı ile devam etmesinin bu güzel kentte gördüklerini ve çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Alevi Kültür ve Araştırma Derneği Başkanı Nihat Yenmiş ve yönetimi ile bir araya gelen ASİF Genel Başkan Ayaz yaptığı açıklamada bütün Ehli Beyt soyundan gelen bütün canlar bizim başımızın üstündedir. İskenderun ve Arsuz’ da yaşayan ortalama 150 bin Alevi vatandaşımızın sorunlarıyla birebir ilgileneceğiz.” açıklamasını yaptı.


Hatay İl ve İlçe Başkanları şu isimlerden oluşuyor.
Hatay İl Başkanı Ferdane Kekeç. Yard. Ali Ceren ve Cengiz Çakar
İskenderun Başkanı: Işık Şener
Antakya: Şahin Aksu
Arsuz: Leyla Aslan
Dörtyol: Muhammet Demirel
Altınözü: Hakan Dönmez
Reyhanlı: Aldullatif Demir
Erzin: Yusuf Samat
Samandağ: Mehmet Kurmaz
Kumlu: Halil Talipler
Payas: Meral Ay
Defne: Muhammed Bozkurt
Kırıkhan: Fatih As
Hassa: Ayten Turan
Yayladağı: Doğan Gürlen
Belen: Gülcan Ulaşlı

asiftum-700x357