25 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
31 Ekim 19:15
Yorum Yok
747
Aşkarbeylilere Hayırlı Olsun

Aşkarbeylilere Hayırlı Olsun

İskenderun Belediyesi’nce, Sakarya ve Gültepe Mahalleleri arasında yaya ve araç geçişinin rahatlatılması amacıyla yapılacak olan betonarme köprünün düzenlenen törenle temeli atıldı.
Sakarya mahallesi Cumartesi Pazarı arkası kanal boyu 393. Sokakta Aşkarbeyli deresi üzerinde yapılacak olan betonarme köprünün temel atma törenine, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, belediye meclis üyeleri, meslek oda başkanları, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve her iki mahallenin sakinleri katıldı.
Törende konuşan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “4-5 belki de 6 mahalleyi ilgilendiren 50-60 yıldır özlenen beklenen bir köprünün temelini atıyoruz. Aslında İskenderun’a gerçekten beklenen, özlenen çok hizmetler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Fazla reklam yapmadan sade vatandaşın iyiliğine olan işler yapıyoruz. Fakat burada, böyle sizlerle birlikte bu temeli atmayı benim gönlüm istedi. Çünkü bugün temelini attığımız köprü burada yaşayan insanların 50-60-70 yıldır bekledikleri, istedikleri köprüydü. Burada yaşayan vatandaşlarımızdan biri ‘bu köprü buranın ciğeridir’ dedi. Demek ki o kadar ihtiyaç olan hizmeti gerçekleştiriyoruz. Köprü adı üstünde birbirine bağlayandır. Bu köprü aynı zamanda gönülleri de bağlayacak. Yaptığımız belediyecilikte gerçekten her işi ehline ve liyakata dikkat ederek yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Burada gördüğünüz gibi vatandaşın birinci derecede isteğini ön planda tutarak yapıyoruz. Buradan bir kardeşimiz ‘Çocukluğum burada geçti. Karşıdan karşıya geçerken selin beni almasından korkuyordum’ diyordu. Onun için benim gönlüm çok rahat. Vatandaşın özlediği, beklediği, yaşam kalitesini ve güvenliğini yükseltecek işler yapıyoruz. Artık İskenderun’da halkımız musluktan akan suyu içecek. Artık sel felaketiyle karşılaşmayacak. Çöp sorunundan kökünden kurtulmuş oluyor. İmar planı yaptı. Kendi hakkını rica, minnet duyarak istemeyecek. İnternetten görecek, hakkı neyse onu alacak. Bundan doğal ne olabilir? Olması gereken bu. Bütün bu önemli hizmetler Allah’a çok şükür bizim dönemimizde oldu. Bütün bu işlerde, hizmetlerde emeği geçen herkese gönülden şükranlarımı sunuyorum. Halka hizmet hakka hizmettir. En güzel şey insanlara hizmettir. Elimizden geldiği kadar kimsenin gönlünü kırmadan bilakis gönüller alarak çalışıyoruz. Ben çok mutluyum. Bütün bu önemli hizmet bu bölgedeki mahallelerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Muhtar’dan Başkan’a teşekkür

Gültepe Mahallesi Muhtarı Kemal Tekbaş da yaptığı konuşmasında, “Köprünün yapılışında emeği geçen başta Başkanım olmak üzere şahsım ve mahallem adına, herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yıllarca biz burada köprü yapılmasını istedik . Daha önceki belediye başkanlarımız ‘Biz buraya köprü yapmak istiyoruz ama DSİ bize müsaade etmiyor’ dediler. DSİ şimdi müsaade etmişse, demek ki belediye başkanları bizi yanıltmışlar. Bunu açıkça vurgulamak istiyorum. Belediye Başkanıma ve ekibine huzurunuzda çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Bunun üzerine tekrar konuşan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Yapılan, kazanılan her başarı aslında isimsiz kahramanlarla başarılır. Bu isimsiz kahramanlar aramızdadır. Müdürümüz, Fen İşleri müdürü, çalışanlarımız, meclis üyelerimiz herkesin katkısı vardır. Devlet Su İşleri’nden izin aldık, büyük bir yol aldık. İyi niyetle gittik ve neticeyi gördük. Onun için isimsiz kahramanlara teşekkür ediyorum. Mahallelerimize hayırlı olsun” dedi.
Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, muhtarlar ve mahalle sakinleriyle birlikte butona basarak köprünün temelinin ilk harcı atıldı.

Mahalle sakinleri, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’e temeli atılan köprü için teşekkür etti.
‘Betonarme köprü 15 metre genişliğinde yaklaşık 38 metre uzunlukta olacak’
Deprem yönetmeliklerine, AASTHO yönetmeliğine uygun, iki açıklıklı, ön germeli prefabrik kiriş döşemeli, betonarme köprü inşa edilecek.
Aşkarbeyli’ deki Gültepe mahallesine geçiş köprüsü 15 metre genişliğinde yaklaşık 38 metre uzunluğunda olacak.
Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürlüğü’nün taşkın kriterlerini sağlayan köprünün projesi de, yine DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından onaylanmıştı.
Köprünün yürüyüş yolları modern, bazalt taş ile kaplanacak olan köprünün, korkulukları desenli ferforje olacak.kopru

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Abdülkerim ‘GÜVEN’ Tazeledi

AK Parti İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti İskenderun 7.Olağan kongresi Hatay İl Koordinatörü Çankırı Milletvekili... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: