18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
12 Eylül 00:55
Yorum Yok
1340
Atalar Gitti Dertler Bitti!

Atalar Gitti Dertler Bitti!

Milli Eğitim Bakanlığıatalar Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün aldığı karar doğrultusunda Atalar Koleji’nin resmen kapatılması hükmü verildi.
Edinilen bilgiye göre bir süre önce kira kontratının yenilenmesi istemiyle 15 gün süreli geçici olarak kapatılan Özel Yeni Atalar Anadolu Lisesi, özel yeni atalar orta okulu, özel yeni atalar ilk okulu ve özel tek fener akşam lisesi kira sözleşmesini yenileyemediği gerekçesiyle MEB tarafından resmen kapatılması istendi.
Bakanlığın ilgili yazısında adı geçen özel eğitim kurumlarının 5580 sayılı özel öğretim kurumları kanunun 7. Maddesi gereğinde sürekli olarak kapatılması ve kapatılma ile ilgili işlemlerin aynı kanunun hükümlerince valilikçe yerine getirilmesi görüşüne yer verildi.
Bakanlığın yazısında ayrıca;
“İlgi (c) kanununun 7. Maddesinde ‘kapanan veya kapatılan kurum; mühürlerini, yönetici, öğretmen ve öğrencilerle ilgili bütün defterlerini, dosyalarını ve diğer evrakını ilgili valiliğe devir ve teslim etmeye mecburdur. Devir ve teslimden kaçınan veya bu görevi savsaklayan kurucu veya kurucu temsilcisi hakkında 5362 sayılı kabahatler kanununun 32. Maddesi uygulanır’ hükmü doğrultusunda yerine getirilerek, kapanan kurumlarla ilgili müracaatlar üzerine yapılacak işlemler ve verilecek belgeler ile ilgili her türlü tedbirin valiliğinizce alınması, adı geçen okulların e-okul sisteminde kurumda kayıtlı çalışan ersonel kaydı ve öğrenci işlemleriyle ilgili hususların ivedilikle sonuçlandırılması gerekmektedir” denildi.

ÖZEL YÜKSELİŞ KOLEJİ GELİYOR!
Bakanlığın yazısı üzerine Atalar Koleji’nin tahliyesi söz konusu.. Edindiğimiz bilgilere göre, kapatılanAtalar Koleji’nin hizmet binasında Hayırsever iş adamı Nuri Üysen tarafından Yükseliş Koleji adı altında yeni bir eğitim kurumunun açılacağı ve önümüzdeki günlerde kayıtlara başlanacağı öğrenildi. Yeni açılacak Yükseliş Koleji’nde kapanan kolejin, yönetici ve öğretim kadrosunun aynı şekilde görevlerine devam edeceği bilgisine de ulaşıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: