05 Aralık 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
12 Eylül 00:55
Yorum Yok
1447
Atalar Gitti Dertler Bitti!

Atalar Gitti Dertler Bitti!

Milli Eğitim Bakanlığıatalar Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün aldığı karar doğrultusunda Atalar Koleji’nin resmen kapatılması hükmü verildi.
Edinilen bilgiye göre bir süre önce kira kontratının yenilenmesi istemiyle 15 gün süreli geçici olarak kapatılan Özel Yeni Atalar Anadolu Lisesi, özel yeni atalar orta okulu, özel yeni atalar ilk okulu ve özel tek fener akşam lisesi kira sözleşmesini yenileyemediği gerekçesiyle MEB tarafından resmen kapatılması istendi.
Bakanlığın ilgili yazısında adı geçen özel eğitim kurumlarının 5580 sayılı özel öğretim kurumları kanunun 7. Maddesi gereğinde sürekli olarak kapatılması ve kapatılma ile ilgili işlemlerin aynı kanunun hükümlerince valilikçe yerine getirilmesi görüşüne yer verildi.
Bakanlığın yazısında ayrıca;
“İlgi (c) kanununun 7. Maddesinde ‘kapanan veya kapatılan kurum; mühürlerini, yönetici, öğretmen ve öğrencilerle ilgili bütün defterlerini, dosyalarını ve diğer evrakını ilgili valiliğe devir ve teslim etmeye mecburdur. Devir ve teslimden kaçınan veya bu görevi savsaklayan kurucu veya kurucu temsilcisi hakkında 5362 sayılı kabahatler kanununun 32. Maddesi uygulanır’ hükmü doğrultusunda yerine getirilerek, kapanan kurumlarla ilgili müracaatlar üzerine yapılacak işlemler ve verilecek belgeler ile ilgili her türlü tedbirin valiliğinizce alınması, adı geçen okulların e-okul sisteminde kurumda kayıtlı çalışan ersonel kaydı ve öğrenci işlemleriyle ilgili hususların ivedilikle sonuçlandırılması gerekmektedir” denildi.

ÖZEL YÜKSELİŞ KOLEJİ GELİYOR!
Bakanlığın yazısı üzerine Atalar Koleji’nin tahliyesi söz konusu.. Edindiğimiz bilgilere göre, kapatılanAtalar Koleji’nin hizmet binasında Hayırsever iş adamı Nuri Üysen tarafından Yükseliş Koleji adı altında yeni bir eğitim kurumunun açılacağı ve önümüzdeki günlerde kayıtlara başlanacağı öğrenildi. Yeni açılacak Yükseliş Koleji’nde kapanan kolejin, yönetici ve öğretim kadrosunun aynı şekilde görevlerine devam edeceği bilgisine de ulaşıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Bağışıklığınızı Güçlü Tutun

KIŞ MEVSİMİNDE METABOLİZMA VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÖNERİLERArtan duygusal yeme atakları, kendini sürekli yorgun hissetme durumu, azalan hareketsizlik ve beraberinde gelen... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’A BİR ÖDÜL DAHA

BAŞKAN SAVAŞ “YILIN BÜYÜKŞEHIR BELEDİYE BAŞKANI” SEÇİLDİ“HATAY’IN NERESİNE DOKUNURSANIZ TARİH FIŞKIRIR”Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Özelkalem Dergisi tarafından bu... Devamı..

Güven’den “Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, engellilerin haklarını elde etmeleri, sosyal hayata iştirak... Devamı..

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: