06 Temmuz 2020 Pazartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
13 Ağustos 13:49
Yorum Yok
984
Ayhan Bodur’ dan Açıklama

Ayhan Bodur’ dan Açıklama

İskenderun Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Bodur 15 Temmuz ve sonrası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Bodur yazılı olarak yaptığı açıklamada “Türkiye Cumhuriyeti ve Devletine gönülden bağlı aziz milletim, 15 Temmuz gecesi FETÖ/PDY tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devletinin varlığına, birliğine, demokrasiye ve hür iradeye haince ve alçakça saldırıda bulunulmuş ancak başkomutanımız Cumhurbaşkanımızın talimatıyla meydanlara inen aziz milletimizin dik duruşuyla püskürtülmüştür. Biz tarih boyunca yezid zihinli güruhların alçakça saldırılarına maruz kalmış, Allahın izniyle Çanakkale’de olduğu gibi bu saldırıları destanlar yazarak taçlandırmış bir milletiz. 15 Temmuz gecesi ve sonrasındaki süreçte milletimiz yaşlısıyla-genciyle, Türk’ü -Kürd’ü -Arap’ı-Laz’ı-Çerkez’i ile,alevisi-sünnisi ile tek vücut olmuş, vatanını, bayrağını ve demokrasisini müdafaa etmiştir. Bu müdafaa için milletimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yıllar önce işaret ettiği ve dönemimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 yıldır ilmek ilmek işleyerek öğrettiği şekilde MUHTAÇ OLUNAN KUDRETİ DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA bulmuş ve bu kudret ışığında vatanına, bayrağına, devletine ve hür iradenin altın harflerle nakşolduğu Cumhurreisine sahip çıkmıştır.

Bilinmelidir ki, yapılan bu hain darbe girişimi sadece Türkiye’ye değil, tüm dünya mazlumlarına yapılmış bir saldırıdır. Milletimizin asil duruşu tüm dünya mazlumlarına bir kez daha umut vermiş, bir kez daha bu milletin kuşatıcılığı ve liderinin tüm Müslüman alemine ışık olduğunu göstermiştir. Bu hassas sorumluluğun bilincinde olan milletimiz “Gün milli iradeye sahip çıkma günüdür. Biz susarsak ezanlar da susar, biz susarsak bayraklar iner, biz susarsak mazlumların umudu da söner” diyerek meydanları darbecilere teslim etmemiş, tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 15 Temmuz gecesi başlayan demokrasi nöbetlerimiz, yine Cumhurbaşkanımızın talimatı ile 10 Ağustos Çarşamba günü itibarı ile ara verilmiştir. Bu süreçte büyük bir özveri ile her şart ve şerait altında meydanları boş bırakmayan omuz omuza vatan aşkıyla demokrasi nöbeti tuttuğumuz başta milletvekillerimiz, belediye teşkilatımız, ilçe teşkilatımıza ve aynı fedakarlıkla bizlerle nöbettaşlık yapan her kesimden halkımıza teşekkür ediyor, Reis-i Cumhurumuzun çağrısına uyarak 27 gün boyunca meydanları boş bırakmayan bu aziz milleti Peygamber efendimiz (S.A.V.)’in ‘’ Müslüman devlet başkanına itaat bana itaattir, Bana itaat ise Allaha itaat etmek demektir ‘’ Hadis-i şerifi doğrultusunda müjdeliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle bundan sonraki süreçte,yeniden canlanmış olan, milli birlik ve dayanışma ruhunu daha da arttırarak sağlamlaştırmak yolunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğimize inanıyorum. Demokrasi müdafaasında şehit olan vatandaşlarımıza Cenab-ı Mevla’dan rahmet diliyor, ailelerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Demokrasi gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Tüm halkımızı şahsım ve teşkilatım adına saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Buyukelçi’den HBB’ye Ziyaret

BAŞKAN SAVAŞ KAZAKİSTAN CUMHURİYETİ TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ ABZAL SAPARBEKULY VE İŞ İNSANLARI İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,... Devamı..

Vali İsmi İçin İmza Toplandı

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mustafa Yaman’ın isminin verildiği Spor Merkezi, okul binası ve cadde isimlerinin değiştirilmesi için bir grup... Devamı..

Işık Şener’den “Adaletli Hizmet”

Fatih Tosyalı geçtiğimiz gün benimle beraber üç gazeteci arkadaşımızı asfalt için Numune mahallesi ve Sanayi içi ile alternatif yollara dökülen asfaltı yerinde... Devamı..

Arsuz’a Nezaket Ziyareti

Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğüne yeni atanan Ümit Gökhan ÇİÇEK ilçemize ziyarette bulundu.Sayın Valimiz Rahmi DOĞAN ile birlikte Rhosus Antik Kentte incelemelerde bulunan,... Devamı..

Palmiye’de Tüp Bebek Dönemi

PALMİYE’DE ‘TÜP BEBEK MERKEZİ’ DÖNEMİİskenderun Palmiye Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek, İnfertilite (Kısırlık) Uzmanı Op. Dr. Ozan Turgut, infertilite ve... Devamı..

Yayman Tarihe Sahip Çıkıyor

TARİHİ BİNA KURTARILDITARİHİ BİNA KÜTÜPHANE OLDU Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde bulunan koruma altındaki tarihi bina restore edilerek kütüphane haline getirildi.. Türkiye’ye örnek olacak... Devamı..

HBB Yayla Yollarını Genişletiyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından il genelinde yürütülen yol yapımı, bakımı ve onarımı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.Dörtyol... Devamı..

Çinçin-Ceylan’dan Jet Ziyaret

ÇİNÇİN VE CEYLAN’DAN JET TURİZM’E ZİYARETAntakya Ticaret Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Ticaret Odası Genel Sekreteri Ali Mullaoğlu ve Defne Esnaf Kefalet... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: