“Bal Yapmayan Spor Arıları”

İskenderun sporcusu hocasıyla ülkeye nam salmış bir memleket ama gelin görün ki sporu emanet ettiğimiz devlet yetkileri doğru düzgün sorumluluklarını yerine getirmiyor.
Bakın geçtiğimiz hafta deplasman takımı yan sahaya geldi ve seyircisi oturamadı. 50 kişilik komedi bir tribün yapmışlar üstüne tente koymuşlar ne yağmurdan nede güneşten koruyor!
Bitmedi millet yerlere karton seriyor izliyor tribünden bakan tellerden dolayı net göremiyor.
Gün geliyor 3 takım birden bir sahada idman yapıyor. Mesela yakından takip ediyorum İskenderun Belediye 13 yaş futbol takımı idmanını halı sahada yapıyor.
Koskoca 5 Temmuz Stadyumu kapalı neden? Şeref tribünü tadilat yapılacak! Kaç aydır başladı mı? Hayır. Başladığında iki yıl sürer mi? En az! Herşey bitti çimler gitti!
Yani 3 yıl size stadyum yok arkadaş. Koskoca stadın bir bölümü için tamamen kilit vuruluyor gençler halı ve yansahaya mahkum ediliyorsa spor il ve ilçe müdürü ne iş yapıyor?
Bir haftasonu yan saha maçlarına gelip şu kentin haline bakıyor mu? En azından idman için şu çocuklara açın bari stadı. Yan sahanın tribününü büyütün, üstünü doğru düzgün kapatın! Bunlar zor işler mi Allah aşkına.
Yaptırmıyor veya sözünüz geçmiyor mu? O zaman daha söz sahibi ağırlığı olan insanlara bırakın o koltuğu!
Maaş almak için neden sporun sporcunun ve sporseverlerin hayatıyla oynuyorsunuz?
Tesisleşme yok, sahip çıkma yok stat kapalı, yan saha bir tane. Tribün küçücük.
Yani spor adamları tavla, okey, gençler ise uyuşturucu veya kötü işlere mi yönelsinler? Amacınız bu mu?
Yazık bu kentte iş bitiren, sorumluluk sahibi bir kurum spor sorumlusu yok mu?
Bal yapın biraz bal. Bal yapında şu Bal liginde oynayan gençlerimiz uçsun yukarılara yükselsin gururumuz olsunlar.