Başkan Güven’den Açıklama

AK PARTİ İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven çıkan yangınlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Güven; “Bölgemizde çıkan Orman Yangınları, hepimizi derinden üzdü. Bir yandan yangınla mücadele ederken, diğer yandan evini terk etmek zorunda kalan çaresiz vatandaşlarımızla ilgilendik.
Devletimiz, ilk andan itibaren tüm imkanlarını seferber ederek acımızı en hafif şekilde atlatmamıza yardımcı oldu. Tarım ve Orman Bakanımızdan sonra İçişleri Bakanımızın da bizzat gelerek bizlerin yanında olması ve yaralarımızı sarması #DevletMilletElEle düşüncesi ile destek vermesi, bizleri rahatlatmıştır.

Hain düşünce ile ciğerlerimizi yangına çeviren Devlet düşmanları, elbette cezasız kalmayacaktır.

Sayın Bakanlarımızın ve Hatay Valimizin de açıkladığı gibi gözaltına alınan kişiler vardır. Adli makamlarca konu hassasiyetle çok yönlü bir şekilde soruşturulmaktadır.

Halkımız yangın nedeniyle teyakkuzdadır. Bu hususu anlayışla karşılıyoruz. Lakin gördüğümüz her şüpheliyi kendi yöntemlerimizle cezalandırmak yerine Emniyet Güçlerimize bilgi vermemiz daha doğru olacaktır. Masum birini sırf şüphelendim diyerek zan altında bırakmak, darp etmek, kul hakkına girer. Barışın, medeniyetin ve kardeşliğin hüküm sürdüğü güzel bölgemizde aynı iklimin sürdürülmesi, asılsız haber yayan provokatörlere dikkat edilmesi de çok önemlidir. Emniyet güçlerimiz dün olduğu gibi bugün de asayişin devamı için ellerinden geleni yapacağından eminiz.

İskenderun’umuzda, Belen’imizde ve Arsuz’umuzda zarar gören hemşehrilerimize tekraren geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Bu vesile ile Hemşehrilerimizi sükunete davet ediyor, yeni haftanın hepimize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.