Başkan Güven’den Esnaf Gezisi

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven’ den Esnafı Gezerek son ekonomik gelişmeler üzerine açıklamalarda bulundu.

Güven; “Esnafımızı gezdik, çaylarını içtik, arkadaşlarımızla. Fiyat artışlarının nedenleri ve neler yapılması konusundaki değerli görüşlerini aldık.

Milletimizin gerçekten neden “Necip ve Asil ” bir millet olduğunu bir kez daha anladık.
Kısaca bizlere belirtilen fikirler şöyle idi ; “Döviz ile ülkemize çekilen operasyonlardan artık bıktık, babalarımız hatta dedelerimiz bile her zaman döviz üzerinden vurulmaya çalışıldı. Biz Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz! Bu süreçte ekonomik bağımsızlığımız için sabır edeceğiz ama lütfen artık ekonomik bağımsızlığımızı kazanalım”

Bu değerli görüşlerden sonra ise halkımıza Cumhurbaşkanımızın mahsus selamlarını ilettik. Yatırım+İstihdam+Üretim+İhracat ve düşük faiz ( İnşallah nihai gayemiz sıfır Faiz) ile önce cari açığımızı yani ihracatımızın ithalatı geçmesini sağlayarak ekonomik büyümemiİ üst seviyeye çıkarmak olduğunu anlattık.

Avrupa’da sıfır hatta eksi faiz varken Ülkemizde yatırımın, istihdamın, üretimin ve büyümenin düşmanı olan faiz belasını anlattık. Faiz lobisinin, Cennet Vatanımızı bir faiz cenneti olarak göremeyeceğini anlattık.

Bu faiz lobisinin sadece ekonomi alanında değil; 911 kilometre sınırımız olan Suriye’de onlarca şehit verdiğimiz güvenli alanlar oluşturmamıza, Mavi Vatan ile oluşturmaya çalıştığımız istiklalimize, Karadeniz’deki doğal gaz bulmamıza, Doğu Akdeniz’deki hidro karbon kaynaklarına erişimimize (Münasır alanlar ve Libya’daki Milli Menfaatlerimize), Kardeş Azerbaycan’ın 40 yıldır işgal altında bulunan Karabağ’ın özgürlüğüne kavuşmasına, İHA’larımıza SİHA’larımıza, SİDA’larımıza, TOGG’larımıza, Yerli Tankımıza, Milli ve Yerli Savunma araçlarımıza, Kanal İstanbul’a ve en önemlisi Milli ve Yerli bir duruşla artık oyuna gelen değil oyun kuran Büyük Güçlü ve Lider Ülke Türkiye fikrine karşı olduklarını belirttik.

Pandemi döneminde büyüyen İki ülkeden biri olan Türkiye’nin, gümbür gümbür ihracat rekorlarını kırdığı, Yatırımlarım sürdüğü, üretimin 7/24 devam ettiği bu dönemde 1 puanlık faiz indiriminden sonra dövizdeki bu artışın sebebinin iktisadi olmadığını küresel bir siyasi zorlama olduğunu anlattık.” Dedi.