Başkan Kimyeci İftar Sofralarında

BAŞKAN KİMYECİ, ORHANLI VE SOFULAR MAHALLESİ SAKİNLERİ İLE

İFTAR SOFRASINDA BİR ARAYA GELDİ

        Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, her yıl olduğu gibi bu yıl da mübarek Ramazan ayı münasebeti ile Antakya Belediyesi tarafından organize edilen iftar programlarında vatandaşlarla buluşuyor.

         Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci mübarek ramazan ayı dolayısıyla Antakya Belediyesi’nce organize edilen İftar Sofrası programları kapsamında Orhanlı ve Sofular Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

         Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin ev sahipliği yaptığı programda mehteran bölüğü gösterisi, Kuran-ı Kerim tilaveti, tasavvuf dinletisi ile vatandaşlar oruçlarını açtı.

         Programa katılan mahalle sakinleri ile tek tek ilgilenerek hallerini hatırlarını soran Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “Bu güzel iftar sofrasında bizleri misafir ettiğiniz için şahsım, Antakya Belediyesi ailesi ve milletim adına sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Bir mübarek Ramazan gününde daha sizlerle bir arada olmaktan dolayı kıvanç duyuyoruz. Daha nice Ramazanlarda bir ve beraber olmayı tüm kalbimle niyaz ediyorum. Bildiğiniz gibi 24 Haziran’da önümüze bir sandık gelecek, bu sandıkta ilk kez Cumhurbaşkanımızı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında TBMM’de bizlerin temsil edecek milletvekillerini seçeceğiz. Bu seçimi yaparken ülkemizin kalkınması, gelişmesinde ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milleti’ne armağan ettiği ve hedef koyduğu muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma idealine sıkı sıkıya bağlı bir şekilde son 16 yılda ülkemiz hayatın her alanında, yaşamın her safhasında tarımda, sanayide, ekonomide, sağlıkta, milli savunma sistemlerinde çok önemli mesafeler kat etti. Son 16 yılda Türkiye’miz dünyanın en güçlü 26. ülkesi halinden dünyanın en güçlü 16. ülkesi haline geldi. Tüm bu güzellikleri Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı olan 2023’te inşallah dünyanın en güçlü 10 ülkesi içerisinde yer alacağız. Tüm bu güzelliklerin yapılması sürecinde Türkiye’mizin kalkınmasında, gelişmesinde, her alanda reformları gerçekleştiren Türkiye’mizin gururu, İslam ümmetinin önderi, dünya lideri Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum ki her alanda ülkemizi kat kat geliştiren, özellikle son 16 yılda elde ettiğimiz bütün kazanımları önce korumak, sonra daha da fazlasını gerçekleştirmek için en güzel şekilde destekleyeceğiz. Ülkemizin istikrarı, kalkınması için ve hepimizin gururla yaşadığı, altında yaşamaktan şeref duyduğumuz şanlı bayrağımızın altında Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Millet ve Tek Vatan olgusuyla kardeşlik şuuru içerisinde inşallah 24 Haziran’da dua ve desteklerinizle ülkemizin geleceğini, aydınlık yarınlarını en güzel şekilde tesis edeceğiz. Bu bağlamda verdiğiniz destekler ve dualar için şükranlarımı sunuyorum, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” dedi.

            Programa Başkan Kimyeci’nin yanı sıra Başkan Yardımcıları, daire müdürleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.